Celebrity

30. srpna 2023 05:30

David Laštovka

Zdeněk Řehoř prožil románek s Jiřinou Švorcovou. Zlomila mu srdce, vlastní děti neměl

Zdeněk Řehoř, od jehož narození uplynulo 103 let, patřil k nejtajemnějším českým hercům. Své soukromí si pečlivě střežil a nemluvil o něm ani před svými kolegy. Přesto se několik pikantností z jeho života ven dostalo.

Herec Zdeněk Řehoř před kamerou ztvárnil desítky filmových a seriálových rolí. Nejvíce ho proslavil komediální seriál Taková normální rodinka nebo postava hajného v Krkonošských pohádkách. Působil jako velmi plachý, stydlivý muž. Během života se stačil oženit dvakrát. První manželství s Věrou Krpálkovou příliš šťastně nedopadlo. Rozváděli se už po dvou letech. Až s druhou ženou Janou Semrádovou mu to vydrželo do konce života. Vlastních potomků se nedočkali, proto si adoptovali dceru Žandu, o kterou se herec láskyplně staral a brával ji s sebou do divadla, občas i na natáčení.

Se Švorcovou se do sebe zamilovali v divadle

Jak po jeho smrti vyšlo najevo, své manželce byl nevěrný. Herečka Jiřina Švorcová v autobiografické knize Žena za pultem přiznala, že v době, když byl ženatý a ona vdaná, byli milenci. „Zamilovali jsme se, když jsme spolu hráli ve hře Neznámá hvězda. Byla to nádherná láska, a dokonce jsem se k ní tenkrát přiznala i svému manželovi Jindrovi. Řekla jsem mu, že se chci rozvést, protože mám ráda jiného. Byl to jeden z nejstrašnějších momentů, které jsem prožila. On se ale zachoval velice moudře. Nechal mě, aby to odeznělo,“ napsala ve svých pamětech.

Čtěte také: Mrazivý osud Jiřiny Švorcové a Josefa Langmilera. Zemřeli v tomtéž věku i ve stejný den

Když pak Řehořovi dala košem, milostný poměr s ním ukončila a vrátila se ke svému muži, těžce to nesl a začal ji nenávidět. „Zdeněk mi to nikdy neodpustil. Z jeho strany to bylo velice vážné, chtěl si mě vzít. A když jsem se potom rozvedla kvůli Jirkovi Valovi (český herec, pozn. red.), už vůbec mi to nemohl odpustit,“ vzpomínala herečka.

Zdeněk Řehoř, rodák z Jičína, pro svůj nevšední herecký styl ve filmech představoval obvykle plaché hrdiny. Před kamerou se objevil ve více než 60 snímcích. Jeho divadelní kariéra je nejvíce spojena s Divadlem na Vinohradech, kde působil 44 sezon. Ve volném čase rád jezdíval na chalupu v Kytlici, kde jeho sousedy býval například Miroslav Horníček nebo Vlastimil Brodský. Ze světa odešel tiše a nenápadně, stejně jako po celou dobu žil. Zemřel 8. listopadu 1994 ve věku 74 let.

Prohlédněte si zákulisí Divadla na Vinohradech, kde Zdeněk Řehoř působil většinu života:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.