Celebrity

17. března 2024 17:32

David Laštovka

Jitka Molavcová se vzdala dětí. Nyní se stará o ochrnutého manžela Alfreda Strejčka

Soukromí herečky a zpěvačky Jitky Molavcové, která slaví 74. narozeniny, je tak trochu zahaleno tajemstvím. Novinářům ochotně odpovídá na otázky týkající se její profese, na témata ohledně lásky a partnerů se ovšem bavit odmítá. Držitelka Thálie za celoživotní mistrovství v oboru muzikál to v životě rozhodně neměla jednoduché. V roce 2023 se ale podruhé vdala.

Velkou láskou Jitky Molavcové byl o devět let starší spisovatel Jan Petráň, který měl z předchozího vztahu syna a další dítě už nechtěl. Ona jeho přání respektovala, a tak se vlastních potomků nikdy nedočkala. Manželství trvalo 30 let, pak se jejich cesty definitivně rozešly.

Přečtěte si také: Tajemství herečky Zlaty Adamovské. Petra Štěpánka jí předpověděla kartářka

Důvodů bylo několik: Přestali si rozumět, odcizili se. V životě Jitky se objevil nový muž, herecký kolega, znamenitý recitátor s charismatickým hlasem a vdovec po slavné atletce Jarmile Nygrýnové Alfred Strejček. Okouzlil ji svoji noblesou a spojily je rovněž záliby, podobné vidění světa i smysl pro humor.

Partner ochrnul, onemocněl vzácnou chorobou

Před šesti lety však Strejčka náhle postihla vážná nemoc. Onemocněl vzácnou chorobou, které se zkráceně říká GB syndrom, postihující nervovou soustavu. V ČR se s ní léčí pouze sto lidí. Ochrnul, dlouhé měsíce byl odkázán na přístroje a lékaři mu nedávali šanci na přežití. „Jako každý podvečer jsem si šel zaběhat, v noci mi začalo brnět celé tělo a ráno už jsem nebyl schopný pohybu,“ popsal Alfred Strejček redakci webu Prima Ženy. Lékaři ho ihned uvedli do umělého spánku a nadopovali různými psychofarmaky. Několik dlouhých měsíců nemohl dýchat a byl napojený na ventilátor. Rodině a Jitce dokonce bylo oznámeno, že jeho stav je kritický a patrně nepřežije.

Čtěte také: Osudy představitelek nejslavnějších princezen. Co dnes dělá Adélka nebo Bosana?

Alfred si svůj život nakonec dokázal vybojovat, ale zůstal ochrnutý, upoutaný na invalidní vozík a odkázaný na pomoc druhých. „V těch nejtěžších chvílích mi byla největší oporou rodina, Jitka... Spousta přátel, co za mnou chodila nebo mi posílala vzkazy,“ prozradil Strejček. Od chvíle, co ho nemoc postihla, se domů nevrátil. Pobývá v sanatoriu Charlotta, kde má veškerý servis a podmínky k nezbytné rehabilitaci. Jitka ho chodí pravidelně navštěvovat a v roce 2023 se navíc partneři vzali.

Jitka Molavcová vystudovala střední průmyslovou školu grafickou. Její umělecká kariéra odstartovala v roce 1970 díky celostátní pěvecké soutěži Talent, kterou vyhrála s písní Hany Hegerové Lásko má. O pár měsíců později se zúčastnila konkurzu do divadla Semafor, kterým prošla a následně se stala jednou z hlavních ženských tváří souboru. Zpočátku zpívala v originále především francouzské šansony, poté vytvořila nezapomenutelnou dvojici s Jiřím Suchým. Přestože se šuškalo, že jeden čas byl jejich vztah více než jen pracovní, oba shodně tvrdili, že byli partnery vždycky jen a pouze na jevišti nebo před kamerou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.