Venušiny kuličky nejsou jen erotická hračka: Pomohou vyřešit inkontinenci i nedostatek orgasmů

Venušiny kuličky zdaleka nejsou jen hračka sloužící k sexuálnímu uspokojení. Dají se skvěle využít i ke zlepšení ženského zdraví. Pomáhají totiž vytrénovat svalstvo pánevního dna, což je skvělou prevencí inkontinence doporučovanou lékaři a fyzioterapeuty. Důležité je vědět, jaké vybrat, a používat je správně.

Problémy spojené s oslabením intimního svalstva mohou postihnout každou ženu. Často za ně může pokles estrogenu způsobený přibývajícím věkem, nadváha, porody, nezdravý životní styl nebo sedavé zaměstnání. Trénink poševního a pánevního svalstva pomocí venušiných kuliček pomáhá řešit nejen inkontinenci a ztížené dosahování orgasmu. Pomůže také předcházet bolestem zad, nepříjemným pocitům při močení, bolesti při menstruaci, pohlavním styku nebo fyzické zátěži.

Díky cvičení s venušinými kuličkami si snáze uvědomíte, které svaly zatínáte, takže trénink bude efektivnější a intenzivnější než při cvičení bez nich – a také příjemnější. Posílené svaly pánevního dna vám navíc zajistí silnější kontrakce a explozivní orgasmus při klasickém sexu. Při pravidelném cvičení s kuličkami se také naučíte přesněji ovládat vaginální svaly, takže při milování ohromíte svůj protějšek pevným stiskem. Nepůjde to ale bez trochy vašeho nasazení a odhodlání. Na svém intimním svalstvu pak můžete makat v posteli, doma při vaření či uklízení a ty odvážnější třeba i v práci nebo na nákupech.

Jak vybírat?

S výběrem ideálních venušiných kuliček právě pro vás si můžete nechat poradit v některém z on-line sexshopů. Platí jednoduché měřítko, že čím užší máte vaginu, tím menší kuličky byste si měla vybrat. Standardní velikost kuliček je kolem 3–3,5 cm. Váhu pak volte podle zkušeností. Pokud začínáte, měly by být kuličky lehčí (kolem 50 g), s postupem času pak můžete přecházet na těžší kalibr.

Kuličky z plastu mají intenzivnější chvění, ale jsou tvrdší a hlučnější. Kuličky ze silikonu, TPE, TPR či gumy (případně těmito materiály potažené) bývají příjemnější na dotek a jsou tišší, ale chvění bývá trochu tlumené. Jestliže už máte zkušenosti s těmito materiály, vyzkoušejte taky kovové kuličky. Do vaginy je vložíte volně bez jakéhokoliv pouzdra (nejsou spojené). Pro opravdu pokročilé uživatelky jsou k dostání dokonce obří venušiny koule nebo kuličky pro elektrosex. Ty v sobě skrývají elektrody, takže je kromě klasických hrátek můžete využít i k elektrostimulaci vaginy.

Většinou se uvnitř kuliček nacházejí ještě další menší, volně se pohybující kuličky. Při sebemenším pohybu narážejí do stěn vnějších kuliček, čímž je rozechvívají a stimulují poševní stěny. I během nudného mytí nádobí se tedy budete radostně vrtět a ošívat. Pokud uvnitř nemají pohyblivé kuličky, jedná se o takzvanou vaginální činku. Jste-li extrémně vzrušivá a obáváte se orgasmických výbuchů uprostřed nákupního centra, na pochůzky zvolte raději činky.

A z jakých konkrétních typů můžete vybírat?

  • Vyměnitelné venušiny kuličky

Chcete se vypracovat od začátečnice až k pořádně vytrénovaným svalům pánevního dna? U vyměnitelných kuliček můžete jednoduše měnit jejich hmotnost. V balení bývá několik kuliček rozdílné váhy, které podle potřeby měníte v silikonovém pouzdře určeném k zavádění do vaginy.

  • Vibrační venušiny kuličky

Budou pro vás tím pravým, pokud hledáte kuličky, které vám trénink pánevních svalů ještě více zpříjemní. Lékaři je doporučují také ženám po porodu. Ovládají se jednoduše tlačítkem, případně dálkovým ovladačem, pokud si pořídíte ty chytré, lze je zapnout pouhým stiskem svalů nebo ovládat pomocí chytrého telefonu. Vibrující kuličky vás vydráždí až na hranici extáze.

  • Sady venušiných kuliček

Jste začátečnice a chcete se vypracovat, ale nelíbí se vám vyměnitelné kuličky? V sadách najdete několik venušiných kuliček, které mají stejný design, ale různou hmotnost a barvu.

  • Ben-Wa kuličky

Ráda byste zkusila něco neobvyklého? Tyto kuličky fungují na principu vlastní váhy (stejně jako vaginální činky). Po vsunutí do vaginy na ně působí gravitace a nutí vás tak zatínat svaly pánevního dna, aby kuličky nevyklouzly. Jedná se o obyčejné kuličky, většinou ze skla nebo kovu. Nic v nich nechrastí a nejsou spojené žádným provázkem.

Jak je používat?

Udělejte si především pohodlí. Naneste na kuličky lubrikant (pokud jste dostatečně vlhká, není potřeba) a jednu po druhé je zasuňte do vaginy směrem dopředu a nahoru tak, aby koncová smyčka zůstala venku podobně jako při zavádění tamponu. Jakmile jsou kuličky uvnitř, několikrát se projděte po pokoji, abyste si na jejich přítomnost zvykla. Příjemné, že?

Pokud už máte něco natrénováno a víte, že kuličky udržíte v sobě, je čas na akci v terénu. Vyjděte ven a kráčejte jako bohyně! Aby byl trénink efektivní, makejte na svém svalstvu zhruba 30 minut denně. Kuličky noste při přirozeném pohybu. Tím může být chůze, mírný běh, plavání, tanec nebo třeba úklid či vaření. Tyto činnosti rozhýbou tělo, vytvářejí jemnou pohybovou energii a stimulují tak vaginální svaly. Kuličky navíc budou mít tendenci díky gravitaci vyklouzávat ven, což vás bude nutit svaly zatínat. A přesně o to u tréninku pánevního dna jde!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.