Sex a vztahy

27. února 2017 14:00

Martina Čerňanská

Je vám čtyřicet a hledáte vážnou známost? Narazíte na následující týpky

Lásku hledáme i v situacích, kdy nám už není dvacet. A často ani třicet ne. Je však nezbytné, chceme-li se seznámit v již zralejším věku, sledovat realitu odpovídajícím, tedy zralejším pohledem. Předpokládáme, že rozumná čtyřicátnice si již nestaví vzdušné zámky.

Postavila si je, když jí bylo šestnáct, což je v pořádku. Nicméně s postupujícím časem už žena ví, že si pro ni princ na bílém koni nepřijede. A že by úplně stačilo, kdyby muž jejího života chodil do práce, byl spolehlivý, laskavý a přátelský. Takového chlapíka ovšem nenajdete na každém rohu. Můžete narazit na všelijaké týpky. A pak je třeba hodně, ale opravdu hodně rychle vycouvat.

Manželka mi nerozumí aneb Ženáči všeho druhu

Existují napříč generacemi, jen na středních školách je nenajdete, protože se ještě nestačili oženit. Narazíte na ně všude, není před nimi úniku. Nejprve vám zatají, že jsou ženatí, a velkoryse vás nechají, abyste se do nich bláznivě zamilovala. Když se samým štěstím vznášíte na obláčku, smutně vám prozradí, že jsou stále ještě tak trochu ženatí. Případně na to přijdete sama. Ale manželka jim nerozumí a rozvod je na spadnutí, možná k němu dojde hned zítra. Od takových prchejte, zažila byste s nimi jen trápení.

Ti, co matce říkají maminka

Tihle ani nemusí být ženatí, ale žít se s nimi rovněž nedá. Bydlí u matky, ačkoli je jim čtyřicet či jim dokonce táhne na padesát. Nepřipadá jim to divné, anebo jenom trošku. Vysvětlují to tak, že je příjemné vejít ráno do kuchyně, kde už voní bábovka a kakao. Když o matce mluví, vždycky říkají: maminka. A to je velice podezřelé. Zeptáte-li se jich, co dělali o víkendu, a odpověď zní: „Vezl jsem maminku na hřbitov, zaléváme každý týden, aby byl hrob v pořádku,“ utíkejte rychle pryč.

Posteloví šampióni

Ti ženatí zpravidla nejsou, ale je to dostatečná útěcha? Někteří si dokonce vedou svéráznou statistiku, za každou ženu, kterou získají, si udělají do notýsku čárku. Bločkem se pak chlubí kamarádům v hospodě. Která dáma by se chtěla dostat do takové pochybné evidence? Je opravdu smutné stát se pouhým úlovkem v době, kdy hledáte spřízněnou duši, někoho, o koho byste se mohla v těžkých dobách opřít. Ale pozor, posteloví šampióni ovládají pravidla lovu na jedničku. Budete se po jejich boku cítit jako královna. Budou vám říkat přesně to, co toužíte slyšet. O to těžší je nesednout jim na lep...

Čtyřikrát rozvedení

Rozvést se není žádná hanba, stačí prostě mít smůlu anebo „vlézt do chomoutu“ příliš brzy a z mladické nerozvážnosti. Ale jakmile se muž, se kterým se právě seznamujete, rozvedl dvakrát, třikrát, čtyřikrát anebo nedej bože ještě víckrát, buďte ve střehu. Tady už se nejedná o výjimku, ale nejspíš o pravidlo. S tím pánem opravdu nemusí být všechno v pořádku. Pije? Oblíbil si výherní automaty? Vyhýbá se práci jako čert kostelu? Půjčuje si peníze? Buďte jako ostříž!

Samolibí nafoukanci

Bývají, jak se říká, k sežrání. Jsou zvyklí na obdiv a vyžadují ho i od vás. Pokaždé, když samolibý nafoukanec něco pronese, podívá se, jestli to na vás udělalo patřičný dojem. Často to ovšem nic zas tak světoborného není. Mluví jen o sobě. Když se pokusíte odvést pozornost na chvilku k sobě, usměrní vás do správných kolejí. Vyžaduje, abyste k němu vzhlížela s obdivem a každé jeho slovo považovala za slovo boží. Dále trvá na tom, abyste byla neustále usměvavá, dobře naladěná a perfektně upravená. Anebo se poohlédne po jiné.

Mohlo by vás také zajímat:

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.