Během chvíle moderní jednadvacítkou: Jak změní dcery své matky k nepoznání?

Znovu 21 – Příběh Taylor a Rachel

Na dvacet jedna dní zažije pět maminek znovu vzestupy a pády po boku svých dvacetiletých dcer. Projdou vizuální proměnou, budou randit, chodit na koncerty a v neposlední řadě rozjedou svůj život i na sociálních sítích. Nebude to ale pouze tato proměna, která je čeká. Více pochopí problémy svých dcer a uvědomí si, jaký tlak je na ně společností vyvíjen.

Příběh osmnáctileté Taylor a její devětatřicetileté matky Rachel názorně ilustruje, jaké generační rozdíly a vzájemné nepochopení často mladé dívky u rodičů zažívají. V jejich světě totiž nehrají významnou roli sociální sítě, které silně ovlivňují to, jak se mladí lidé cítí. Stejně tak rozdílně vnímají pohled na krásu, sexuální orientaci, stravování nebo psychické problémy.

Rozdílný vkus a styl oblékání je u matky s dcerou celkem pochopitelný a nikoho moc nepřekvapí. Taylor ale jen těžko věří svým očím, když vidí svou maminku v moderním oblečení, s upravenými vlasy a výraznou rtěnkou. To je ale jen špička proměny, kterou Rachel projde.

Během tří týdnů jí Taylor spolu s ostatní děvčaty trochu „otevře oči“. Osmnáctiletá teenagerka totiž zoufale touží po plastické úpravě. Nechat si vyplnit rty je její velký sen, pro nějž nemá její matka pochopení. Jakmile ale společně s další maminkou navštíví plastickou chirurgii, kde jim doktor změří obličej a jasně řekne, jaké úpravy by jim doporučoval, aby měla jejich tvář ten správný poměr a splňovala tak ideál krásy, spadne jim brada. „Zneklidňuje mě, že krása spočívá v nějakém poměru,“ přiznává otevřeně Rachel. „Dá se to změřit a pokud to nemáš, tak nejsi krásná. A já jsem z toho teď trochu rozrušená, protože už cítím a vidím ty nároky, které dneska všichni kladou na tvůj vzhled,“ neubrání se Rachel slzám při vzpomínce na Taylor a její trápení.

Bohužel to ale není jediná nepříjemná situace, kterou si Rachel v kůži své dcery zkusí. Taylořiny deprese hrají zásadní roli v jejím životě, protože si kvůli nim nedokáže natrvalo udržet práci. I tomu ale Rachel nerozumí. A rozhodně není sama. Dodnes panuje kolem psychických poruch určité tabu, které se mladá generace snaží prolomit a poukázat na fakt, že tyto nemoci jsou jako jakékoliv jiné.

Dcery odkryjí matkám v show Znovu 21 všechna svá trápení

V neposlední řadě čeká na Rachel ještě jedno prozření. Její dcera Taylor je bisexuální. Jak je něco takového možné, když za jejich mladých let byli buď kluci, nebo holky, nechápou ani ostatní matky. Jejich dcery si ale pro ně připraví opravdový křest ohněm, na který maminky jen tak nezapomenou a určitě už v této oblasti tápat nebudou.

Podaří se děvčatům rozšířit svým matkách obzory natolik, aby už v budoucnu nedocházelo k podobným nedorozuměním? Nechají si čtyřicátnice napíchat na jejich popud botox, nebo budou bojovat za práva LGBT komunity? Sledujte reality show Znovu 21 exkluzivně online na iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.