Celebrity

1. září 2022 15:09

David Laštovka

Jaroslav Satoranský přišel o dvě osudové ženy naráz: Stále mám smutné vzpomínky

O Jaroslavu Satoranském, který letos v prosinci oslaví 83. narozeniny, se říká, že patří k nejskromnějším českým hercům. Skandály se mu celý život vyhýbaly. Místo vymetání večírků a společenských akcí trávil raději čas se svou rodinou. Po smrti milované manželky Libuše, která zemřela před dvěma lety a s níž prožil šedesát nádherných let, už nic není tak jako dříve.

Herec Jaroslav Satoranský se s Libuší poznal už ve svých sedmnácti letech. Jak se ukázalo, byla to láska na celý život. „Po čtyřech letech jsme se brali a já pak musel na dva roky na vojnu. Užila si se mnou dost. Na tom, že nám to spolu tak dlouho a krásně vydrželo, měla velkou zásluhu,“ svěřil se serveru Prima Ženy Jaroslav.

O své milované ženě vždycky mluvil s velkou úctou. Bez problémů spolu zvládali i časy, kdy byl na výsluní a uháněla ho řada fanynek. „Dostával jsem dopisy, že se jim třeba ta či ona postava, kterou jsem ztvárnil, líbila. Někdy to byla i žertovná psaníčka. Psaly mi hlavně maminky a babičky, které by rády provdaly své dcery a vnučky. A jedna dívka mi psala jako svému deníčku. Byl jsem pro ni něco jako zpovědník, vrba, které se se vším svěřovala. Byl jsem svědkem rozchodu jejích rodičů, její první lásky, pak mi poslala svatební oznámení a fotografii krásné rodinky s malým dítětem. Moje paní byla vždycky velmi rozumná a chápala moji práci,“ prozradil Jaroslav Satoranský.

V krátkém čase ztratil dvě ženy blízké jeho srdci

I když byl během své kariéry v jednom kole a šel z role do role, rodina pro něj vždycky byla na prvním místě. Na rozdíl od jiných kolegů ho bohémské období minulo. „Flámy, ponocování, to mě skutečně nikdy nelákalo,“ uvedl Satoranský, jehož herecký um si nyní můžeme připomenout v legendární české detektivce Sázka na třináctku, kterou ve čtvrtek 1. září od 20:00 vysílá Prima MAX, v sobotu 3. září ve 14:50 a v neděli 4.9. ve 22:25 pak TV Prima. Satoranský v ní ztvárnil hlavní roli vyšetřovatele Charváta.

S manželkou si dokázali spokojeně užívat i seniorského věku. Pravidelně chodívali na dlouhé procházky. Většinou si naplánovali trasu k nějakému obchodnímu centru, aby cesta měla konkrétní cíl a nejvíce se těšili z dětí a vnoučat. Dcera Martina vystudovala pedagogickou školu a má dva už dospělé syny, z nichž jeden je inženýr a druhý ekonom. I oni už mají své děti.

Jeho Libuška zemřela krátce předtím, než skonala Jaroslavova dlouhodobá divadelní kolegyně a blízká kamarádka Hana Maciuchová, s níž si zahrál například i v pohádce Krkonošské pohádky. Obě navíc na podobnou nemoc. „Absolvovala operaci, ale vrátilo se to. Jako Hance... Mohl jsem být s manželkou až do konce, nebyla sama. V den, kdy nás opustila, byla se mnou i dcera s manželem,“ popsal Jaroslav Satoranský odcházení své životní lásky pro internetový pořad Face2Face.

V jeho srdci dodnes zůstává po její smrti prázdno a velká bolest. „Už to lepší nebude. Stále tam budou ty smutné vzpomínky. Jediné, co mi pomáhá, je práce a nejvíce samozřejmě moje rodina. Ta se nám opravdu povedla,“ prozradil webu Prima Ženy Jaroslav.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.