Prima maminka

17. listopadu 2016 07:30

Martina Čerňanská

Využijte volna a relaxujte: Máme tipy na super lenošení

Nemuset ve čtvrtek do práce a užít si den podle svého. Přesně tyto výhody přináší státní svátek a my jsme si v redakci daly za cíl, že si ho prostě užijeme se vším všudy tak, jak se patří. Žádná práce, žádné dodělávky v rámci žehlení, prostě lenošení, pohoda, zkrátka stop stav povinnostem.

Máme pro vás nápady, které si užijete jak s partnerem, tak o samotě, nebo s celou rodinou. Tak rozhodně čtěte a užívejte si dne, kdy nemusíte vůbec, zato můžete úplně všechno plnými doušky.

S kočkou či psem na klíně

Stačí málo a dějí se téměř zázraky. Přesně tak na nás působí přítomnost hřejivého kožíšku našich chlupáčů. Takže neváhejte a najděte si čas na pořádné pomazlení. Kočka se vám odmění předením a přešlapováním na místě a pes tím nejupřímnějším pohledem plným lásky. Jsou to maličkosti, ale pamatujte na to, že jsou to ty s velkou mocí.

Malujte, kreslete, tvořte

Někdo maluje na sklo, jiný kreslí krajinky a vy si klidně můžete sednout k antistresovým omalovánkám. Navíc opravdu fungují. Stačí vzít na pomoc barevné pastelky a my si vsadíme, že nebudete chtít přestat. (Dopadly jsme úplně stejně). Zvlášť když k nim budete zakusovat něco moc dobrýho. No, a pokud máte spíše nenechavé a kreativní prsty, jděte na to od lesa a mějte náskok v rámci vánoční výzdoby. Advent totiž klepe na dveře a vás dekorování obydlí přece tak baví.

Zachumlejte se do peřin jenom tak

Sama, s partnerem, nebo klidně s celou rodinou se zachumlejte pod peřinu, povídejte si, vzájemně si předčítejte, nebo spřádejte plány na zimní svátky, Silvestr, prostě na jakýkoli den, co dá vzniknout novým zážitkům. Právě díky nim život voní tak omamně.

Vraťte se k deníku nebo ke starým fotkám

Čas pokročil a mnohé se změnilo, a to jak ve vašem srdci, v mysli, tak v přístupu k životu. A teď, když máte volnou chvíli a netlačí vás čas, neexistuje nic lepšího, než se ponořit do řádků, kde je vaše životní dobrodružství černé na bílém. Možná si konečně uvědomíte, že váš život stojí za to a není jenom šedivě nudný, jak si tu a tam myslíme. Blahodárnou moc na naše vzpomínky mají také fotky. Tak se pohledem na ně vraťte třeba do dětství nebo v době, kdy panovalo léto a vy se slunili na pláži u moře tak daleko od toho všeho.

Mlsejte bez výčitek

Jasně, linie je jedna věc, ale mít nebe v puse zase věc druhá a určitě chutnější. Tak si uvařte staré dobré kakao s dvojitou dávkou šlehačky k tomu a hrstí čokoládových hoblinek. Ohřejte si jablečný džus, vylepšete ho kořením, nebo si vykouzlete jablečný závin či nadýchanou a sametově jemnou čokoládovou pěnu. A pokud nedej bože nevíte, co z toho si vybrat, tak si naplánujte menší postupku.

Dobrý film to jistí

Milujete komedie, u kterých se nasmějete, až se za břicho popadáte a navíc je v nich i trochu té čarodějky – lásky? Tak to rozhodně koukněte na film Zkus mě rozesmát, Deník Bridget Jonesové, Mamma Mia, Čtyři svatby a jeden pohřeb nebo Lepší pozdě nežli později. Milovníci klasiky naopak nepohrdnou osvědčenými trháky jako třeba Prázdniny v Římě se skvělou Audrey Hepburn, Snídaně u Tiffanyho, nebo Stalo se jedné noci. Tyto snímky jsou prostě nesmrtelné.

A ani my na Primě nejsme pozadu, máme pro vás prostě prima program. Těsně po obědě v 13.50 vám vykouzlí úsměv Jim Carrey v komedii Lhář, lhář, kde se ujistíte o tom, že lhát zase až tak snadné není. A báječně strávený den můžete od 20: 00 zakončit na PRIMA MAX českým dramatem Sestřičky s Alenou Mihulovou a Jiřinou Jiráskovou.

Několik tipů, co vám budou líbit stejně jako nám

  • Vana, pěna, vínko a knížka. Tato kombinace nemá konkurenci.Pokud můžete, zůstaňte celý den v posteli. A střídejte sex s mazlením a spánkem.
  • Zahrajte si s drahým počítačovou hru ve dvou. Dokonale se odreagujete a navíc partnerovi prokážete ohromnou radost.
  • Naplánujte Silvestr někde úplně jinde, než doma. Třeba na horách v dřevěném srubu, nebo naopak u šplouchajícího moře.
  • Sněte s otevřenými zraky a připište si k vašim životním snům konečně termín, kdy se mají splnit. Je totiž nejvyšší čas si udělat radost.
  • Zapalte si voňavou svíčku a koukejte na mihotavý plamínek, nebo do řeřavých uhlíků vašeho krbu. Bude vám tak krásně.
  • Jděte se jen tak cournout po městě, nebo na odpolední procházku. Bude se vám lépe spát a vaše myšlenky budou mnohem pozitivnější.
  • Napište Ježíškovi. On bude rád, že bude mít snadnější výběr a vy se zase můžete těšit na to, co pod vánočním zelenáčem objevíte za skvosty.
  • Jděte na rande a dejte tomu milému chlápkovi, co se na vás culí, prostě šanci. Třeba to bude on s kým strávíte celý život. Jeden prostě nikdy neví ¨:).
  • Zavolejte kamarádce, nebo sestřence jenom tak. Budou mít radost.

-lz-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.