Celebrity

24. dubna 2022 06:05

David Laštovka

Románky na place: Sandeva, Prachař, Gondíková, Langmajer. Za lásku vděčí Troškovi

Čertoviny - upoutávka

S trochou nadsázky se dá říct, že režisér Zdeněk Troška by si z fleku mohl otevřít seznamku. Na natáčení jeho filmů velmi často dochází k tomu, že to mezi herci a herečkami zajiskří a vznikají velké lásky.

Když před dvanácti lety režisér Zdeněk Troška natáčel komedii Doktor od jezera hrochů, z Jiřího Langmajera a Adély Gondíkové udělal manželský pár. Ani ve snu ho tehdy napadlo, že se to jednou stane skutečností. Mezi Jiřím a Adélou to na place zajiskřilo, začali spolu chodit, vzali se a už se neopustili. Zamilovanost je neopouští ani po letech. Oba tvrdí, že prožívají osudovou lásku.

Před pěti lety, když Troška natáčel pohádku Čertoviny, se poprvé osobně poznali Jakub Prachař se Sarou Sandevou. Také oni následně vytvořili zamilovaný pár. „Já jsem za to jenom rád a moc jim to přeju. Pokud by jim to klapalo stejně tak jako v případě Adélky a Jirky, bude to radost,“ uvedl pro Prima Ženy s úsměvem Troška, který má na natáčení Čertovin hezké a veselé vzpomínky. „Pamatuji se, že Sara Sandeva měla fobii z hmyzu a musela běhat bosá. Kluci rekvizitáři prošli tou pěšinou kudy měla jít a pečlivě vyhnali všechny chrousty, včely a vosy, které se tam zrovna nacházely. Občas se hercům zespodu lepí na chodidla leukoplast, aby si nepopíchali nohy. Tak jsme to třeba dělali v pohádce Princezna ze mlejna. Sara to nakonec zvládla profesionálně,“ popsal také režisér.

Zdeněk Troška v tichosti ukončil kariéru. Další film už nepřidá

David Gránský se kvůli roli hraběte zase musel naučit jezdit na koni. „Velmi se snažil a pro svou postavu dělal maximum. I ty jízdy na koni zvládl, za což ho obdivuji, protože já se koní bojím. Učil se také mluvit tak, aby z něj nebyla slyšet pražština. V tom mu pomáhala Sabina Laurinová, která s ním zrovna něco hrála v divadle. Dávala mu lekce správné pohádkové mluvy, takže přišel opravdu perfektně připraven,“ prozradil Zdeněk Troška.

„Celkově to byla úžasná práce, v krásném prostředí s bezvadnými lidi. Nazval bych to pohádkovou dovolenou. I s výsledkem jsem spokojen. Zachovali jsme tam jihočeskost. Víte, já jsem rád, že mým pedagogem byl Bořivoj Zeman (režisér pohádek Pyšná princezna, Šíleně smutná princezna, či Byl jednou jeden král, pozn. red), což je otec české filmové pohádky. Naučil jsem se od něj maximum a jsem na to hrdý,“ dodal režisér.

Další pohádky ani filmy už ovšem podle svých slov nepřidá. „Nechystám už nic. Už šestým rokem jsem spokojený důchodce. I když jsem měl nějaké náměty, bylo mi řečeno, že jsem stará škola, že točím postaru a že dneska už se točí jinak. Já ale jinak točit neumím. Takže je mi to líto, ale abych se někde znemožňoval, to ve svém věku nemám potřebí. Během života jsem si nakoupil spoustu knih s tím, že si je přečtu až budu v důchodu. Ta doba nastala. Jsem v penzi, čtu si a jsem very happy, jak se říká dneska,“ uzavřel Zdeněk Troška.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.