Seriály a filmy

16. srpna 2021 23:43

Dvojka na zabití. Sara Sandeva a Jakub Prachař v nové české kriminálce

Dvojka na zabití (1) - upoutávka

Dvojka na zabití aneb Když se sejde morous a puntičkářka! Nový seriál FTV Prima s Jakubem Prachařem a Sarou Sandevou v hlavních rolích vás bude bavit. Tahle kriminálka s komediálním nádechem totiž stojí na starém známém tvrzení, že protiklady se přitahují. A neexistují větší protiklady než detektiv Rykl a vyšetřovatelka Světlá. Seriál Dvojka na zabití sledujte od 4. září na Primě vždy v sobotu od 20:15!

Rozervaný, depresivní a jedovatě ironický detektiv Martin Rykl (Jakub Prachař) je bývalý elitní člen URNY. K ruce dostane tenhle „starý jezevec“ slušnou, ambiciózní a organizovanou vyšetřovatelku Karolínu Světlou (Sara Sandeva). Tahle na první pohled nesourodá dvojice spolu začne pracovat na policejním oddělení. Z původních antipatií se ale nakonec možná vyvine něco víc…

Dvojka na zabití: Morous a ambiciózní vyšetřovatelka

„Je to smutný, cynický detektiv, který nemá z ničeho radost, ale když je v práci, tak na svůj život zapomene a baví ho to. Svoje problémy si samozřejmě nosí do práce,“ představuje svou roli Jakub Prachař.

Oproti tomu Karolína, kterou hraje Sara Sandeva, pochází z policejní rodiny, takže o svém povolání měla jasno. „Hraju Karolínu, mladou slečnu po škole, která dostala svou první pracovní příležitost. Je trochu naivní, ale zároveň má ráda pravidla, řád, a když se potká s Martinem, tak se trochu změní. Zaměřuje se na svou kariéru a ze začátku má vše jasně dané, naplánované…“ přiznává Sandeva, která je za svou novou hereckou příležitost vděčná.

Tento životní přístup je ale přesným opakem toho, jak svůj život vidí Rykl. Coby policista je naprostý profesionál, v soukromém životě ale je ale spíš chaotik. Není se čemu divit, dřívějšímu pohodáři život uštědřil tvrdou lekci, kdy byla tragicky zavražděna jeho manželka.

Od té doby Rykl kašle skoro na všechno. Právě do jeho týmu přichází Karolína a od začátku je jasné, že k (nejen) pracovnímu sžití těchto dvou individualit to bude cesta dlouhá a trnitá.

Seriál Dvojka na zabití nezapomeňte sledovat také na oficiálních profilech: Facebooku seriálu Dvojka na zabití & Instagramu seriálu Dvojka na zabití!

Zkušený profík a první velká dospělá role

Jakub Prachař má na svém kontě řadu filmových a seriálových rolí, známý je i jako muzikant a moderátor. Připomeňte si všechny jeho polohy:

U Sary Sandevy byla situace odlišná. „Pro mě to je první dospělá role, je to něco jiného, než jsem točila doteď. Dokonce jsem se domluvila s jedním rodinným známým, který je od policie, aby mě naučil držet zbraň, ať u toho nevypadám jak Barbie. Jsem šťastná, že detektiva hraje Kuba, protože je důležité mít správného parťáka, když točíte denně několik obrazů,“ dodává herečka.

Jakub Prachař a Sara Sandeva. A další hvězdy!

Vedle ústřední „dvojky na zabití“ se v seriálu představí i další známí herci. Jako Ryklův nadřízený Koudelka zazáří Miroslav Vladyka, který konečně dostane příležitost vážnější role v kriminálním žánru. Ryklovi bude sekundovat druhá „dvojka na zabití“, a to podporučík Dlouhý a poručík Krátký v podání Milana Šteindlera a Norberta Lichého. Jeden doslova sní, na co přijde, a druhému doslova chybí část mozku. Je jasné, že tahle dvojka vás na obrazovce bude bavit.

V dalších rolích se můžete těšit na Petra Vaňka v roli svérázného patologa Plevy, kterého už žádná, byť sebeohavnější mrtvola nerozhází. Celý kriminální tým pak doplní Filip Kaňkovský coby policejní technik Koťátko, další svéráz, s nímž se na obrazovce určitě nebudete nudit!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.