Natáčení komedie Ostrov přichystalo Langmajerovi s Plodkovou chvíle jako z akčňáku

Herci Jana Plodková a Jiří Langmajer už vědí, že natáčení v prosluněném a bujnou vegetací protknutém Thajsku rozhodně nebylo nabídkou práce v bezstarostném ráji. Ač byl celý filmový štáb maximálně připraven, provázelo práci na komedii Ostrov nejedno překvapení.

Dobrodružná komedie Ostrov, na kterou se televizní diváci mohou těšit 24. listopadu ve 20:15 na Primě, vypráví příběh manželů, kterým na dovolené dojde, že už spolu nechtějí být. Při návratu domů ovšem ztroskotají na opuštěném ostrově a jedinou cestou k přežití je spolupráce. Jana Plodková a Jiří Langmajer v novém českém filmu ztvárnili hlavní role.

Zatímco Jiří Langmajer Thajsko navštěvuje pravidelně, pro Janu Plodkovou bylo natáčení v zemi premiérou. „Naprosto mne tato země uchvátila, místní lidé, kultura, příroda. Celé natáčení a pobyt byl dárkem, o kterém jsem snad ani nesnila. Každé ráno jsem vstávala kolem šesté, ještě před natáčením, abych si užila prázdnou pláž a východ slunce. To bylo nesmírně nabíjející,“ vzpomíná na exotiku herečka, kterou si diváci zamilovali například ve snímku Gump –⁠ pes, který naučil lidi žít nebo jako Renatu ze seriálu Černé vdovy.

Čtěte také: Richard Krajčo má problém sladit taneční kroky: Moje hlava nespolupracuje s tělem

Před odletem naštěstí Plodková podle slov režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka netušila, že právě o dobrodružství nebude nouze ani při samotné práci. „Natáčení v džungli a na plážích ostrova zní jako báječná dovolená, místo toho se dostavila nekonečná každodenní dřina,“ přiblížil skutečnost Havlík a zmínil, jak například reagovali na prudké změny počasí – jednou dokonce museli štáb z ostrova evakuovat na lodích před silnou bouří.

Gigantická havěť a pokousaná rekvizitářka

„Museli jsme se vyrovnat i s živočichy. Když strávíte na pláži půl dne, ničeho si nevšimnete. Když tam ale jste měsíc ve dne i v noci, zjistíte, že divočina existuje i velmi blízko exotických resortů. Gigantické a hodně jedovaté stonožky scolopendry jsme byli nuceni vyhánět z našich táborů každé ráno. Jsou dlouhé až 40 cm, umí vylézt na strom a chytit si netopýra za letu. To jsem Janě Plodkové raději neříkal. Navíc jsem zjistil, že rády šplhaly právě na strom, pod kterým měla Jana trosečnický stan. Na pláži a v džungli se pohybují štíři, hadi, pijavice, obří pavouci i varani a všechny zajímá, co že to tam přijelo za lidi a co tam vlastně dělají. Museli jsme pečlivě odvážet každý den odpadky a dávat pozor, kam šlapeme a saháme. Ani přesto jsme se nevyhnuli několika velmi blízkým setkáním, na která nezapomenu,“ vykreslil do detailu všechny možné komplikace, na něž v naší kotlince nejspíš herci skutečně nenarazí.

Zajímavosti z nátáčení filmu Ostrov

  • Režisér a scenárista Rudolf Havlík dostal nápad na film na společné dovolené s Jiřím Langmajerem.
  • Filmaře museli z jedné natáčecí lokace na ostrově doslova odtáhnout před gigantickou bouří.
  • Velkou zábavu si užili rekvizitáři filmu, kteří museli velmi improvizovat, aby věci na ostrově odpovídaly situaci hlavních hrdinů. Vyráběli tak třeba potápěčské brýle z PET lahve.
  • Práce na scéně se zřícením letadla trvaly téměř rok.
  • Havlík neskrývá, že se jednalo o nejnáročnější natáčení, se kterým měl kdy co do činění. Práci na filmu se nevyhnul ani jeden úraz, za nímž stála jedovatá stonožka, která kousla rekvizitářku do prstu, takže musela dva dny odpočívat v nemocnici.

Samotní herci i tak na natáčení Ostrova vzpomínají s nadšením. „Užili jsme si to moc. Místo čekání v karavanu na další klapku jsme se chodili vycachtat do moře, a to nejen my, ale celý štáb. To jsou chvíle, které v Čechách při natáčení zkrátka nezažijete,“ popsal Jiří Langmajer v pořadu Showtime a neopomenul vyzdvihnout statečnost kolegyň.

S Janou Plodkovou hrál Langmajer poprvé. „Protože je to také divadelní herečka a já divadelní herec, měli jsme k sobě nesmírně blízko, co se týče náhledu na práci,“ říká Langmajer ke společné spolupráci.

Pokud se vám český film Ostrov líbí, ohodnoťte ho na Kinoboxu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.