Celebrity

11. června 2022 06:00

David Laštovka

První žena Petra Kostky zemřela tragicky. S Carmen Mayerovou oslaví zlatou svatbu

Pro herce Petra Kostku, který dnes slaví 84 narozeniny je letošní rok výjimečný. Se svou o šest let mladší manželkou, herečkou Carmen Mayerovou oslaví zlatou svatbu, tedy padesát let života. Společně vychovali čtyři dcery a patří mezi nejstálejší české herecké páry. Ve vztahu však museli překonat několik krizí.

Životní cesty Petra Kostky a Carmen Mayerové se propojily v době, kdy za sebou měli nevydařená manželství a byli už rodiči. Herec měl z prvního vztahu s Ingrid Vavrouchovou dcery Zuzanu a Helenu, herečka s kolegou Maxmiliánem Hornyšem dceru Kateřinu.

Když koncem šedesátých let došlo k neštěstí a Kostkova bývalá žena tragicky zemřela při autonehodě, obě dcerky si vzal okamžitě do své péče a všichni společně začali žít pod jednou střechou.

Sžívání tři dívek ze dvou různých vztahů zpočátku nebylo snadné. „Petrově starší Zuzance bylo tehdy jedenáct, mladší Helence šest, stejně jako mojí Katce. Takže obě holčičky logicky přilnuly k sobě, hodily se k sobě věkem, naturalem i zájmy. Zuzanka najednou jako by přišla o svoji sestru,“ svěřila se Carmen Mayerová v rozhovoru pro Deník.

Jejich manželství nebyla vždycky idyla

Postupem času si ale všechno sedlo. Byly to právě jejich holky, které je přiměly k tomu, aby se vzali. Svatbu měli v roce 1972 a o čtyři roky později se jim narodila dcera Tereza, dnes úspěšná herečka a moderátorka. „Všechny naše holky mají mezi sebou mimořádný vztah, pomáhají si, řeší svoje problémy. Jsem na ně strašně pyšná. Jestli se mi v životě něco stoprocentně povedlo, jsou to moje dcery, všechny čtyři,“ prozradila hrdě herečka.

Tereza Kostková už jako malá toužila stát se herečkou

O vztahu s Petrem Kostkou mluví s úctou. „V našem manželství nastaly různé životní peripetie, vzlety i pády. V žádném případě to nebyla idyla ani růžový román. Ale nikdy mě neopustil pocit, který jsem vnímala hned na začátku, že jsem si Petra vážila. I když mě někdy namíchl a rozzlobil, v tom základním mě nikdy nezklamal. Je to vnitřně absolutně rovný a čistý chlap. Návod, recept na šťastné manželství nemám. Důležité je ale neztratit respekt. Nejde o toleranci, protože tolerance znamená, že přijímáte něco, s čím třeba nesouhlasíte, jen jste ochotna na to přistoupit,“ uvedla v Blesku Carmen Mayerová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.