Celebrity

8. července 2022 10:27

Šarlota Chmelařová

Hana Zagorová opustila nemocnici a chce odcestovat. Plány jí ale komplikuje zdraví

Zpěvačka Hana Zagorová (75) zažila na konci května kolaps, při kterém upadla do bezvědomí. V důsledku toho strávila nějaký čas v nemocnici, z níž už ale naštěstí byla propuštěna zpět domů. S manželem Štefanem Margitou (65) teď přemýšlí o tom, že by odcestovali pryč z Česka. Co jim komplikuje plány?

Hana Zagorová by ráda s operním pěvcem Štefanem Margitou (65) odcestovala do španělské Malagy, kde mají svůj druhý dům. Cestu jim však ztěžují krevní transfuze, na které ještě musí zpěvačka pravidelně docházet. „Je mi opravdu o dost líp. Musím zaklepat. Když nebyla vedra, chodili jsme se Štefanem dokonce okolo domu i na procházky,“ svěřila se Zagorová deníku deníku Blesk. „Chodit mezi lidi a přijímat doma návštěvy se ale kvůli nákaze ještě bojím,“ doplnila.

Dramatický kolaps, během kterého zpěvačka upadla do bezvědomí, přišel na konci května. U Zagorové byl naštěstí v osudnou chvíli její manžel, který okamžitě zalarmoval záchrannou službu. Ta byla na místě do dvou minut a zpěvačku následně převezla do nemocnice, kde strávila čtrnáct dní. Propuštěna byla v první polovině června a nyní se už nějakou dobu zotavuje doma. „Je to něco jiného, když se probouzím ráno vedle Štefíčka, než když se probouzím a oni mi dělají náběr krve. To je opravdu nesrovnatelné,“ popsala Zagorová své pocity po propuštění z nemocnice pro pořad Showtime.

Cestu do Španělska komplikují krevní transfuze

Zagorová spolu s manželem už pomalinku začínají přemýšlet o změně prostředí. Plánují cestu do zahraničí, konkrétně do Malagy, kde mají svůj druhý domov. Nejraději by se tam vydali na konci srpna nebo v září. Vše ale nejdříve budou konzultovat s lékařem, ke kterému zpěvačka pravidelně dochází do pražského Ústavu hematologie a krevní transfuze. „Museli bychom se dohodnout na transfuzích, které stále potřebuji. Naštěstí jsou dobré letecké spoje, takže bych mohla na otočku kvůli transfuzi do Prahy přiletět a pak zase zpátky odletět,“ vysvětlila Zagorová.

K moři by se rád vypravil i Štefan Margita, podle kterého by změna prostředí jeho manželce prospěla také po psychické stránce. „Doma se sice nenudíme, ale změna je změna. K tomu bytečku, který tam máme, patří ve vnitrobloku také dva bazény s mořskou vodou. Mohli bychom se i koupat. A v září tam nebudou taková vedra, která ani jeden z nás moc nemá rád,“ dodal o deset let mladší manžel Zagorové, s níž letos společně oslavil 30. výročí svatby.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.