Celebrity

17. října 2022 11:04

Eliška Reiglová

Anna Slováčková ukázala, jak jí ozařování spálilo kůži. Zákeřnou nemoc ale porazila

Zpěvačka a herečka Anna Slováčková (27) si kvůli rakovině prsu prošla peklem. Léčba této nemoci je náročná, chemoterapie a ozařování s sebou přinášejí řadu nepříjemností, se kterými se pacient musí vypořádávat psychicky i fyzicky. Anička, která po boji se zlou nemocí upozorňuje na nebezpečí rakoviny, nyní ukázala, co s jejím tělem před dvěma lety udělalo ozařování.

V roce 2019 lékaři Anně Slováčkové diagnostikovali rakovinu a její klidný život, v němž do té doby byla prioritou umělecká činnost, byl najednou vzhůru nohama. Započal boj s nemocí, chemoterapie, ozařování a obrovský nápor na psychiku.... Dcera Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové nakonec zlou chorobu dokázala porazit.

Už během nemoci se Anička věnovala osvětě a nejen na sociálních sítích ukazovala realitu boje s něčím tak zákeřným, jako je rakovina prsu. Po dvou letech od ozařování nyní ukázala, jak vypadalo její tělo po intenzivní léčbě.

Anna Slováčková ukázala popálenou kůži

Spáleniny po ozařování byly bolestivé. Přesně s takovými či podobnými následky se onkologičtí pacienti každodenně vypořádávají. Anna Slováčková dobře ví, že změny na svém těle bude zřejmě pociťovat dlouhodobě.

Anička Slováčková na svém Instagramu zavzpomínala na boj se zakeřnou nemocí...

Posted by Vyvolení 2013 on Monday, October 17, 2022

„Znám bohužel spoustu lidí kolem mě, kterým se léčba na kůži podepsala, a cítili se kvůli tomu mizerně. Já osobně hledala při své léčbě informace k popálení kůže po ozařování. Neměla jsem díkybohu žádné extrémní spáleniny, ale příjemné to nebylo,“ napsala ke snímku, který ukázala na svém Instagramu.

Slováčková má úctu ke svému tělu

Anna Slováčková je upřímná nejen ohledně svého boje s nemocí, ale také ohledně svého těla obecně. Ohledně své postavy si mladá herečka a zpěvačka přečetla i vyslechla hodně nepříjemných věcí, ale nakonec se naučila mít sama sebe ráda a své tělo hlavně obdivovat za to, co všechno dokázalo.

„Nejvíc mi asi pomohla nemoc, kvůli které jsem si prošla obrovskou změnou vzhledu. Tehdy mi došlo, že není nic důležitějšího než to, jak se cítíme. Pokud nám tedy něco narušuje psychiku, je třeba s tím otevřeně pracovat a najít si techniku, která nám pomůže,“ řekla už dříve pro Prima Ženy.

Anna Slováčková jako host Nového dne:

Svým přístupem teď může být dcera slavných rodičů inspirací mnoha ženám a dívkám. „Už se nechci dál schovávat a předstírat, že nemám špeky na břiše a že se mi neklepou ruce, když to tak není. A pokud se to někomu nelíbí, už se nebudu snažit se mu zavděčit,“ dodala pro Prima Ženy.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.