1. MISE je více než seriál. Prvky reality show a tematika vojenství z něho dělají unikátní projekt

1. MISE (1) - upoutávka

Nový seriál 1. MISE sází na atraktivitu vojenského prostředí, známá jména, zároveň se tvůrci seriálu nebáli obsadit zajímavé, mnohdy ale takřka neznámé tváře. Premiéru seriálu sledujte už v neděli 29. srpna ve 20:15 na Primě.

1. MISE je seriálem s prvky reality show a po letech vrací na obrazovku tematiku vojenství, která je jinak běžné veřejnosti spíše nepřístupná. Po dlouhé době je tu seriál, který připomene důležitost precizní práce vojenských lékařů a jejich náročnou přípravu na výkon této profese. Na co vsadili tvůrci seriálu, který Prima uvede v hlavním vysílacím čase už od neděle 29. srpna, a jaké herce představí v hlavních rolích?

Poutavý děj seriálu 1. MISE

Dvanáct mladých lékařů a lékařek podstoupí v seriálu tvrdý výcvik pod vedením špiček v oboru, ale i praxe ve vojenské nemocnici. Partu různých povah postaví před nevšední profesní výzvy, čelem k vzrušujícím situacím a vstříc prostředím, jež jsou očím i myslím běžné veřejnosti obvykle nedostupná. Cíl je jasný: Být jedním ze čtyř nejúspěšnějších, zasloužit se o místo v elitní jednotce a stát se součástí odvážné mise, na jejímž konci bude nespočet zachráněných lidských životů. Nejslabší články výcvik a tím i seriál v jednotlivých dílech opustí.

Seriál 1. MISE sledujte také na Instagramu a Facebooku FTV Prima

Herci seriálu 1. MISE: Hvězdy i zcela nové tváře

„Novinka 1. MISE je první a současně jediný český seriál, který dá divákovi poznat, jak obdivuhodná je profese vojenských lékařů a jak důležitá je jejich precizní a ve všech směrech náročná příprava,“ říká ředitelka obsahu skupiny Prima Lenka Hornová, která stála u zrodu myšlenky spojit seriálový příběh s principem známým z reality show. Společně s kreativním producentem Ivanem Vodochodským se zároveň nebáli obsadit do projektu nejen osvědčené herecké hvězdy, ale i půvabné a neokoukané tváře herců současné mladé generace.

Jak ve výcviku obstojí například sympatický rytíř Radek Melša? A co éterická Kateřina Zapletalová, která se herečkou stala i přes nesouhlas rodičů? Herec Radúz Mácha naskočil do maskáčů z „mateřské" dovolené a také udělá pro postup svojí postavy vše.

Podívejte se v exkluzivní fotogalerii na celou dvanáctku sexy tváří, které zabojují o místo v prestižní jednotce:

Atraktivní, ale zároveň odvážné vojenské medičky si vedle Kateřiny Zapletalové zahrají Annette Nesvadbová, Beáta Hrnčiříková, Lucie Ducháčková, Sára Rychlíková a Zuzana Novotná. V dalších mužských postavách zazáří Jiří Böhm, Libor Matouš, Ondřej Kubina nebo Petr Kolman. Profesní linku mediků i jejich školitelů prostupuje i spletitá vztahová linie. Seriál vykresluje vojenské lékaře jako úctyhodné profesionály, ale i jako muže a ženy z masa, kostí, s duší a svědomím.

Marek Němec, Jan Dolanský či Kristýna Leichtová opět na scéně

1. MISE rovněž znamená návrat oblíbených hereckých hvězd na obrazovku Primy. Do doktorského se opět oblékne oblíbený herec Marek Němec, těšit se můžete také na Pavla Řezníčka a Jana Dolanského s Kristýnou Leichtovou, kteří si před kamerou rozumněli už v seriálu Ohnivý kuře. Ti se v očekávaném seriálu představí jako experti na vojenskou průpravu lékařů do náročných zahraničních misí.

„Hraju plukovníka Hofmana, lékaře, který má za úkol vycvičit frekventanty pro vojenskou misi. Naším úkolem je z adeptů vybrat ty nejlepší. Budou podrobeni fyzickými i psychologickým testům. Baví mě to, mám na sobě uniformu, vůbec poprvé v životě. A díky seriálu jsem měl možnost si zastřílet, bylo to rozhodně zajímavé, ale myslím si, že sám bych se výcviku účastnit nechtěl,“ říká Jan Dolanský, kterého seriál opět spojil s kolegyní Kristýnou Leichtovou. „Moje postava se jmenuje Alice Hofmanová. Na tuto roli jsem byla oslovena s tím, že budu točit s Honzou Dolanským a Markem Němcem. Ráda jsem přijala, je to pro mě záruka, že si zahraju,“ říká Leichtová, pro niž je natáčení seriálu 1. MISE prvním stálým projektem po narození dcer Dorotky (3) a Rozárky (1).

Čtěte více o Kristýně Leichtové i jejím diskutovaném porodu.

Marek Němec alias David Hofbauer bude muset být nebývale zodpovědný, dostal na starost primariát:

Natáčení 1. MISE: Pod dozorem odborníků

„Na vzniku seriálu se podílejí armádní profesionálové a zkušení lékaři z urgentní chirurgie pražských fakultních nemocnic. Jejich odborné poradenství a osobní účast provází většinu výrobního procesu seriálu, od vzniku scénáře přes tvorbu a konzultaci vizuální stránky projektu po samotné natáčení nejen v ateliéru, ale především během náročných exteriérových scén,“ uvádí dále Lenka Hornová k přípravám seriálu 1. MISE.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.