Celebrity

23. září 2022 21:25

Vanesa Havlíková

Soukalová o dramatické noci v horách. Ukryla se před zvěří a zahřívala se cvičením

Velká zpověď Gabriely Soukalové

Moderátorka a bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová (32) má za sebou noc hrůzy. Během jízdy na kole se ztratila v italských Alpách, kde musela strávit noc a den sama v hlubokém lese a ve velké zimě. Pro pořad ShowTime se krátce po incidentu exkluzivně ke všemu vyjádřila.

Gábina Soukalová na dovolenou v italském Livignu zřejmě nikdy nezapomene. Do Alp se vydala se svým přítelem Milošem a dcerkou Isabelkou. Ve středu odpoledne ale vyrazila sama na projížďku na kole po přírodní stezce v horách. Měla se vrátit za pár hodin. Nakonec bylo vše ale úplně jinak. Po Gábině nakonec pátrali záchranáři.

Dramatické chvíle Gabriely Soukalové

Neztratila se, ale na trase se dostala do potíží. „Bohužel v jednom místě byla přerušená cesta, protože se tam strhla celá stráň, tak mi dalo hodně zabrat s kolem tuhle překážku překonat. Vzhledem k tomu, že už jsem byla vysílená a chtěla jsem jet zpátky, snažila jsem se najít cestu přes GPS, až jsem došla do místa, kde jsem si uvědomila, že tam to kolo musím nechat,“ popsala pro pořad Showtime na CNN Prima NEWS své pocity těsně po nehodě.

Gabriela se tedy dál vydala pěšky, po dvou kilometrech ale cesta skončila a ona si uvědomila, že bohužel zvolila jiný směr, než měla. Snažila se tak dostat alespoň k hrázi, kterou zahlédla v dáli.

Strach z medvědů a mrazivá noc

„Ve chvíli, kdy jsem došla do toho bodu, který jsem si stanovila za cíl, jsem pochopila, že to byl optický klam, že ta hráz zabíhala za zatáčku, takže hráz tam nepokračovala, ale byla vlastně na druhé straně po celou dobu,“ pokračovala Gábina v líčení hrůzostrašného zážitku.

Po nějaké době si sportovkyně uvědomila, že se už nedokáže vrátit zpět a bude muset v horách strávit noc. Příteli nedokázala do telefonu, který se později vybil, popsat, kde přesně je. „Musela jsem si tam tedy najít místo v závětří a vylézt kvůli zvěři výš nad břeh. Snažila jsem si pomoc i cvičením, abych neztrácela tělesnou teplotu a abych v tom mrazu byla schopná přežít.“

Přežila zázrakem

Druhý den ráno Gábina veděla, že ji čeká další těžký úkol. „Víceméně mi došlo, že jediná moje záchrana bude vylézt nahoru po skále několik set metrů nad tím údolím. Čekala jsem, že ráno při rozednění bude kolem lítat vrtulník a bude mě hledat, ale oni mě hledali na jiných místech, než kde jsem se vyskytovala. Ztratila jsem trpělivost a říkala jsem si, že když si nepomůžu sama, tak mě asi v tomhle místě nikdo hledat nebude,“ uvědomila si.

Místo, aby čekala, rozhodla se jednat. „Začala jsem tedy lézt hned mezi devátou a desátou ráno. Lezla jsem pečlivě krok za krokem, tam, kde jsem předpokládala, že to vylezu. Ale teď když o tom přemýšlím, tak nechápu, že se mi to vůbec podařilo, připadá mi to jako zázrak, že jsem ještě vůbec naživu. Říkala jsem si, že to snad je osud, že si mě tam ty hory chtějí nechat,“ neskrývala obavy bývalá biatlonistka.

Přežila jen zázrakem. A vděčí za to i své kondici. „Jsem ráda, že mám za sebou tolik let tréninku a takovou fyzičku, protože jinak by to bylo hodně náročné, všechny ty překážky zvládnout,“ pokračovala Soukalová s popisováním své nehody.

Od záchranářů dostala pochvalu

To, co Gábina Soukalová dokázala, nepochopili ani místní záchranáři, kteří nakonec moderátorku ve čtvrtek po poledni našli.

„Když nám někdo zavolá, že se někdo ztratil, tak spustíme pátrání. A vzhledem k terénu jsme využili helikoptéru. Hledali jsme podle polohy telefonu paní Gabriely. Museli jsme si zjistit číslo na jejího manžela, abychom s ním mohli komunikovat,“ popsali záchranáři, jak probíhalo hledání Soukalové.

„Ptali se mě, kudy jsem byla schopna vylézt nahoru, tak jsem jim ukazovala tu cestu a oni mi řekli, že jsem wonder woman, že by nevěřili, že to někdo může vylézt,“ vysvětlila moderátorka, která dostala od záchranářů za svou odvahu pochvalu.

Vše dobře dopadlo

Gábina nakonec naštěstí skončila jen s odřeninami a nic vážného se jí nestalo. Nejdůležitější pro ni bylo shledání s rodinou. Přítel Miloš a dcerka Isabelka byli pro moderátorku to nejlepší přivítání.

„Celou dobu, co jsem byla pryč, jsem si představovala to setkání, hlavně s maličkou a s Milošem. A když jsem je pak mohla obejmout, to byl asi nejhezčí okamžik v mém životě. To si člověk asi nedokáže ani představit, dokud něco takového nezažije,“ ukončila svou děsivou zpověď pro divácky oblíbený pořad ShowTime Gabriela Soukalová, která jej i sama moderuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.