20 věcí, kterých by se žena nad 40 měla zbavit, aby zbytečně nezestárla

Znáte uklízecí guru Marii Kondo? Nyní radí ženám nad 40, jak předčasně nezestárnout kvůli zbytečnostem v okolí.

Ne, nikdo vás nesoudí, jestliže nade vše milujete svou sbírku knoflíků nebo retro pásků. Ani vám vrásky nenaskočí z papírových pytlíků plných neroztříděných fotek. To, co se Marie Kondo snaží ženám sdělit, je, že zbytečné lpění a hromadění věcí nás mohou duševně táhnout dolů. Když si uděláte jarní vítr v domácnosti, bez zbytečného sentimentu, krásně se vám uleví a omládnete.

Takže, s trochou nadsázky, čeho byste se měla podle Marie Kondo zbavit, když vám už bylo 40?

1. Zaprané ručníky

Pokud máte stále ručníky, které pamatují váš první byt nebo děti, když byly úplně malé, dejte je už pryč. I při nejlepší péči dávno ztratily svou měkkost a krásu. Zasloužíte si nové pro další roky života!

2. Boty, které ubližují

Bez ohledu na to, jak se vám líbí a kolik toho s vámi nachodily, jestliže vás tlačí, nejsou už moderní nebo se z nich dokonce line zápach, dejte ke konečně pryč! Vražedně vysokánské podpatky nechte mladým dračicím, které jsou na lovu. Vy už takové projevy krásy nepotřebujete. Kupte si raději kvalitní a elegantní boty, které podtrhnou váš šarm.

3. Suvenýry a sklenice

Jistě, že si všichni rádi zavzpomínáme nad suvenýry z cest, ale hromadit je v prosklené skřínce nebo šuplíku? To vás bude jen obtěžovat. Stejně tak sklenice a la „každý pes jiná ves”. Pokud vás k nim neváže skutečné citové pouto, pryč s nimi!

4. Svatební a družičkovské šaty

Máte fotky, máte vzpomínky a nepotřebujete nepořádek. Nemůžete se rozloučit se starým taftem? Vaše družičkovské šaty rozstříhejte a přešijte na princeznovskou róbu pro dceru a svatební třeba nabídněte nějaké chudší nevěstě, která za ně bude moc šťastná!

5. Podprsenky, které nesedí

Popruhy tlačí, ramínka dřou, košíčky nesedí, barva se vytratila. Proč je ještě máte ve skříni? Je vám líto, že jste za ně kdysi utratila peníze a nikdy je nenosila? Pryč s nimi i zbytečným sentimentem! Pokud jsou ještě k světu, dejte je na charitu, jinak s nimi nemilosrdně do kontejneru na textil.

6. Hubené džíny

Nemluvíme o stylu „slimky”, ale o těch deset let starých džínách, které jste si nechala ve skříni, až do nich zhubnete. To, že jste mezi tím měla nějaké ty porody a získala ženštější tvary, je fakt, kterému se zkuste postavit čelem. Vaše tělo nebo jeho krásu přeci nebudou definovat staré džíny, ať jste je měla ráda sebevíc!

Jak říká Marie Kondo, nenechte si ve svém šatníku nic, co by vám nedělalo jen radost.

7. Lichožroutské ponožky

Nevíme, proč se ponožky ztrácí, je to jedna ze záhad vesmíru. Možná, že za ní stojí oni pověstní lichožrouti. Pokud vám už půl roku leží vedle pračky hromádka opuštěných ponožek s nadějí, že k nim najdete polovičku, prostě je vyhoďte nebo je chytře využijte.

8. Staré trofeje

Ano, vaše dítě je jednička, ale pokud už není vlastně dítě, nechte si na památku tu nejcennější trofej a všechny ostatní diplomy a poháry (za nejlépe ustlanou postel a slalom na koloběžce) vyhoďte. Berte to tak, že připravíte místo pro další vzpomínky.

9. Cukříky a kečupy

Sbíráte cukříky, kečupíky a jiné podivné pytlíčky, co se někde povalují zdarma s pocitem, že se to bude někdy hodit? Spějete do babičkovských papučí!

10. Nezarámované plakáty

... nebo v podstatě jakákoliv výzdoba, který vypadá, jako byste si ji koupili na blešáku nebo ve školním knihkupectví. Je-li to plakát, který milujete, zarámujte ho. Hýčkejte svůj vkus a posuňte ho do levelu dospělého člověka.

11. CD, video a audio a kazety

Ano, je v tom kus mládí, ale ruku na srdce, kdy jste si je pustili naposledy? Myslíte, že vám vrátí mladé roky, když je budete schraňovat jako svatý grál? Naopak, omládnete, pokud pustíte do svého života nové a současné technologie!

12. Prošlá koření

Pravidlem je, že mleté koření je dobré asi dva až tři roky, zatímco celé koření vydrží trochu déle. Jedno jste si přivezla z Maroka, druhé z Číny a kari z cesty po Indii? Ale ve kterém roce? Jestli ho opravdu nepoužíváte při vaření, je načase se starých kořenek zbavit.

13. Staré telefony

Pokud jste před několika lety upgradovala na smartphone a starý mobil stále leží ve vaší zásuvce, věnujte ho někomu, kdo ho může lépe využít. Obraťte se na svého operátora a zjistěte, zda pracuje s nějakou charitou, nebo se podívejte do organizací, které podobné technologie sbírají pro potřeby jiných.

14. Drátěná ramínka

Tento otravný vynález způsobuje trhliny na oblíbených šatech, ohýbá se a vůbec. Jestli se už cítíte být ženou a máte ráda svůj šatník, přejděte na dřevo nebo kvalitní tvrdý plast v elegantním designu.

15. Starý make-up

Tekuté základy mohou mít trvanlivost šest měsíců. Poté riskujete, že bakterie zaútočí na vaši pleť. Taková řasenka je na tom ještě hůř, po třech měsících ji dejte pryč. Dobrou zprávou je, že vaše oblíbená rtěnka a lesk vydrží až dva roky!

16. Smrduté krabičky

Schraňujete plastové krabičky na zbytky jídla a plníte jimi lednici? Napadlo vás, proč to vaše děti nechtějí jíst? Ne, nejsou zmlsané, jen jim přirozený instinkt zakazuje, aby se dotkly zbytků pokrmu z nevábně vonících krabiček. Co na tom, je poctivě vymýváte, stejně časem načichnou. Ruku na srdce a smrduté krabičky do žluté popelnice!

17. Staré prázdninové a narozeninové pohlednice

Víte, máme Instagram a další sociální sítě. I když vám nemusí být sympatické, opravdu fungují a navíc, nezaberou místo v šuplíku.

18. Lepené knihy

Také červená knihovna, rodokapsy, brožury, časopisy, prostě knížky, které nestojí za to dávat do knihovny. Pokud jste je předtím četla, darujte je do místní nebo veřejné knihovny.

19. Gumičky a natáčky

Myslíme ty plné zamotaných vlasů nebo divokých barev. To už ve vašem věku zralé krásy prostě nepotřebujete. Ty barevné nechte holčičkám v okolí, ty „vyčvachtané” a vytažené hoďte do koše.

20. Hotelové pantofle

Opravdu chcete vítat návštěvu v bílých jednorázových pantoflích s nápisem „Hotel u

Mámy”? Víme, byly tam, a tak jste si je vzala domů, ale jsou i lepší varianty domácí obuvi.

-ku-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.