Celebrity

24. března 2023 10:23

Zuzana Schneidewind

Nebojsa Majer by nebezpečné scény rád točil sám. Jeho vášeň musí krotit produkce

V novém detektivním seriálu v některých scénách zaskakují za Lindu Rybovou (47) a Stanislava Majera (44) dubléři. Někdy i proti jejich vůli. O jakých obrazech je řeč? Podívejte se na exkluzivní ukázku. Poznáte, že se nedíváte na herce?

Tento detektivní seriál rozhodně nepostrádá příjemnou dávku napětí. Sleduje příběh někdejšího kriminálníka Roberta (Stanislav Majer), kterého shoda okolností po propuštění z vězení přivede na druhou stranu zákona. Ocitá se v zapadlé vesnici v pohraniční, s níž jej spojuje nejen osudový vztah se Sárou (Linda Rybová), ale i nedořešené záležitosti z minulosti.

Dubléři za ústřední hrdiny seriálu zaskočili v situacích, při kterých hercům hrozilo zranění.

Za Lindu Rybovou dublérka pádí na koni

Bývalá zlodějka Sára v podání Lindy Rybové mimo jiné miluje jízdu na koni. Přestože herečka jezdit na koni umí, divokou jízdu jí produkce seriálu zakázala a do sedla posadila její dublérku. „Na koni umím jezdit – v uvozovkách. Odmala jsem točila pohádky, takže jsem se učila jezdit na koni už asi ve čtrnácti letech, ale vzdala jsem to, nemám na to sílu, kterou bych potřebovala. Koně mám moc ráda, ale také k nim mám velký respekt. A i když je nějak základně ovládám, tady jsem s koněm točila jen jednoduché věci a na velké cvaly a trysky za mě jezdila dublérka. Nemohla jsem si to tady dovolit, protože to je vážně nebezpečný. Při mojí šikovnosti je dost dobře možný, že bych spadla,“ říká Linda Rybová s tím, že i z oné jednoduché věci na koni se vyklubala horká chvilka.

Více ze zákulisí seriálu: Stál před kamerou vlk, nebo pes? Známe pravdu.

„Vzpomínám si i na to, jak jsem si poprvé sedla na koně, byla noc, asi dvě ráno, já jsem měla pušku, kabát, přede mnou les a kamery a proti tomu koni se rozštěkal vlk. Tak to ve mně zatrnulo,“ přiznává herečka. Oné noci se musela naučit i sama střílet. „Střílení z pušky v mém podání je vtipný. Byly scény, kdy jsem u toho musela sesednout z koně, nabít, zamířit, vystřelit, ještě něco udělat, říct text... A já jsem občas zmatkař a někdy se mi to v těch hemisférách nějak prohodí. Ale tak co, jsem herečka, ne myslivec nebo voják. Fakt se snažím, aby to nevypadalo úplně blbě, a obdivuju všechny americké herce, kteří se u těch scén ještě tváří vážně,“ tvrdí Linda, jejíž nové schopnosti budou moci diváci posoudit už ve druhém díle seriálu Zákony vlka, který uvidíte na Primě v sobotu 25. března večer.

Za Stanislava Majera dublér slaňuje

Dvojník-kaskadér zaskočí ve druhém díle také za hlavního hrdinu seriálu, Stanislava Majera. Přestože ten si to nepřál. „Co můžu, se snažím udělat sám. Aspoň pokud cítím, že na to mám, a není to vyloženě nebezpečná scéna. V hraničních momentech zasahuje produkce a moje odhodlání zastavuje, diskutujeme o tom, a pokud to jen trochu jde, chci to být já,“ vysvětluje Stanislav Majer. Přesně k takové situaci došlo při natáčení scény do druhého dílu seriálu.

„Bylo to, myslím, hned první nebo druhý natáčecí den, na skále, kdy celou dobu pršelo a všem nám byla zima. Produkce nechtěla, abych na tu skálu lezl, měli najatého dubléra. Částečně mě zastoupil, ale pak jsem tam vylezl i já a šlo to celkem snadno,“ vzpomíná Stanislav Majer. To ale nebyla jediná situace, kdy dubléra odmítl. „Vzpomínám si ještě na jednu situaci, kdy mi produkce chtěla rozmluvit lezení po hromosvodu a přeskakování zídky. Nepřišlo mi na tom nic nebezpečného, a tak jsem to prostě udělal. Jinak ale poslouchám, do nebezpečných situací bych se nehrnul,“ dodává Majer.

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima kriminální seriál Stanislav Majer kaskadér zákulisí natáčení Linda Rybová herci seriálu Zákony vlka Zákony vlka dublér

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.