Za názvem kapely Lucie stála láska ke slavné herečce, prozradili muzikanti až nyní

7 pádů Honzy Dědka (33) - upoutávka

Pravá nositelka jména Lucie, podle které byla pojmenována jedna z nejslavnějších českých kapel, zůstávala v utajení neuvěřitelných 37 let. Pravda vyšla najevo až v rozhovoru s Honzou Dědkem v jeho talkshow.

Pozvání do pořadu Honzy Dědka přijala kapela Lucie na základě dlouholetého přátelství. Moderátor je mimo jiné autorem textů jejich pětisetstránkové a tři a půl kilogramů vážící knihy Fotografity a o kapele ví i to, co dosud nikdy nikde nezaznělo. Zvláště pak informace z období jejího vzniku. V rozhovoru v 7 pádech Honzy Dědka tak její členové odhalili 37 let staré tajemství a konečně vyvrátili nejrůznější dohady kolem původu názvu.

„Lucii jsme založili já a P.B.CH na podzim 1985. Jmenuje se tak proto, že jsem to jméno měl vždycky rád. A tak jsem řekl, že se tak bude jmenovat kapela,“ začal nekonkrétně kytarista a zpěvák Robert Kodym v rozhovoru, který uvidíte v premiérových 7 pádech Honzy Dědka v úterý ve 21:35 na Primě. „Já ho podezírám, že byl zamilovaný do nějaké Lucie, ale do které, to mi nikdy neřekl,“ rýpnul si do kolegy baskytarista Petr Břetislav Chovanec alias P.B.Ch. Kodym se ale k jeho tvrzení přiznat nechtěl. „To jsou jenom domněnky,“ reagoval jen s potutelným úsměvem.

Jejich špičkování ovšem rozčísl frontman David Koller. „Když jsem do kapely přišel, řekli mi, že jsou všichni zamilovaní do Lucie Zedníčkové,“ provalil rovnou jejich tajemství. „Dokonce i Lucka Bílá ale tvrdila, že Lucie je ona,“ dodal k překvapení ostatních další informaci, kterou si možná někteří chtěli nechat pro sebe, klávesista Michal Dvořák, jehož manželkou je DJ Luca.

Kvůli názvu panovaly mezi muzikanty neshody od počátku. „On se členům skupiny většinou nelíbil. První rok a půl jsme měli zpěváka Michala Penka a tomu se ten název strašně nelíbil. Michal to chtěl změnit. Pořád říkal: ‚Znám jednu Lucii, to je taková kráva.‘ Já jsem ale říkal, že znám taky jednu Lucii a ta je prima,“ stál si za svým Kodym, který měl tenkrát v záloze ještě další dívčí jméno – Patricie. Lucie ale zvítězila a právě s jejím jménem se kapela vepsala do paměti a srdcí už několika generacím fanoušků.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.