Celebrity

8. března 2023 14:46

Marie Makovská

Soukalová, Puskarčíková a Landová obhajovaly biatlon u Krause. Co mu na sportu vadí?

Soukalová, Puskačíková a Landová o medaili

Bývalé biatlonistky Gabriela Soukalová (33), Eva Puskarčíková (32), Jitka Landová (32) a Veronika Vítková (34) se před několika dny dočkaly zasloužené satisfakce v podobě bronzové medaile z olympiády v Soči 2014. V talkshow u Jana Krause promluvily o sporu s ruskými závodnicemi kvůli dopingu a probraly i detaily biatlonu, ke kterému má moderátor určité výhrady.

Olympiáda v Soči a spor o medaile

Bývalé biatlonistky převzaly bronzovou medaili v Novém Městě na Moravě a přinesly ji ukázat svému hostiteli Janu Krausovi. „Dočkaly jsme se adekvátní divácké kulisy,“ řekla Gabriela Soukalová o atmosféře, která panovala při slavnostním ceremoniálu. Připomněla také, že trvalo dlouhých devět let, než byl definitivně uzavřen spor s ruskými závodnicemi kvůli dopingu, které musely medaile vrátit.

Mohlo by vás zajímat: Biatlonistka Markéta Davidová o tlaku okolí. Lidé nám neúspěch dávají sežrat. Klid hledá u zvířat

Jan Kraus má problém s biatlonem

Soukalová, Puskarčíková a Landová se pak před Janem Krausem snažily svůj sport obhájit. Moderátorovi se totiž nelíbí trestné kolečko. „Aspoň se ta spravedlnost v nějakém směru na světě děje,“ uvedla Soukalová. Ovšem pak daly moderátorovi za pravdu, že trestná kola jsou opravdu náročná. „Hlavně vám ta trestná kola nikdo nepočítá, takže to ještě musí být člověk dobrý v matematice, aby si to všechno spočítal, tam může dojít k omylu,“ dodala Jitka Landová a přidala vzpomínku, jak jednou jela radši o kolo víc, než aby jí jedno chybělo. „Kritický moment nastává mezi třemi, čtyřmi a pěti koly, to pak už nevíte, jestli máte tři nebo čtyři,“ popsala Eva Puskarčíková.

Přečtěte si také: Korejci utratili za olympiádu 13 miliard dolarů, Putin 51 miliard. V čem je rozdíl?

Jak žije Soukalová

Gabriela Soukalová se nedávno zúčastnila se svojí maminkou legendárního závodu Jizerská padesátka, a i na to padla řeč u Jana Krause. „Maminka je pro mě celoživotní motivátorka,“ vyznala se sportovkyně a moderátorka, o které se nyní točí otevřený dokument. Bude stejně skandální jako její kniha? „Myslím, že jsem tou knížkou hodně předběhla dobu, protože v době, kdy jsem ji vydávala, tak jsem neměla pocit, že by tady v České republice existovalo takové množství podcastů a různých pořadů, kde by lidi kápli božskou a mluvili o věcech hlouběji, zabředli hlouběji pod povrch. Asi na to společnost nebyla připravená a já jsem nebyla připravená na to, jak fungujou média,“ řekla a nepřímo poděkovala Janu Krausovi, že se jí tehdy jako jediný zastal.

Dokument o Gabriele Soukalové bude velmi otvevřený:

„V dokumentu bych chtěla motivovat lidi, aby když mají svůj sen, za ním šli i přes všechny překážky. A taky trochu věřím tomu, že každý člověk je v něčem výjimečný a že stojí za to objevovat sebe a zjišťovat, v čem ta výjimečnost spočívá,“ dodala v Show Jana Krause, kterou můžete sledovat ve středu 8. března ve 21:35 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Jan Kraus biatlon doping Gabriela Soukalová Veronika Vítková Eva Puskarčíková biatlonista Zimní olympijské hry 2014 Jitka Landová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.