Celebrity

26. února 2024 15:50

David Laštovka

Za svatbu Pomejeho a Bartošové zaplatil 750 tisíc. Byl to úžasný mejdan, říká Pavel Pásek

TOP STAR magazín 2018 (15) - komix - jak šel čas - Jiří Pomeje

Život herce a producenta Jiřího Pomejeho, který zemřel v roce 2019, provázely vzestupy a pády. V soukromí štěstí neměl. Ženil se třikrát, ale všechna manželství se mu rozpadla. Otcem se stal až ve 48 letech. O jeho soukromí pro web Prima Ženy promluvil jeho nejbližší přítel – producent, hudebník a podnikatel Pavel Pásek.

Jiří Pomeje a Pavel Pásek měli vztah jako bratři. „Naše první střetnutí bylo téměř symbolické, protože to bylo ve striptýzovém baru v Discolandu Sylvie někdy na konci devadesátých let. Přišel jsem tam s partičkou a Jirka seděl s Ivanem Jonákem a tloukl mu do hlavy nějaké klíny. Na první pohled to vypadalo, jako by Jonákovi dělal šéfa. Tak jsme tam na sebe něco pokřikovali a byla docela bžunda. Zanedlouho poté jsme se přes našeho společného právníka střetli na natáčení Z pekla štěstí 2 v Telči. Samozřejmě že šlo o prachy na film. Byl jsem tam tři dny a tři dny jsme spolu prochlastali. Nedá se použít jiný výraz. U té kořalky jsme zjistili, že si jsme neskutečně podobní. Byla to vlastně taková láska na první pohled,“ zavzpomínal na jejich první setkání Pavel Pásek.

Která z manželek byla Pomejemu největší oporou?

Jejich vztah popsal následovně. „My jsme si vždy říkali, že opravdové přátelství musí projít bojem, a jelikož nebyla žádná válka nablízku, tak jsme naše přátelství zocelovali nekonečnými návštěvami hospod a hampejzů. Ono to někdy bylo i dost fyzicky náročné. Ale Jirka se nikdy nevykulil z putiky jako opilec, ale vždy jako elegán,“ přiblížil Pásek, který velmi dobře znal všechny jeho manželky: Michaelu Kuklovou, Ivetu Bartošovou i Andreu Šťastnou.

Čtěte také: Herečka Kuklová o manželství s Pomejem. Uvědomila jsem si, že umřu. Musela jsem utéct, tvrdí

„Určitě nejde říct, že některá mu byla oporou více a některá méně. Všechny tři byly prima ženské a možná by stálo za to říci, jakou oporou byl Jirka pro ně. Ale na jeho obranu nutno říci, že to byl profesionální milovník a svým ženám chtěl dávat naprosto vše. Že to nedopadlo vždy podle jeho představ, je už jiná věc, každopádně snaha tam byla vždycky,“ uvedl producent.

Ten mejdan bych si zopakoval, říká o svatbě s Bartošovou

Když se Jiřímu nedařilo, podporoval ho Pásek i finančně. Platil mu i pompézní svatbu s Ivetou Bartošovou. „Svatba s Ivetou na Hluboké byl neskutečný mejdan. Že to stálo asi tři čtvrtě milionu, je jedna věc, ale já to nakonec ještě musel organizovat. Fakt je, že s kamarády, kteří tam byli, na ten úžasný mejdan často vzpomínáme. A kdyby se to mohlo zopáknout, neváhal bych ani vteřinu. Jasně že celá akce byla v duchu pompéznosti a okázalosti, což byla Jiříkova parketa,“ prozradil Pavel Pásek.

Mohlo by vás zajímat: Karel Svoboda od začátku manželství vyplácel Vendule sto tisíc měsíčně, tvrdí jeho syn

Manželství Ivety s Jiřím označil za ryzí Itálii. „Jirka chtěl pro Ivetu vše, ale hlavně aby byla hvězda největší. Vzhledem k tomu, že oba byli regulérní cvoci, to soužití bylo z mého pohledu jen pro mimořádně silné jedince,“ přiblížil. V manželství čelili i finančním problémům. „S penězi to nebylo nic moc. Iveta byla v léčebně, což je jasné, že nevydělávala. A když se z ní vrátila, táhla za sebou dluhy za hypotéky a leasingy, které se trochu nahromadily. Spousta lidí by asi byla překvapena, v jaké zcela běžné, ale příjemné domácnosti žili,“ prohlásil Pavel Pásek.

Že se jejich manželství rozpadlo, ho nepřekvapilo. Zaskočilo ho ovšem, jak drsně Iveta Jiřího ze svého života vymazala. „Iveta byla neřízená střela a Jiříček za ní nezůstával moc daleko. Iveta byla s životem, jaký vedli, nespokojená. Co vlastně chtěla, nebylo moc jasné, ale asi chtěla více jistoty a klidu, což s Jirkou byl absolutní nesmysl. Jirku rozvod dost vzal a pamatuji, že se stáhnul do ústraní a asi dva měsíce byl u nás na chatě. Jen četl, hulil a žunkal bílé víno. Ono způsob, jak mu Iveta oznámila rozvod, by zamával s každým. Žádný kompromis, žádná šance, žádná naděje. Jirka to tenkrát bral jako svou velkou prohru. Byl jsem tenkrát na Ivetu docela naštvaný, protože rozvodem pohřbila vše, co jsme za ty dva roky budovali,“ zavzpomínal Pásek.

Poslední dva roky života bojoval s rakovinou

Když se Pomejemu ve 48 letech v manželství s Andreou Šťastnou narodila dcera Anna, vneslo to do jeho života nový impulz. „Byl to normální táta a fungoval tak, jak může padesátník jako otec fungovat,“ popsal producent a hudebník. Krátce nato se mu ale život změnil v peklo. Onemocněl rakovinou hrtanu, která později metastazovala do kostí a následně těla. Navíc ho opustila jeho poslední žena Andrea.

Přečtěte si: Slavné páry vyrazily do společnosti. Stylová Hanychová, Bučková i Pomeje zářily štěstím

„Nedovolil bych si Andreu jakkoli soudit, protože ta situace byla šílená. Kdo tím neprošel, neví. A to, že se rozstěhovali, bylo, myslím, k dobru věci,“ uvedl Pavel Pásek, který svému kamarádovi zůstal oporou až do poslední chvíle. Stejně jako Pomejův otec. „Jeho táta Jirka byl jak jeho dvojče, jen asi o dvacet let starší. Jirkova tátu jsem měl rád. Byl to bohém. Někdy jsem nevěděl, kdo se komu víc podobá,“ poznamenal.

Jiřího viděl chvíli před smrtí, co si slíbili?

V sanatoriu Na Pleši, kde Jiří dožíval, ho byl Pásek navštívit dva dny před smrtí. „Bylo krásné nedělní odpoledne a my si slibovali, jak si budeme psát – jako si psali Voskovec s Werichem. A v úterý mi z nemocnice zavolali, že zemřel. Bylo to zvláštní. Vím, že jsem tomu nechtěl věřit, i když se nedalo očekávat nic jiného,“ upřesnil.

Na Jiřího vzpomíná dodnes s láskou. „O zážitky nebyla s Jiříčkem nikdy nouze a jsem mu neskutečně vděčen za to, co jsem díky němu mohl prožít a poznat. Byly to úžasné roky mého života,“ uzavřel Pavel Pásek.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.