Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Léčba rakoviny: Lidé věří i kdejakým bludům

Člověk v nouzi se stébla chytá. Nemocní proto věří i různým nesmyslům.
Vydáno: 05.02.2014
Co mi pomůže?
Co mi pomůže? Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Předseda České onkologické společnosti profesor Jiří Vorlíček varuje před neprověřenými radami a radí hledat informace jen u odborníků nebo v jimi garantovaných materiálech. Mezi nejhledanějšími frázemi na internetu  k tématu rakoviny je podle analýzy, kterou provedl internetový onkologický rozcestník onkoportal.cz, i řada mýtů. Tzv. našeptávač, který nabídne po napsání prvního slova nejčastěji hledaná spojení, ukáže například to, že rakovinu způsobuje mamograf či že se léčí sama.

"Řada pseudoodborníků bez příslušného vzdělání pochopila, že mohou na lidském neštěstí vydělat. Zvlášť přes internet radí neověřené metody léčby a prevence, včetně potravinových doplňků, které neprošly klinickými studiemi. Pacienti, kteří se na ně spolehnou, ztrácejí drahocenný čas, který by mohli věnovat standardní léčbě," uvedl Vorlíček.

Ročně zjistí lékaři v Česku téměř 80 tisíc nových případů rakoviny, 27 tisíc pacientů zemře, na celém světě jich zemře každý rok osm milionů.

Loni byl při vyhledávání na internetu největší zájem o rakovinu prsu, plic, střeva, kůže a o příznaky rakoviny. Vrchol zájmu byl v květnu v souvislosti s americkou herečkou Angelinou Jolie, která si v té době dala kvůli obavě z nádoru odstranit oba prsy.

Zdroj: ČTK

RAKOVINA

Hvězdy Primy love: Ani jim se rakovina prsu nevyhnula

Reklama