10 věcí, které ještě musíte stihnout, než skončí prázdniny

Také máte pocit, že máloco letí tak rychle jako čas prázdnin? A ještě jste nestihla tolik věcí, které jste měla v plánu! Léto ale ještě nekončí a vy si zkuste splnit alespoň některé sny.

Celý rok o tom sníme, plánujeme a těšíme se. Co všechno zažijeme, až bude čas léta a prázdnin! Oprášíme vzpomínky na dětství a budeme si užívat všechny ty ne-obyčejné věci, které se dají dělat jen v létě. Jenže realita nás často nechá jen u toho snění. Pořád je práce jak na kostele a vy si najednou uvědomíte, že je půlka srpna pryč a skoro nic ze svých plánů jste neudělala. Tak proč se do toho nepustit právě teď? Vždyť vše je jen na vás!

1) Začněte běhat

Možná jste si celý rok slibovala, jak začnete v létě běhat a sportovat. A on “skutek utek”. Bylo moc práce, pak moc vedro nebo se všechno točilo kolem dětí. Teď máte pocit, že vám ujel vlak a že to už nemá cenu, když jsou prázdniny skoro u konce. A proč ne?! Naopak, pozdní léto je pro pohyb naprosto ideální! Šílená vedra konečně vyvanula, příroda příjemně chladne a po ránu se tak krásně běhá kolem rybníka. Nikde není psáno, kdy se máte dostat do formy, tak to vezměte do vlastních rukou a konečně začněte běhat!

2) Jeďte na výlet

Pamatujete na ty výlety kodrcavým vlakem, s tatrankou v batohu, kdy jste mířila někam na hrad nebo na přehradu? Že už na to nemáte čas nebo věk? Přestaňte vzpomínat a snít, obujte tenisky, dejte dětem do batohu sváču a auto nechte pro tentokrát doma! Vlakové spoje jsou u nás poměrně spolehlivé a až svůj výlet zakončíte u guláše v hradní hospodě, bude vám chutnat jako málokdy.

3) Zhubněte do plavek

Zase jste to nestihla a máte na sebe trochu vztek. Plavková sezona se chýlí ke konci a těch pět kilo se vás pořád drží. Nenechávejte to na příští jaro, ale pusťte se do toho hned! Důvody? Nikdy není pozdě. Je spousta čerstvé zeleniny a ovoce. Dá se sportovat venku. Plavky se nenosí jen v létě. Máte do příštích prázdnin pořádný náskok. Jděte do toho!

4) Nocujte pod hvězdami

Kdy jste naposledy spala pod hvězdnou oblohou? Na chmelové brigádě? U babičky na zahradě? Pokud vám to připadá jako sto let, přijměte tuto výzvu a udělejte si noc jen se spacákem a nebem nad hlavou. Vůbec nemusíte (i když můžete) do kempu nebo do lesů, stačí zahrádka nebo terasa. Uvidíte, jak se vám bude krásně spát.

5) Buďte sama

Prostě sama se sebou, bez dětí, manžela, kamarádek, kolegů. Alespoň jeden celý den tomu věnujte. Běžte se projít do lesa, naplánujte si procházku po památkách nebo túru po krajině. Nebo si lehněte pod strom s knížkou, kterou už dlouho chcete dočíst. Ohlaste svůj záměr nejbližšímu okolí a trvejte na tom, že nechcete být rušena. Však si to zasloužíte!

6) Udělejte párty

Velkou, malou, honosnou nebo bez pozlátka, s lahůdkami nebo jen buřtem u ohýnku. To je na vás, náladě a možnostech. Ale alespoň jednu pořádnou letní párty ještě stihnete. Pod otevřenou oblohou, samozřejmě! Hlavní je protancovat noc a pořádně se uvolnit.

7) Poznejte Evropu

Hlavní nápory turistů slábnou a evropské dálnice se pomalu uvolňují. To je váš čas! Na konci sezony je cestování nejlepší. Hoďte do auta malé zavazadlo a vyrazte na cesty. Vůbec to nemusí být daleko, Evropa je krásná a je v ní mnoho skvělých cílů, které jsou hodné obdivu a objevení.

8) Zahradničte

Těšila jste se, jak dáte v létě zahradu “do pucu”, ale ještě jste se k tomu nedostala? Pořád není pozdě! Nasaďte chryzantémy, vřes a podzimní květiny, které vám udělají krásné babí léto. Co můžete, prostříhejte a naposledy pohnojte trávník. I září bude na zahradě krásné, když bude s láskou upravená.

9) Mějte romantické rande

Jó, bejvávalo, říkáte si. Ještě teď vás lechtá v břiše, když si vzpomenete na TU letní noc…Je to ale přece jen na vás, jestli ještě něco takového zažijete! Vytáhněte manžela nebo přítele na letní rande, převezměte iniciativu. Vymyslete romantický večer pod hvězdami a nezapomeňte být hříšně sexy!

10) Navštivte přátele

Nemyslíme kámošky, se kterými se vídáte skoro denně, ale někoho, koho máte rádi, ale vzdálenost vás rozdělila. Pořád si na Vánoce píšete, jak se navštívíte, jak se uvidíte…Tak teď je ten čas! Prostě to udělejte a zajeďte jen tak za kamarádkou z dětství. Uděláte radost jí i sobě.

-KU-

Sdílejte článek
Štítky cestování léto letní dovolená relax

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.