zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Prevence vzniku rakoviny? Zkuste se „odkyselit“

Překyselení si způsobujeme špatným jídlem, ale jídlem se ho také můžeme zbavit.
Autor: Thinkstock Překyselení si způsobujeme špatným jídlem, ale jídlem se ho také můžeme zbavit.
anna kopečková , Vydáno: 04.11.2015
Existuje souvislost mezi obsahem kyselin v těle a rakovinou? Podle několika studií se nádorovým buňkám daří ve velmi kyselém prostředí.

reklama

Klinické testy ukazují, že maligní buňky produkují kyselinu mléčnou. Nadprodukce právě této kyseliny vytváří v těle kyselé prostředí, které vede k obnově rakovinných buněk. My bychom proto chtěli docílit pravého opaku – „odkyselit“ náš organismus, nastolit tzv. alkalické (zásadité) prostředí. V něm se rakovinným buňkám nedaří, a proto odumírají.

Středomořská strava je ještě zdravější, než jsme si mysleli. Obzvlášť pro ženy.

Dobrá zpráva: Středomořská dieta chrání před rakovinou dělohy

 

Začneme s trochou teorie, abychom lépe pochopili, jak vše funguje. Co přesně znamená proces alkalizace, o který bychom se měli pokusit? Kdo měl na škole základy chemie, určitě se s tímto termínem už setkal. Jedná se o neutralizaci kyseliny, aby se dosáhlo správné rovnováhy potenciálu vodíku nebo pH. Potenciál vodíku je definován jako "měření elektrického odporu mezi negativními a pozitivními ionty v těle", pH je zase působ, jak změřit kyselost nebo zásaditost určité látky.

PH stupnice má rozsah 0–14, přičmež pH menší než 7 je považováno za kyselé a pH s hodnotou 7 je neutrální. Látky s kladnými ionty vyvolávají kyselost, zatímco ty s negativními ionty působí zásaditě, snižují tedy kyselost organismu. Jestliže budeme konzumovat potraviny, které nám zvyšují hodnoty pH v těle, tím pádem ho neutralizují, můžeme tak minimalizovat riziko vzniku rakoviny nebo případně zvýšit naše šance na úspěšnou léčbu této zákeřné nemoci.

Přestane být rakovina problém?

Konec RAKOVINY? Vědci objevili ovoce, které ji zabije za pár dní!

 

Jak zvyšuje kyselost v jídle riziko rozvoje chronických chorob

Když se krev překyselí, začnou se v buňkách vytvářet nebezpečné toxiny. Na úkor toxinů přicházej zdravé buňky o kyslík. Nakonec to dopadne tak, že DNA zdravých buněk utrpí nevratné škody, dojde k buněčné mutaci. A to je právě jeden z předpokladů pro vznik rakoviny. Bohužel většina našich potravin je příliš kyselá. Příkladem jsou limonády, káva, čaj a nezdravá jídlo typu fastfood. Kyselost v těle zvyšují dokonce i některé druhy masa a obilí.

Překyselení organismu je zároveň i jedním ze základních faktorů rozvoje degenerativních onemocnění, např. cukrovky nebo artritidy. Užívání léků za účelem léčby těchto chorob je podobné, jako byste myli nádobí špinavou vodou. Bez ohledu na to, jak moc je čisté, nádobí zůstává špinavé. To proto, že některé léky přispívají k vyšší hladině kyselin v těle.

Co tedy můžeme udělat pro to, abychom naše tělo zneutralizovali a naše krev byla alkalická? Především bychom měli sledovat, co jíme. Měli bychom se proto zaměřit na potraviny, které jsou bohaté na záporné ionty. Posílení záporných iontů v buňkách obnovuje rovnováhu pH v krvi. A to je náš cíl, abychom byli zdraví.

Zázračný citron: Pomůže s očistou, hubnutím i zkrášlováním

Je bohatým zdrojem chemických sloučenin posilujících imunitu, cévy a napomáhajících uzdravení kůže. Také vitamín C je silným antioxidantem, snižuje hladinu volných radikálů a posiluje srdce. Organismus vitamín C využívá i k posílení obranyschopnosti a tvorbě kolagenu, což je látka, která pomáhá při hojení nejrůznějších poranění a bez které by naše pleť nebyla pevná a pružná.

Očistná citronová kúra

Očistná citronová kúra

Je výborným a účinným přírodním prostředkem na vyčištění organismu.

Potřebujete pouze 3 dl čisté neperlivé vody a 1 lžíci čerstvé citronové šťávy (nejlépe v bio kvalitě). Obě přísady smíchejte. Nápoj si připravujte třikrát denně a popíjejte ho po doušcích po dobu 14 dnů.

 

Potraviny, které snižují kyselost organismu

Citron

ThinkstockPhotos-468014437 Foto:

Asi vám to připadá zvláštní, ale nejvíce alkalizující plody na světě jsou citrony. Vymačkejte si čerstvou citronovou šťávu do sklenice s teplou vodou a přidejte dle chuti med. Dopřávejte si to ideálně po každém jídle. Pro zpestření můžete použít šťávu z limetky.

Brukvovitá zelenina

ThinkstockPhotos-481492527 Foto:

Tmavě zelená zelenina obsahuje negativní ionty, které obnovují rovnováhu pH v krvi. Kapusta, brokolice, špenát, mangold a zelí jsou plné důležitých vitamínů, minerálních látek, antioxidantů a také přínosných fytochemikálií. Stačí si přidat čerstvou nebo blanšírovanou (krátce povařenou a následně zchlazenou v ledové vodě) brukvovitou zeleninu jako přílohu k hlavnímu jídlu a alkalizace je na světě.

Kořenová zelenina

ThinkstockPhotos-529649663 Foto:

Mrkev, křen, řepa, tuřín... Všechna tahle kořenová zelenina je nízkokalorická a má opravdu vysoký obsah záporných iontů. Ideální kombinace pro „odkyselení“ organismu. Zkuste ji třeba pečenou. Stačí ji naskládat do pekáčku, pokapat olejem, lehce osolit, přidat třeba tymián a trochu česneku a upéct doměkka a dozlatova.

Česnek

ThinkstockPhotos-488576487 Foto:

Nejenže snižuje kyselost v těle, ale současně podporuje imunitu. Nejlepší ze všeho ovšem je, že má silné protirakovinné účinky. Ideální je jíst denně 2–3 stroužky loupaného čerstvého česneku, jenže to by s vámi asi málokdo vydržel. Raději využívejte česnek často při vaření a pro rovnováhu pH v krvi užívejte česnekové tablety.

-šp-

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama