Celebrity

28. května 2022 05:59

Josef Šťastna

Vanda Chaloupková o natáčení s Aňou Geislerovou: Ona už nemohla, já byla v kondici

Prezidentka - druhý trailer

Herečka Vanda Chaloupková (31) si zkusila roli osobní strážkyně po boku kolegyně Anny Geislerové (46). Chaloupková promluvila o tom, kde brala inspiraci pro svou roli a jak romantický film Prezidentka vnímá.

V Prezidentce ztvárňujete roli prezidentské bodyguardky. Jaký je její příběh?

Jde o osobní strážkyni, která chtěla být původně mistryní světa v kickboxu, ale protože utržila zranění, zlomila si ruku, už nemohla pokračovat se šampionátem. Nakonec se dostala do party ochránců prezidentky. A s prezidentkou naváže určité přátelství.

Jak se vám hrálo s Aňou Geislerovou, představitelkou hlavní role?

Od první minuty úplně skvěle. Je to strašně sympatická ženská. Spoustou scén jsme se prosmály.

Vyžadovala vaše role větší přípravu?

Chtěli jsme, aby všechny scény vypadaly reálně a abych měla skutečně svaly, takže jsem několik měsíců měla speciální jídelníček a svoji osobní trenérku. Vystoupila jsem ze své komfortní zóny a žila jsem naprosto jiný život, než na jaký jsem byla zvyklá. Byl to skutečně jiný svět, pro mě úplně nový.

Dokážete si představit, že byste to dělala i profesionálně? Bavila by vás taková práce?

Mě baví si na to hrát. To je to, co mi jde a je pro mě zábavné.

Jaký je Rudolf Havlík režisér?

Skvělý! Známe se už dlouho, ale ještě jsme spolu netočili. Vždycky jsme měli smůlu, už tak deset let plánujeme, že spolu něco natočíme. Moc jsem se na to těšila.

Čím vás zaujal scénář?

Tím, že je vtipný a romantický zároveň. Baví mě ta ženská tématika, které pořád není ve filmech dost.

Inspirovala jste se někým pro svou roli? Co třeba film Osobní strážce?

Spíše Larou Croft. Její film také začíná boxem. Z legrace jsem se v rámci přípravy dívala také na snímky Kill Bill, Dannyho parťáci a další akčňáky.

Postavu prezidentky ve filmu hecujete, jste v podstatě její trenérka. Jak to Aňa dávala?

Ve scénáři je, že ji hecuji a ona si stěžuje, že už nemůže. V podstatě to tak bylo i ve skutečnosti. Samozřejmě jsme se u toho ale hrozně bavily. Aňa už nemohla a já jsem byla poprvé v životě opravdu v senzační kondici.

Pro film by si oholila hlavu, přiznala Vanda Chaloupková

Co všechno byste obětovala pro roli? Co kdyby přišel film, kvůli němuž byste musela naopak přibrat? Něco jako Deník Bridget Jonesové?

Klidně. Já bych si i oholila hlavu, kdybych třeba hrála ve válečném filmu. To je právě to nejzajímavější na mém povolání. Člověk si zkusí něco, co by normálně neudělal...

Co se podle vás bude na Prezidentce lidem líbit?

Především vhled do prezidentčina osobního života. To, co nikdo z nás nikdy doopravdy neviděl…Co dělá prezidentka, když přijde domů? Jaké to je, když s vámi bodyguardka musí chodit na záchod? Vidět za dveře, to je to, co lidi baví. Co se děje, když už skončí oficiální den a začíná osobní život.

Sdílejte článek
Štítky film herec prezidentka Aňa Geislerová Anna Geislerová Vanda Chaloupková Lara Croft Rudolf Havlík

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.