Z dětské lékařky patoložkou. Kristýna Frejová zažívá kariérní postup napříč seriály

Zákony vlka (3) - upoutávka

Kristýna Frejová (51) neskrývá radost z role forenzní patoložky, kterou jí přinesla nová detektivní minisérie Zákony vlka. Co si herečka na nově přidělené profesi pochvaluje nejvíce a jak blízko má k lovu, který tolik zbožňuje její postava?

Pro Kristýnu Frejovou, která diváky chytla za srdce například coby dětská lékařka z oddělení traumatologie v seriálu Modrý kód, přineslo natáčení novějších Zákonů vlka i určité zpestření dosavadní práce.

„Už jsem si vystřelila z malorážky, což mě, musím říct, baví, protože jsem nikdy nezkoušela,“ zmínila s úsměvem herečka zážitek hned z natáčení prvního dílu. „Vůbec tady v celém tom seriálu dělám věci, které jsem nikdy nedělala, takže je to zase nový, je to výzva, je to zajímavý. Pro změnu jsem sice zase lékařka, ale tady forenzní patoložka, takže se dostavuji až k lidem, kterým nemohu nějak fyzicky ublížit,“ upřesnila ještě s humorem sobě vlastním k nové roli.

V detektivní minisérii vystupuje jako paní doktorka se zálibou v myslivosti.  V reálném životě má přitom zrovna k tomuto hobby hodně daleko. O myslivosti přímo říká, že „je to vlastně asi ten nejvzdálenější koníček, jaký si dovedu představit, že bych dělala, protože pro mě představa, že vystřelím na živý zvíře, je v podstatě asi míň schůdná, než že vystřelím na nějakého zločince“.

Víte, jak vypadá 5 nejhledanějších amerických zločinců, násilníků a expertů na útěky?

Se zbraní v ruce před kamerou ovšem Frejová není žádným nováčkem. „Policajtku jsem párkrát hrála, a dokonce jeden z mých přátel je bývalý elitní policista z ÚOOZ, takže jsem se i informovala, jak mám správně držet zbraň, aby to nevypadalo jako když prase drží kost,“ upřesňuje ještě oblíbená herečka, kterou můžete sledovat v sobotu večer na Primě v Zákonech vlka. A především divačky, které třeba moc nezajímá vlk či ona, s nadsázkou láká na představitele hlavní role – Stanislava Majera. „Co si budeme povídat, Standa Majer je krásný urostlý muž,“ doplňuje.

Co se týká samotného natáčení střelby, k tomu má ještě producentka série Gabriela Erleová doplnění. „Měli jsme hodně natáčecích dní, během kterých se střílelo loveckými zbraněmi i pistolemi a na všechny tyto dny jsme měli najaté zbrojíře z Barrandova ze speciálních efektů, kteří se o zbraně starali, byly pod jejich dohledem včetně slepých nábojů. Bez toho to nejde. Odborní poradci z barrandovských speciálních efektů přivezli zbraně a naučili s nimi herce manipulovat. Vždy se ale jednalo o zbraně se slepými náboji. Takové natáčení musí mít také místní povolení. Je nutné požádat obci v místě, kde se natáčí, o svolení a upozornit, že dojde ke střelbě. Aby lidé, kteří bydlí nedaleko, nebyli vyděšení,“ uvádí o velmi přísných pravidlech, která na českém filmovém place panovala už před nešťastnou událostí, k níž došlo na natáčení snímku Aleca Baldwina v Americe.

Čtěte také: Baldwin není jediný. I Hanzlík zažil smrt kolegy při natáčení. Zemřel mu v náručí

Poslechněte si  celý rozhovor s Kristýnou Frejovou o roli v seriálu Zákony vlka:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.