Prima maminka

20. prosince 2016 14:00

Martina Čerňanská

Vánoční dárky na poslední chvíli. A navíc vyráběny s láskou

Bloumáte mezi regály, pendlujete mezi obchody a pořád ne a ne najít to, co byste si představovali? Nekupujte to, co se vám nelíbí a raději vyrobte opravdu originální vánoční dárek se vším všudy, co to vašim blízkým řekne jasně. Že vám na nich opravdu záleží.

Ať už vás po kreativním tvoření svědí palce, nebo se vám budou ušetřené korunky hodit, tak neváhejte a nachytejte inspiraci společně s námi.

Něco k snědku

Dobrotami prostě druhé rozhodně nezarmoutíte. Vsadit můžete na domácí vaječný, nebo karamelový likér či vaši ořechovku, kterou ukrýváte v baru a co se vám letos vážně povedla

  • Božsky vánoční jsou ořechy v cukru, v čokoládě, nebo snad perníčky, se kterými si v rámci zdobení vyhrajete na jedničku.
  • Naložte sýry do láku, vytáhněte se před ostatními s klobáskami přímo z udírny, nebo namíchejte rodině z kvalitních surovin instantní směs pro cupcakes, vánoční sušenky či muffiny do skleněné zavařovací sklenice.
  • Co takhle překvapit lahodným müsli s hoblinkami a s kousky hořké, mléčné či bílé čokolády (variantou jsou také müsli tyčinky, které zabalíte do celofánu a máte hotovo). Nevšedně budou působit třeba dortová lízátka na špejli, nebo bonboniéra z nepečeného cukroví a se záplavou lahodné čokolády. Nakonec si ale dejte záležet a vyhrajte si s etiketou, ta totiž dárek povýší na hotový skvost.
  • A domácí pečený čaj už jste zkoušeli? My se po něm můžeme utlouct!

Štrikujte

Říkáte si, že se to už dávno nenosí a tak na pletací jehlice padá prach zapomnění? Chyba lávky, je nejvyšší čas je zase oprášit. Upleťte vaší rodině báječné huňaté podkolenky, co na horách prostě přijdou vhod. Překvapit můžete i pleteným návlekem na hrníček, nebo obalem na tablet či mobilní telefon. Ty totiž v obchodech nejsou zrovna nejlevnější.

Tak trochu jiná fotokniha

Máte pocit, že za ně chtějí firmy přímo nekřesťanské peníze, když nejsou zrovna v akci a tu jste zase propásli? Sáhněte po fotoalbu, které má navíc prostor i pro několik řádků, co obdarovaného chytnou za srdce. Připište k momentce zážitek, jež s ní má přímou souvislost a uvidíte, že sklidíte plusové body navíc. Ve výsledku totiž stačí pár detailů, aby listování fotoalbem stálo za to.

Koupel, co nemá konkurenci

Proč utrácet za předražené voňavé šumivé tablety do koupele, když stačí pár laciných ingrediencí (jedlá soda, kyselina citrónová, vonný olejíček, kukuřičný škrob, sušená levandule, potravinářské barvivo) a máte hotovo s minimálními náklady, které se budou rovnat obrovské vlně radosti a pocitu uvolnění, když si je obdarovaný vhodí do lázně.

Mohlo by vás také zajímat:

-lz-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.