Celebrity

15. září 2022 13:30

redakce Prima Ženy

Štěpán Mareš o svých pletkách s politiky: Babišovi se neodporuje, Kalousek mi platil

Populární kreslíř Štěpán Mareš (50) je autorem komiksů i karikatur. Jeho kresbám se politici, které ztvárnil, buď smáli, nebo se naštvali. Zažil obojí, jen jednou se mu ale stalo, že by mu někdo z nich vyhrožoval. Nejen o tom se rozpovídal v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Kreslířská kariéra Štěpána Mareše začala už v jeho dospívání, kdy vyhrál výtvarnou soutěž Děti, pozor, červená. V dospělosti prošel redakcemi řady časopisů, pro které tvořil komiksy i karikatury. Za ty se mu dodnes dostává obdivu i kritiky, občas i výhrůžek.

Hrozby soudem i žádost o dárek k rozvodu

Jako autor seriálového komiksu Zelený Raoul, jehož tématem je chování českých politiků, Štěpán Mareš těmto lidem většinou zrovna do oka nepadl. Přiznal, že Jiří Paroubek byl nejhorší ze všech, protože se chtěl neustále soudit. Přicházely mu prý ale i nabídky od politiků, kteří mu za jeho práci chtěli zaplatit.

Kalousek si u mě kresby kupoval. Zavolal, jestli mi za jeho karikaturu bude stačit osm nebo deset tisíc. Řekl jsem, že budiž,“ přiblížil Štěpán Mareš svou zkušenost s bývalým poslancem, ministrem financí a spoluzakladatelem středopravicové strany TOP 09. Ačkoliv měl s politiky tou dobou už své zkušenosti, nemohl čekat, co přijde.

„Přijel, bez ochranky, dal mi ty peníze a říkal: ‚To se bude manželce líbit. My jsme se prý před týdnem rozvedli – a to je zrovna vtip o tom, že se rozvádíme. To se jí bude líbit, protože tam vypadá jako úplná ku*da. Já jí to dám, vo*e, k výročí.‘ Já nechci mít na krku další žalobu,“ popsal Štěpán Mareš v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, čím ho Miroslav Kalousek překvapil.

Potrebujem seba a Monike, žádal Babiš o portréty

Ačkoliv se Štěpán Mareš pro povahu svých děl u politiků oblibě netěší, že je jeho práce kvalitní, mu nikdo upřít nemůže. Koneckonců si toho povšiml i bývalý premiér Andrej Babiš, který rychle změnil přístup ke kreslíři ve chvíli, kdy odmítl jeho žádost o okamžité vytvoření portrétů sebe a své manželky Moniky Babišové.

„Byl jsem v Chorvatsku a najednou zvonil telefon. Babiš. Tak jsem to zvedl, a on řekl: ‚Heleďte, kde jste? Potrebujem nakreslit seba i Monike. Teraz.‘ Řekl jsem mu, že to asi nepůjde, že jsem přijel na Krk a že tu budu týden. Řekl na to: ‚Do p*či, to mě nezajímá. Já pro vás pošlu letadlo nebo samolot.‘ Odpověděl jsem, že ne. A on: ‚Jak ne, mně se neodporuje. To bude vidět, co si se mnou zažijete.‘ A nekecal, ale to už vám říct nemohu,“ naznačil tajemně, že toto odmítnutí se bez následků neobešlo.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.