zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Chystáte se na Suchej únor? 5 tipů, jak se na měsíc bez alkoholu co nejlépe připravit

Chystáte se na Suchej únor? 5 tipů, jak se na měsíc bez alkoholu co nejlépe připravit
Autor: iStock Chystáte se na Suchej únor? 5 tipů, jak se na měsíc bez alkoholu co nejlépe připravit
Anna Kopečková , Vydáno: 28.01.2021
Jak těžké je zvládnout měsíc bez alkoholu? Pro jednoho brnkačka, pro jiného těžká zkouška vůle. Do akce Suchej únor se letos opět zapojí tisíce lidí a společně se zkusí vyhnout celý měsíc všem alkoholickým nápojům. Kdo vydrží, pomůže svému zdraví, kondici i peněžence. Navíc získá dobrý pocit, že má svoje pití pod kontrolou. Jak se na měsíc bez alkoholu nejlépe připravit, abyste se mohli zařadit mezi takzvané sušiče?

reklama

1. Najděte si parťáka

Mít kamaráda nebo kamarádku, kteří vždycky ochotně přispěchají na pomoc, se hodí kdykoli. Během Suchýho února obzvlášť. Pokud se rozhodnete vydržet měsíc bez alkoholu, je ideální mít parťáka, který do toho půjde s vámi. Můžete se vzájemně podporovat, trávit společně čas a volat si v krizových chvílích. Domluvte se, a když na vás přijde chuť na víno, pivo nebo jiný alkohol, zavolejte kamarádovi (kamarádce), bavte se o jiných věcech a uvidíte, že za chvíli touha po skleničce pomine.

Výzva „Suchej únor” na vlastní kůži: Jak prožilo pět žen měsíc bez alkoholu?

Výzva Suchej únor na vlastní kůži: Jak prožilo pět žen měsíc bez alkoholu?

2. Legrace může být i bez alkoholu

Když vynecháte alkohol, neznamená to přece, že se nemůžete bavit. Vídat se s kamarády, dát si dobré jídlo nebo si užít klidný večer s partnerem jde i bez popíjení. Nebuďte dopředu otrávení, že si bez pití nic neužijete. S čistou hlavou budete stejně dobrý společník jako předtím. A historky vašich kamarádů nebudou o nic míň legrační. Navíc si je budete pamatovat i druhý den.

3. Počítejte s pokušením

Dopředu počítejte, že nastanou chvíle, kdy vás bude lákat si dát skleničku. Může to být nečekaná oslava s kolegy nebo objev zapomenuté lahve ve špajzu. Když budete na tyto situace připravení, snadněji odoláte. Řekněte známým i rodině, že teď měsíc nepijete a připijete si s nimi raději nealkem. Odneste z domu nastřádané lahve alkoholu a nové nekupujte. Pokud jste zvyklí si dát pivo nebo víno po příchodu domů nebo večer u televize, vyměňte je za nějaký domácí nealko drink, který vás osvěží stejně, ale na rozdíl od alkoholu po něm nebudete otupělí. Udělejte si domácí ledový čaj, zdravou limonádu nebo jen bublinkovou vodu s pár kolečky okurky či citronu a lístky máty.

Zkusili jste už někdy limonádu z levandulového sirupu?
Autor: iStock Zkusili jste už někdy limonádu z levandulového sirupu?

4. Těšte se na zážitky

Bez propařených večerů a kocovinových rán vám zbude spousta času na věci, ke kterým se jindy nedostanete. Naplánujte si výlety nebo aktivity, které jste chtěli už dávno podniknout. Bez alkoholu budete i méně unavení, proto energii využijte třeba na sport nebo učení se novým věcem.

5. Dopřejte si odměnu

Předem si řekněte, jak se odměníte, pokud měsíc bez alkoholu zvládnete. Samozřejmě by to neměla být kalba do němoty, ale spíš dárek, který pořídíte sami sobě. Může to být třeba sportovní vybavení, nová kabelka nebo šperk. Prostě něco, co si tak často nedopřejete a udělá vám to radost. A můžete si to pořídit z peněz, které jste ten měsíc neutratili za alkohol nebo za kosmetiku, kterou jste se pokoušeli zakrýt odulý obličej a kruhy pod očima.

 

Přidáte se a zkusíte vydržet bez alkoholu alespoň nejkratší měsíc v roce? Jestli nemáte dost odhodlání nebo pevné vůle pustit se do toho sami, připojte se například do akce Suchej únor, kterou pořádá pravidelně každý rok Liga otevřených mužů. Akce, která letos probíhá už podeváté, byla sice primárně určena mužům, ale postupně se do ní zapojují i ženy, které chtějí třeba zjistit, co se stane, když si večer nedají pravidelnou sklenku či dvě vína. Zkuste to letos taky.

Měsíc bez alkoholu

Měsíc bez alkoholu: Víte, co udělá s vaším tělem?

Ujíždíte na alkoholu? Takhle se vám projeví  konzumace na vaší kráse

Ujíždíte na alkoholu? Takhle se projeví konzumace na vaší kráse

 

Jak poznáte, že vám vadí cukr, alkohol, lepek nebo mléko? Prohlédněte si svůj obličej!

Jak poznáte, že vám vadí cukr, alkohol, lepek nebo mléko? Prohlédněte si svůj obličej!

reklama

Související témata: suchej únor , měsíc bez alkoholu , závislost na alkoholu , alkoholismus , opilost , návykové látky

reklama

Přečtěte si také

reklama