Celebrity

20. února 2023 05:30

Eliška Reiglová

Rihanna slaví 35. Útěk od zpěvu k podnikání jí vynesl miliardy. Čeká druhé dítě

Zpěvačka Rihanna slaví 35. narozeniny. Na hudební scéně se objevila ještě před dvacítkou a dosud patří k nejuznávanějším umělkyním, a to i přesto, že zpěv už nějakou dobu není její prioritou. Nyní je především podnikatelka, které vlastní značka oblečení a kosmetiky vynáší snové peníze. Má díky tomu navíc čas i na mateřství.

Rihanna není jen zpěvačkou, v posledních letech je to hlavně skvělá podnikatelka a vizionářka, která v módním a kosmetickém průmyslu umí plavat jako ryba ve vodě. Na kontě má řadu nesmrtelných hitů, ale největší úspěch jí přinesla značka Fenty Beauty. Tu uvedla na trh v roce 2017 okamžitě si získala stálé zákazníky.

Značka oblíbené zpěvačky je populární především díky tomu, že jde napříč různými odstíny pleti. Ženy, které měly běžně problém sehnat vyhovující odstín kosmetiky, na Fenty Beauty pějí samou chválu. Obzvláště nadšené jsou pak velmi tmavé ženy, z nichž mnohé jedině u této značky našly skutečně padnoucí odstín make-upu.

Zpěvačka a miliardářka

Rihanna se proslavila celou řadou hitů, mezi ty nejpopulárnější se nepochybně dají zařadit například Umbrella či Diamonds. Celosvětově prodala desítky milionů alb a přestože v poslední době novou hudbu nevydává, stále je jednou z nejsledovanějších zpěvaček na YouTube. I když je držitelkou mnoha hudebních ocenění, až kosmetická značka z ní udělala miliardářku.

Barbadoská zpěvačka se ve světě módy a kosmetiky pohybovala dlouhodobě, než se rozhodla založit vlastní značku. V roce 2010 vypustila do světa svůj první parfém a následně se stala tváří několika kosmetických a módních domů. Několik kolekcí bot a oblečení navrhla pro společnost Puma a spolupracovala se světoznámými módními návrháři, jako je například Manolo Blahnik.

Magazín Forbes v roce 2021 Rihannu označil za nejbohatší zpěvačku světa, bylo ale třeba přiznat, že za jejím bohatstvím stojí Fenty Beauty, nikoliv hudba. Výrazným přínosem do jejího rozpočtu pak byly i výdělky její značky spodního prádla Savage X Fenty.

Mateřství

Rihanna nedávno zaujala vystoupením na akci Super Bowl, která je označována za největší americkou sportovní událost. Při té příležitosti odhalila, že čeká své druhé dítě, a to pouhých devět měsíců poté, co přivedla na svět prvního syna. V posledním rozhovoru navíc dala jasně najevo, že mateřství je pro ni nyní prioritou a že velký návrat k hudební kariéře se očekávat v brzké době nedá.

„Člověk si ani nepamatuje, jaký byl život předtím, je to šílené. Zkoušela jsem si vzpomenout, mám spoustu fotek, ale pocity, touhy, věci, které si užíváte, už jsou jiné. Už ani necítím spojení s tím, co bylo dřív, protože na tom jednoduše nezáleží,“ řekla zpěvačka a podnikatelka pro magazín Vogue.

Přestože se na druhé dítě těší, přiznává, že první dny po porodu syna pro ni byly velmi náročné. „Do nemocnice jdete jako jeden člověk a vycházíte z ní jako rodina. První dny jsou šílené, nevyspíte se. Většinou se cítíte jako zombie a divíte se, že vám lékaři věřili natolik, že vás pustili domů s tak malým miminkem,“ zasmála se.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.