Prima maminka

27. září 2016 18:00

Anna Kopečková

17 věcí, kterými se ženy samy sobě odcizují

Přestože mnoho pouček o životě učí opak, je stále spousta žen, které považují vztah k sobě samé za méně důležitý než věci jako rodina, zaměstnání či to, jak je vnímá okolní svět.

Když ráno vstaneme a vrhneme se do nového dne, zapomínáme si dávat pozor na následujících 17 věcí, kterými se samy sobě vzdalujeme. Přitom vše ostatní v našem životě se odvíjí právě od našeho vztahu k sobě samotné.

Pokud se v některém z těchto bodů najdete, snad vám to pomůže se sama se sebou znovu sblížit:

1. Jsme všude, jen ne tady a teď

Obavy z budoucnosti nám často brání vžít se do okamžiku, který právě prožíváme. Abychom se vrátily zpět, připomínejme si co nejčastěji heslo „tady a teď“.

2. Nemáme vztah k vlastnímu tělu

Tělo, ve kterém žijeme, je tak krásné, až je posvátné. Mnoho z nás však k němu má spíše neosobní až bolestivý vztah. Někdy jej podceňujeme nebo jsme jím naopak posedlé. Vtělte se do svého těla, skutečně v něm žijte a mějte ho ráda.

3. Nedopřáváme si dost spánku

Spánek je náš každodenní dar obnovy a času ke snění. Je třeba učinit čas, během něhož spíme, posvátným, abychom se každé ráno probouzely odpočaté.

4. Nesprávně se stravujeme

Hltáme, přejídáme se, držíme „zaručeně spolehlivé“ diety… Jídlo je naší pohonnou hmotou. Na čerpací stanici také nenatankujeme do nádrže svého auta levný benzin, ani nádrž nepřeléváme, abychom odvedly pozornost od jejích pocitů. Naše tělo je přitom mnohem složitější než auto – a správná strava mu pomáhá vzkvétat. Jezme to, co naše tělo potřebuje a po čem se budeme cítit spokojeně.

5. Podceňujeme důležitost menstruace

Náš menstruační cyklus poodhaluje, jak jsme na tom se zdravím, náladou i starostmi. Je to dar, který nám každý měsíc poskytuje odpočinek, obnovu a osvobození. Naučme se oceňovat, že tento drobný přirozený rytmus nám umožňuje spojit se sama se sebou.

6. Snažíme se dokázat vlastní hodnotu

Nemáte povinnost komukoli cokoli dokazovat. Opravdu stačí, když budete tím, čím jste.

7. Upozaďujeme věci, které jsou důležité pro nás

Většinou se snažíme dát do pořádku především záležitosti okolního světa a zapomínáme na věci, které jsou důležité pro nás. Když začneme den jimi, zbude nám dost energie na to, abychom se snadno a láskyplně vypořádaly i s problémy všedního života.

8. Necháváme své chytré telefony být chytřejšími než jsme my

Pro většinu lidí je jejich smartphone první a poslední věcí, na kterou se každý den podívají. Jsme tak fascinováni životy jiných lidí, že zapomínáme na ten svůj. Jak to změnit? Žádné telefony v ložnici!

9. Jsme na sebe příliš tvrdé

Jen si všimněte, kolikrát za den si řeknete, že jste něco mohly udělat lépe, rychleji, chytřeji či dřív, nebo že jste měly udělat vůbec něco.

10. Nedopřáváme si, co potřebujeme

Většina žen se nejdříve snaží postarat o ostatní lidi a sobě dopřává jen zbytky. Je to fér?

11. Nedáme na svou intuici

Stále se snažíme věci kontrolovat a přisuzujeme příliš malý význam svému šestému smyslu.

12. Nenasloucháme přirozeným rytmům

Abychom se mohly spojit samy se sebou, měly bychom trávit čas venku. Vnímejte zprávy, které vám dává příroda, a nechte se naplnit její energií.

13. Chceme se zavděčit

Kolikrát za týden se snažíme zavděčit se ostatním lidem? Zkuste častěji potěšit také sama sebe.

14. Jsme perfekcionistické

Největší a nejnáročnější problém, se kterým se potýkáme. Vyčerpává nás, vzbuzuje v nás úzkost a my kvůli němu žijeme jen napůl.

15. Zůstáváme příliš v bezpečí

Míváme tendenci usadit se v bezpečí svého života. To ale jen utápí naše sny, které bychom uskutečnily, kdybychom zůstaly ve spojení samy se sebou.

16. Hledáme rovnováhu

Ta ale neexistuje. Nikdy nebudeme moci věnovat stejně času všem věcem, které jsou pro nás důležité. Musíme život zkrátka prožívat a do všeho, co se právě děje, se ponořit naplno.

17. Odepíráme si radost

Příliš mnoho z nás nevěnuje dost času tomu, co nás dělá šťastnými. Radost je u nás na posledním místě, protože jsme samy sobě tak vzdálené, že si neuvědomujeme svou cenu, význam a posvátnost a jak je pro naše štěstí radost důležitá.

-sn-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.