Celebrity

1. června 2022 06:01

David Laštovka

Veronika Khek Kubařová si vybírá za partnery jen režiséry: Je to docela zábavné

Herečka Veronika Khek Kubařová, která slaví pětatřicáté narozeniny, měla dva vážné vztahy a pokaždé v tom byl režisér. S tím prvním, Karlem Janákem, jí to ještě nevyšlo, v tom druhém s Pavlem Khekem už ano. Před sedmi lety se za něj provdala a manželské soužití si nemůže vynachválit. Dojde už na očekávané založení rodiny?

Poprvé se Veronika Khek Kubařová zamilovala v sedmnácti letech během natáčení komedie Rafťáci, do režiséra Karla Janáka, který byl o sedmnáct let starší. Přestože je dělil značný věkový rozdíl, jejich vztah byl velmi vážný a plánovali i svatbu. Sama Veronika si přitom do té doby nedokázala představit, že by si někdy mohla něco začít s o tolik let starším mužem.

„Spíš jsem zastávala obecný názor: ‚Co ta holka asi od o tolik staršího chlapce chce?‘ Ale když se to stane vám, zjistíte, že všechno může být jinak. Že je snadné podobné věci odsoudit. A náš věkový rozdíl neřeším. Beru to tak, že mám partnera. Kdybych měla přemýšlet, kolik mu je, tak je to špatně,“ svěřila se tehdy v magazínu Právo.

Ze začátku sice měla strach, jak na jejího staršího partnera budou reagovat rodiče, obavy však byly zbytečné. „Byli úžasní. Jen mi řekli: Verunko, je to tvůj život, hlavně buď šťastná,“ přiblížila. S Karlem Janákem prožila osm let, pak ale přišel bolestný rozchod. Byl to vztah, o kterém si myslela, že bude v jejím životě jediný.

Manžel má tendenci režírovat i doma

Také s druhým osudovým mužem, o devět let starším Pavlem Khekem, který je rovněž režisér, se poznala při práci. Seznámili se v Městském divadle v Mladé Boleslavi, ale pověstná jiskra mezi nimi přeskočila až později v Městských divadlech pražských. Před sedmi lety se vzali a v manželství jim to klape.

Jak se nedávno svěřila v rozhovoru pro Lidové noviny, žít s režiséry je někdy docela zábavné. „Ten sklon režírovat i jinde než na place nebo v divadle je jim fakt vlastní, a to i doma. Jenomže já si umím stát za svým. Umím být paličatá. Ale je to pro mě vlastně dobré muset si někdy obhájit to svoje, protože herci obecně mají tendenci dělat to, co se po nich chce. O tom je prostě herectví. A režisér se musí naučit doma i ustoupit. Mého manžela ale asi nejvíce ze všeho překvapuje, že čas plyne podle vlastních pravidel, nikoli podle jeho potřeb,“ prohlásila herečka.

Kdy bude miminko?

Kdy se stane matkou a založí rodinu, nechce komentovat. Otázky novinářů na toto téma už jí tak trochu lezou krkem. „Je pravda, že nemám žádné potravinové alergie, ale začínám mít alergii na tuhle otázku, která mi způsobuje stejné projevy, jako když někoho štípne vosa nebo tak,“ poznamenala v lehké nadsázce v pořadu Showtime.

Veronika pochází z Rakovníka. Její matka učí v mateřské škole, otec pracuje ve stavebnictví. Umělecké vlohy a nadání získala po své babičce, která byla loutkoherečkou. Když rodičům oznámila, že by chtěla jít na konzervatoř, nadšení nebyli.

Veronika Khek Kubařová v Show Jana Krause

„Taťka mi vždycky žertem říkal, že bych měl být kuchařkou, abych uměla chlapovi dobře uvařit. (smích). Víte, pocházím z menšího města, a v Rakovníku, když to řeknu s nadsázkou, tak tam se vždycky herec rovnal alkoholik nebo narkoman. A taky asi byla pro naše těžká představa toho, že budu někde napospas v cizím městě. Nedovedli si představit, jak to budu zvládat. Pustit dítě z dohledu je asi těžké,“ uvedla v magazínu Právo. Jak se ukázalo, věnovat se herectví bylo šťastné rozhodnutí a rodiče na Veroniku mohou být právem pyšní.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.