Rozčílená Anna se pohádá s ostatními. Dokázala jim, že umí vařit?

Prostřeno! S27 (55) - Anička nepřijímá kritiku

Páteční hostitelka Anna se na návštěvách u ostatních nechovala nejlépe. Nebodovala férově a s omluvou, že vše dělá pro rodinu, šla tvrdě za výhrou. Jak se ukázalo, nebyla jediná. Ještě než dojde k závěrečnému hodnocení, musí si všechno s ostatními vyříkat.

Dá se říct, že na to, jestli páteční hostitelka Anna umí vařit, jsou zvědaví diváci i soutěžící. Málokdo to umí odhadnout. Hostitelce ovšem sebevědomí nechybí. Vlohy údajně zdědila po babičce, která byla výbornou kuchařkou. S manželem podniká a zajišťuje catering na akcích. Týden v Prostřeno! hodnotí tak, že byla původně sobecká. To se podle ní změnilo ve středu u Lucie. Na jejím menu se objeví šunková rolka s křenem a domácí bagetkou, hovězí vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi, druhá svíčková tohoto týdne s variací knedlíků a jablečný závin s poctivou zmrzlinou.

Jídla ostatních se Anně zdála jednoduchá. Ona sama si zvolila složitější menu a také na to doplatí. Když dorazí hosté, téměř nic nebude dokončené. Těsto na nudle dělá nadvakrát, protože odmítá dodržovat recept. Při přípravě surovin na svíčkovou bude zmatkovat, zdrží se restováním masa, nepodaří se jí uvařit ani dostatečně silný vývar. „Já se chci omluvit svým spoluhráčům, že jsem je dokázala kritizovat, že něco nestihli, nebo měli něco nedobré, nevymixované. Nedá se to stihnout,“ kaje se kuchařka při míchání knedlíčků na polévku.

Anna při vaření bojuje se surovinami, s časem i se sebou:

Kritika hostitelku rozčílí a bude se bránit

Když přijdou hosté, nemá Anna ani stoprocentně prostřený stůl. Pití si musejí nalévat sami. Anna bydlí v moderně zařízeném rodinném domečku, a tak při šmejdění některé přemůže závist. Podle Zdeny, která má doma urny, je vše hogo fogo. Karel si myslí, že se při zařizování domu Anna plácla přes kapsu. Heleně bude připadat, že mají její děti až příliš hraček a budou rozmazlené.

Při velmi dlouhém čekání na předkrm soutěžící řeší, že si Anna ukousla příliš velké sousto. Dnes se bude v Prostřeno! kritizovat. U hlavního chodu všichni hodnotí, jestli byla lepší Karlova svíčková, nebo ta páteční. Na prima+ si můžete jeho vaření připomenout. Všichni se shodnou, že ta od Anny se povedla lépe. Přesto Karel podotkne, že je maso tuhé. Napružená hostitelka se s ním začne přít a obviní jej z taktiky. Kritika se jí nelíbí. „Opravdu tužší bylo. Že to Anička nepřijala, je její věc. To, že kritizovala ona všechny, si nepřizná,“ říká Zdena.

Maso se zdá tuhé také Lucii a hostitelka se pustí do křížku i s ní. Atmosféra nebude nejlepší a soupeři se nebudou cítit příjemně. „Nikdy jsem nebyla rýpavá jako ty,“ pustí se ještě do Karla. Prý se chová neslušně. Zdena se Karla zastane, ale vzteklá Anna si nedá říct. Bohužel pak může jen konstatovat, že se jí vrátilo její taktizování.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 7. 2024

Berani, smíchejte dnes realitu s trochou fantazie. Na chvíli si odpočiňte a odreagujte se. Zkuste strávit čas meditací a vyčistěte si hlavu od každodenních starostí. Uklidňující, relaxační činnosti jsou tím nejlepším způsobem, jak dnešní den strávit. Vydejte se na procházku s přáteli a ponořte se do hovoru na obskurní témata. Dopřejte si čas a prostor pro snění.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.