Celebrity

6. srpna 2022 06:00

David Laštovka

Syn baviče Petra Novotného promluvil o otcově stavu. Jak je na tom po vážné nemoci?

Před devíti lety Petr Novotný prodělal vážnou mozkovou mrtvici a stáhl se do ústraní. V sobotu 6. srpna oslaví 75. narozeniny a redakci webu Prima Ženy se podařilo zjistit, jak se slavnému televiznímu baviči nyní daří.

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Petr Novotný se zrovna chystal na cestu do USA, ale krátce před nástupem do letadla se mu přitížilo. Palubnímu personálu se zdál opilý, jevil známky malátnosti a mluvil z cesty. Nakonec ho z přepravy vyvedli, čímž mu zachránili život. Slavný bavič totiž po pár minutách na letišti zkolaboval a v kritickém stavu byl převezen do nemocnice. Jak se ukázalo, praskla mu žilka v mozku. Po operaci byl na část těla ochrnutý a měl velké problémy s mluvou. Pro člověka jeho formátu, který byl zvyklý nikoho nepustit ke slovu a chrlit jednu historku za druhou, něco nepředstavitelného. Následovala rekonvalescence, která trvá dodnes.

Petr prokázal silnou vůli a odhodlání si svoje zdraví vybojovat. „Přemýšlel jsem, že možná už nikdy nebudu moci pořádně mluvit. Nejde mi to tak, jak jsem myslel, že to půjde. Lepší se to, ale na to, že se tím mám živit... Nevím, jestli to bude lepší. Lékaři si mysleli, že budu rád, když budu hýbat konci prstů, ale podařilo se mi kompletně zrehabilitovat. Zatím ale nemůžu říct, co bych chtěl, a to mi vadí. Zkoušeli jsme to, ale vydržím tak deset minut, maximálně patnáct. Navíc se všechno musím učit, což jsem nikdy předtím nemusel. Ani slovo. Nejhorší ale je, že v mozku to přitom všechno mám, nic jsem nezapomněl,“ svěřil se před šesti lety v rozhovoru se svou kamarádkou Zuzanou Bubílkovou.

Má zákaz létat. Přesto ho žena vzala na Krétu

Od té doby už žádné veřejné prohlášení nedal. Jak webu Prima Ženy prozradil syn Pavel Novotný, jeho zdravotní stav zůstává neměnný. „Otec je na tom úměrně tomu, čím si prošel. Ale jde se projít, chutná mu, je obklopen pěti vnoučaty. Jdeme zápas od zápasu,“ uvedl.

Své 75. narozeniny oslavil Petr Novotný už s předstihem. „Tatínek už má velkou oslavu za sebou. Přijeli Fešáci, rodina Rosákova a další přátelé. Byl šťastný. Zpívalo se, hrálo na kytaru a bylo to moc fajn,“ přiblížil Pavel Novotný, který si pro otce přichystal i jedno překvapení. „Víte, tatínek už neřeší věci, co nemusí. Zajímají jej vnoučata, Slavia Praha, škvarky, fandí nám se ségrou v Řeporyjích. Kdysi jsem přerušil studium VŠ. Jako on. Už jsem měl kariéru, do toho holka v Ostravě. Našim to bylo líto, dodělal jsem církevní VOŠ a nazdar. Věděl jsem, že by rodiče potěšilo, kdybych tomu dal ještě šanci, jenže… Dvě práce, děti… Důvody se vždy najdou. Dnes jsem rodičům oznámil, že jsem po domluvě s manželkou a zamyšlením se nad organizací času zapsán a v říjnu se v jedenačtyřiceti vracím do školních škamen. Kriminalistika. Otec byl překvapený a viděl jsem, že jej to potěšilo. Skoro jako když mu přinesu škvarky,“ prozradil Pavel.

Velkou zálibou slavného baviče bylo cestování. Dokonce měl vlastní agenturu a pro veřejnost vymýšlel a organizoval zájezdy, na které s výpravou sám osobně jezdil. To všechno se kvůli jeho zdravotní indispozici změnilo. „Otec nesmí létat. Matka jej loni, přes můj zákaz vzala na milovanou Krétu. Mám skvělou maminku. Loni v Řecku,“ poznamenal ještě syn Petra Novotného, který je starostou v pražských Řeporyjích. Víc už o svém otci prozradit nechtěl.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.