15 věcí, které o seriálu Slunečná netušíte! Televizní fenomén slaví 100. díl

Poprvé se seriál Slunečná a rodinný statek Popelkových představil v sobotu 11. ledna 2020 a hned u diváků sklidil úspěch. Od té doby každé úterý a čtvrtek večer láká k obrazovkám průměrně 1,3 milionu diváků. Život hlavní hrdinky Týny Popelkové (Eva Burešová) a jejího vyvoleného Janka (Marek Lambora) tak zasáhl přesně do černého. Co o seriálu Slunečná možná nevíte? Tady je pár zajímavostí ze zákulisí.

Seriál Slunečná získal diváky prakticky ihned a hlavní představitele Evu Burešovou a Marka Lamboru vystřelil do nebes popularity. Oba dva tak zákulisí seriálu perfektně znají, tak ho poznejte i vy:

 • Na svém kontě má seriál Slunečná přesně stovku, kterou odvysílá 27. dubna. Seriál se natáčí v pražských ateliérech a Zápech nedaleko Prahy.
 • Slunečná se točí po natáčecích cyklech po dobu 20–27 dnů. Štáb tak v průměru stráví na natáčecím place během jednoho dne 12 hodin. Herci mají v ruce k jednomu dílu scénář v průměru o 120 stran a skládá se v průměru z 42 obrazů. V rámci jednoho natáčecího cyklu se natočí 6 dílů, které se musejí následně zpracovat. Střih, hudba, zvuky, obrazová korekce, schvalovací projekce. Celý tento proces trvá zhruba 1 měsíc.
 • Seriál snímají kameramani na tři kamery, pokud jsou v ateliéru. Jakmile se přesunou do exteriéru vystačí si se dvěma.
 • Pokud byste počítali, najdete na Slunečné 23 prostředí ve dvou ateliérech.

 • V ateliérech se nachází i reálné prostředí, které se využívá k natáčení, jako je klub a kancelář sanatoria. Každá dekorace postavená v ateliéru má svůj reálný exteriér, které se točí v Zápech a přilehlém okolí.
 • O světlo v celém kolosu se stará na 335 filmových lamp.
 • Doposud herci natočili 4 200 obrazů a autoři napsali na 12 000 stránek textu. K natočení 100. dílů bylo vytvořeno 17 natáčecích plánů, což pro herce znamenalo, že na place strávili 340 natáčecích dní.
 • V seriálu si dosud zahrálo celkem 520 herců v rolích hlavních, vedlejších, epizodních a sekundovalo jim na 2 500 komparzistů.
 • O zázemí seriálu se stará 265 členů štábu. V průměru se tak natočilo 16 800 klapek a kdyby se z jejich klapání dal sestavit zvuk, trval by téměř 5 hodin.
 • V kostymérně se nachází na 2 500 kusů kostýmů, 300 párů bot a spotřebovalo se 225 litrů pracího gelu, 85 litrů aviváže.
 • V maskérně se spotřebovalo už 36 litrů laků na vlasy, 3 litry make-upu, 1,4 l řasenky, 1 kg pudru, 9 l dezinfekce na štětce, 108 balení vlhčených ubrousků, 2 550 ks vlásenek/sponek, 126 balení papírových kapesníků.
 • Co by byla Slunečná bez zvířat, o která se starají obyvatelé statku. Své už si tak odehrál kozel Emil, kráva Straka a Doubravka. Slepice, koně, ovce, hroznýš, zakrslý králíček, potkan, různá plemena psů – pomeranian, pitbull, německý vlčák.
 • Nejsledovanější díl Slunečné od začátku vysílání, byl v úterý 14. dubna 2020. Tento díl vidělo 1 625 000 diváků v cílové skupině 15+ při share 35,63 %.
 • Celý seriál mají na bedrech režiséři Libor Kodad, Jaromír Polišenský, Marek Tomažič, Vojtěch Moravec, Jiří Chlumský, Lukáš Buchar.
 • Eva Burešová prozradila, že po obnově natáčení (pauza vznikla kvůli karanténě na jaře v roce 2020), si na sebe s Markem Lamborou museli jako milenci znovu zvykat.

Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3 TV, ke dni 23. 04. 2021

Podívejte se v úterý na 100. díl seriálu Slunečná ve 20:15 na Primě a nezapomeňte, že Slunečnou můžete sledovat dříve než v televizi v iPrima Videopůjčovně:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.