Sladké recepty

16. března 2018 06:00

Martina Čerňanská

Recept na víkend: Kakaové makronky s kokosem

Tyto sladké jednohubky jsou bezlepkové a neobsahují rafinovaný cukr, vejce ani mouku a přitom mají neuvěřitelně bohatou chuť, jsou lahodně sladké a uspokojí i tu největší chuť na něco dobrého.

A protože hlavní přísady spočítáte na prstech jedné ruky, je to ten nejjednodušší recept na kokosové makronky, na jaký můžete narazit.

Suroviny na 24 kusů:

- 200g (2 a ¼ až 3 šálky, podle značky) neslazeného drceného sušeného kokosu - ¼ šálku neslazeného kakaového prášku - ¼ lžičky jemné mořské soli - ½ šálku javorového sirupu - 2 lžíce panenského kokosového oleje, rozpuštěného - 2 lžičky vanilkového výtažku

Postup:

1. Troubu předehřejte na 160 °C. Plech vyložte papírem na pečení.

2. V kuchyňském robotu nebo vysokorychlostním mixéru rozmixujte kokos na konzistenci hrubého písku. Přendejte do velké míchací misky a vmíchejte kakaový prášek a sůl. Přidejte javorový sirup, olej a vanilku a míchejte, dokud se přísady nespojí.

3. Těsto natlačte do odměrky, která odpovídá objemu velké lžíce, a vyklopte na plech. Takto vytvarované makronky pečte 20 minut – mají být zvenčí křupavé a uvnitř vláčné.

4. Nechte makronky zcela vychladnout a teprve pak je přeneste na talíř nebo uložte do vzduchotěsné nádoby.

Makronky ozdobte tak, že je nahoře přelijete rozpuštěnou čokoládou a posypete trochou drcených pistácií.

Dobrou chuť :)

Autor: Shalane Flanagan, Elyse Kopecky, recept z knihy Běhejte rychle. Jezte pomalu

Inspirujte se i dalšími recepty:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.