Celebrity

23. září 2022 08:19

Josef Šťastna

Gabriela Soukalová se ztratila v Alpách. Záchranáři se ji snažili najít celou noc

Soukalová se ztratila v Alpách

Moderátorka a bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová (32) má za sebou děsivý zážitek, ztratila se v Alpách. Noc musela přečkat ve výšce 2 400 metrů nad mořem. O případu informoval italský web Milano Repubblica.

Zdálo se, že půjde o běžný výlet na kole, nakonec šlo Soukalové o život. Ztratila se v Alpách a noc musela přečkat venku bez výbavy. Druhý den ji naštěstí našli záchranáři. O případu napsal italský web Milano Repubblica. Gábina Soukalová je na dovolené s přítelem Milošem Kadeřábkem.

K dramatické situaci došlo podle italských novinářů u jezera Cancano. Gabriela Soukalová později pro FTV Prima prozradila, jak se celá událost odehrála. Vše bylo trochu jinak.

„Podle našich informací je Gabriela v pořádku, teď nabírá síly a vstřebává vše, co má za sebou. Není to tak, že by se ztratila a nevěděla kudy kam. Cestu jí znemožnil utržený útes, kvůli kterému nemohla pokračovat v naplánované trase. Díky dobrému vybavení a skvělé fyzičce ale nakonec vše zvládla, je to prostě superžena,“ uvedla pro web Prima Ženy Zuzana Brzáková, která se s Gábinou Soukalovou jako první dokázala spojit. Zuzana Brzáková a Gábina Soukalová jsou kolegyně z magazínu Showtime, Soukalová ho moderuje a Brzáková ho vede.

„Dneska výstup do 2 800 metrů nad mořem jsme dali poměrně rychle, asi za hodinu a sedmatřicet minut. S hůlkama pěkně, v co nejlehčí možné výbavě. Vzala jsem si triko na převlečení, podprsenku a čelenku. A můj přítel má s sebou hrnky na čaj a dává si svůj šálek čaje. Ten umí žít,“ psala dobře naladěná Soukalová na Instagram. Pak ale zřejmě začalo drama.

Soukalová dokázala zavolat o pomoc

Gábině Soukalové se nakonec mělo podařilo zavolat telefonem o pomoc. Měla naznačit, kde se nachází. Oznámit také měla, že se jí vybíjí baterie mobilního telefonu. Přivolaná horská služba a hasiči však zpočátku dvaatřicetiletou sportovkyni nemohli najít. Až ve čtvrtek pak podle italských médií někdo zaslechl křik na protějším svahu hory u jezera Livigno a zalarmoval záchranáře. Díky tomu se podařilo zúžit oblast pátrání a ve čtvrtek v odpoledních hodinách se Soukalovou podařilo najít.

Podle webu La Provincia di Sondrio našli záchranáři moderátorku prochladlou, ale je v pořádku. Některé italské zdroje uvádějí, že na ošetření ji přepravil vrtulník.

Sdílejte článek
Štítky Francie rodina Alpy Instagram záchranáři Gabriela Soukalová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.