Rok 2020: 9 otázek, na které si musíte odpovědět, abyste měli lepší život

Nový rok 2020 přímo vyzývá k novým začátkům. Abychom mohli začít nové a lepší životy, je důležité ohlédnout se zpět do roku 2019 a dál, abychom si ujasnili, co jsme získali a co ztratili. Ze základů tak můžeme pokračovat v budování lepšího života.

Jaký bude nový rok? Podle horoskopu na rok 2020 se můžeme těšit na výjimečné zážitky a nové začátky. Je čas na změnu, tato astrologická přichází pravidelně každé dvacetiletí. Je to doba, kdy se potkává planeta Saturn s planetou Jupiter. Starý král (Saturn) symbolicky předává vládu králi mladému (Jupiteru). Samozřejmě že každé znamení čeká poněkud jiný rok, ale je jen na nás samotných, jak se k němu postavíme.

Horoskop 2020 bude výjimečný. Podívejte se, jak ho budou prožívat jednotlivá znamení

K tomu uzavřít poklidně rok 2019 a všechny jeho momenty nepotřebujeme silvestr a novoroční kocovinu, ale stačí se zeptat sám sebe na několik otázek, které nám mohou pomoci dostat se v roce 2020 dál. Stát se lepší verzí sama sebe a poučit se z chyb minulých.

Vezměte si bílý papír a napište ty nejupřímnější odpovědi:

Jaké malé úsilí můžu vyvinout v roce 2020, abych se stal lepším člověkem pro sebe a ostatní?

Zamyslete se. Odkládáte všechno na poslední chvíli? Nenecháte si pomoct od ostatních? Nebo chodíte pozdě a tím tak lehce šlapete po těch, kteří na vás pravidelně čekají? Jsou to maličkosti, které ve velké sbírce životních událostí přehlížíte pravidelně. Ale jak se říká, v detailu je láska. Zkuste se zamyslet nad tím, co můžete zlepšit tak, aby vás to nestálo obrovské úsilí.

Co už pro vás nefunguje? Co vás drží zpátky?

Může se jednat o mechanismy chování, které jste si vytvořili proto, abyste přežili ty nejhorší časy ve vašem životě. Jenže ty už jste dost možná zažehnali. Problém je v tom, že se stále držíte stejného systému, který jste se ve fázi krize naučili, abyste přežili. Teď je na čase vlastní mechanismy změnit tak, aby ony začaly sloužit vám.

Možná od sebe odháníte lásku, protože vás poslední rozchod vyčerpal na několik let dopředu, přestože cítíte, že samota vám nesvědčí. V bezvýchodné situaci jste na všechno říkali ano, ačkoliv vám samotným to komplikovalo život? Možná vás ještě stále drží strachy, které už dávno nejsou aktuální.

Manuál na šťastný život: Jak najít ideálního partnera

Na jaký cíl se těšíte v roce 2020?

Je na vás, jestli se dokážete těšit z toho, že zhubnete těch urputných patnáct kilo, nebo přestanete kouřit. Uvědomte si, že dosažení cílů není jen o askezi, vy si ho můžete užívat. Vkročit do nového roku s pozitivní myšlenkou, že vás čekají dobré věci, na jejichž výsledky se těšíte. Nadšený člověk s motivací má vždy větší šanci, že cílů dosáhne.

Co se chcete naučit v roce 2020?

Může to být programování, naučit se žít v přítomnosti, trávit víc času se svými bližními nebo se naučit nový jazyk. Vašim touhám se meze nekladou, v novém desetiletí je na čase pohnout se z místa.

Kdo si momentálně ve vašem životě zaslouží největší poděkování?

Stojí vedle vás jako skála, můžete jim zavolat ve dne v noci nebo vám jen třeba čas od času připraví oběd, když máte všeho nad hlavu. Andělé jsou mezi vámi a je nutné, aby i oni věděli, že oceňujete jejich přítomnost ve vašem zaneprázdněném životě.

Manuál na šťastný život: Jak být v životě vděční?

Za co můžete poděkovat sami sobě?

Možná patříte mezi nejlepší kamarády, na které je spoleh. Je s vámi legrace nebo nade vše milujete svoje děti. Jste dobrá manželka a skvělá dcera. Je toho tolik! Zkuste se pro jednou ocenit. Tím, že si uvědomíte vlastní roli, kterou ve svém a životě ostatních hrajete, se vám ozřejmí i obraz o vás samotných.

Nalezněte znovu sebevědomí

Z čeho jste už vyrostli?

Rok 2019 vám možná ukázal, že některé věci už nejste schopni skousnout tak jako minulé roky. To je dobrá zpráva, všichni se měníme. Chování některých vás už dost možná nemotivuje, dokáže vás naštvat a možná máte pocit, že i vy sami u sebe pozorujete změny. A je pravý čas na to si je uvědomit.

Jakou hranici si nastavíte pro rok 2020?

Vymezit si hranici, jak se k vám mají ostatní chovat, co si necháte vy osobně líbit a jak se chováte sami k sobě, je jedna z nejdůležitějších praktik, kterou pro svou psychiku musíte udělat. Hranice se mění společně s vámi. Cítit se dobře znamená vytyčit si hranice.

Naučit se říkat NE, NEVÍM a NECHCI. Naučte se postavit sami za sebe

Jaká vzpomínka z minulého roku vám vykouzlí úsměv na rtech?

Ať už rok 2019 nepatřil mezi ty nejhezčí v životě, není nutné na něj vzpomínat jen negativně. Na první pohled můžete celý rok vidět jen černě, je ale nutné připomenout sám sobě, že u černé vždy figuruje i bílá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.