5 dobrých symbolů ve snech: Co znamená, když se vám zdá o smrti nebo o kočkách?

Sny mohou někdy člověka pořádně vyděsit, zejména ty o smrti, které patří mezi nejčastější. Přesto právě smrt patří mezi příznivé symboly ve snech. Které jsou ty další a co se vám jejich prostřednictvím snaží říct vaše podvědomí?

Každý z nás má sny. Máte-li pocit, že se vám nic nezdá, jste na omylu. 90 % snů zapomeneme dříve, než se pořádně probudíme. Proto někomu může po probuzení zůstat jen specifický pocit, pro který nenajde žádné vysvětlení. Někteří lidé mají naopak sny velmi silné a živé. Bez ohledu na to, jakou mají naše sny intenzitu nebo význam, vždy nesou nějakou důležitou zprávu z našeho podvědomí.

Pokud se vám například zdá o bouři, může to být předzvěstí nějaké znepokojivé události, která vstoupí do vašeho života.

5 NEJČASTĚJŠÍCH SNŮ, KTERÉ SE NÁM ZDAJÍ. CO ZNAMENAJÍ?

Naše podvědomí je zvláštní a tajemné. Zatímco naše vědomí nám pomáhá vypořádat se s každodenními věcmi, může zpracovávat jen to, co je před námi, to, co můžeme vidět, slyšet nebo cítit v realitě, která je kolem nás, naše podvědomí se zabývá světem daleko za našimi schopnostmi porozumění. Má schopnost výjimečným způsobem vidět minulost, přítomnost a budoucnost. A je domovem našich snů. Když spíme, naše vědomá mysl odpočívá a pro podvědomí je právě v tu dobu snazší posílat nám zprávy prostřednictvím symbolů.

Které symboly patří mezi poměrně časté a zároveň dobré, kterých se vůbec nemusíte bát?

Smrt

Začněme smrtí, protože to je jedno ze znamení, která má sklon lidi vyděsit. Smrt je něco, čeho se většina lidí v bdělém životě bojí. Ale pokud se nám o smrti zdá, jen málokdy to znamená fyzickou smrt. Většinou je to znamení, že je čas na přechod, nějakou zásadní změnu v našem životě. Často bývá tato změna mimo naši kontrolu, ale z dlouhodobého hlediska je to změna k lepšímu.

Smrt ve snu je podobná kartě Smrt v tarotu. Ta také lidi děsí, když ji spatří, přestože málokdy znamená skutečnou smrt. Jde o „smrt“ nějaké situace nebo vztahu, možná způsobu myšlení, něčeho, co musí odejít, aby vzniklo místo pro něco lepšího.

Svatba

Stejně jako znamení smrti představuje i svatba nějaký začátek a změnu. Pokud vás ve vašem životě žádná svatba nečeká, ať už vlastní, nebo někoho jiného, můžete se nejspíš těšit na nové změny a příležitosti, které do vašeho života přicházejí.

Znamení svatby je obzvlášť silné, pokud jde o vztahy. Nemusí to samozřejmě znamenat, že se budete brzy vzdávat nebo ženit, ale je to velmi příznivé znamení, pokud jste se právě s někým seznámili a nejste si jistí, jak se věci budou dál vyvíjet. Když se vám právě v tu dobu zdá o svatbě, dává vám to v tomto směru zelenou, je to znamení, že byste měli v takovém vztahu pokračovat.

Králík

Další znamení, které znamená nové začátky. Králíci představují jaro. Stačí si vybavit Velikonoce. Takže když se vám ve snu objeví králík, je to známka znovuzrození, zahájení něčeho nového.

Králík je velmi vítaným znamením ve snu, zejména když se objeví po nějakých náročných bouřlivých dobách. Králíci ve snu ukazují, že těžké časy se blíží ke konci a brzy se objeví něco nového, lepšího, svěžího. Stejně jako to, co s sebou přináší jaro.

Králíci mohou také symbolizovat těhotenství, takže pokud se snažíte o miminko, mohli byste v nějaké dohledné době očekávat šťastnou zprávu. Králík naznačuje i věrnost. Pokud jste se potýkali u svého partnera s pochybnostmi a myšlenkami na jeho nevěru, králík ve snu naznačuje, že tyto obavy byly pouze ve vaší mysli.

12 SYMBOLŮ VE VAŠICH SNECH, KTERÉ BYSTE NEMĚLI IGNOROVAT

Kočky

Ve starověkém Egyptě byly kočky vnímány jako vtělení bohyně Bastet a uctívány pro jejich schopnost spojení s duchovním světem. To bohužel vzalo za své ve 13. století, kdy papež Řehoř IX. označil kočky za Satanovy sluhy a od té doby začaly být kočky, zejména ty černé, hubeny po celé Evropě. Dokonce ještě v 17. století puritáni věřili, že černé kočky jsou démoni ve službách čarodějnic. Pozůstatkem několika staletí kočičího temna je dodnes pověra o černé kočce přebíhající přes cestu.

Pravda je, že ze všech zvířat jsou právě kočky nejvíce spjaty s duchovnem a podvědomím. Pokud se vám zdá o kočkách, může to být známkou toho, že se s něčím duševně vyrovnáváte. Možná jste prošli nějakou významnou změnou. Každopádně vám takový sen radí, abyste důvěřovali své intuici. Kočka je symbolem individualismu a nezávislosti a pokud se vám objeví ve snu, znamená to, že si uvědomujete, v čem jste výjimeční a odlišní, a že toho umíte také využít.

Pavučina

Vidět ve snu pavučinu nebo v ní být dokonce uvězněn je často znamením toho, že se cítíte uvězněni v nějaké oblasti svého života. A je to určitě dobré znamení, protože vás upozorňuje na to, že něco ve vašem životě není úplně v pořádku, že se potřebujete od něčeho ve vašem životě osvobodit. Tyto sny mohou doprovázet pocity strachu, bezmoci, úzkosti nebo i znechucení. I když tyto emoce jsou negativní, mohou vyústit v něco pozitivního. Proto jsou právě pavučiny považovány za jedno z nejlepších znamení ve snech. Zpočátku se sice nejeví jako něco pozitivního, ale tím, že své nepohodlí vytáhnete na světlo, odhalíte oblasti svého života, které je potřeba napravit.

Svět snů je složitý a iluzorní. Ale iluze ještě neznamenají, že něco není skutečné. Když máte sen, vždy pro něj existuje důvod. Sen tedy nikdy není jen sen. A některá znamení, například výše zmíněná, nám mohou poskytnout hlubší pohled do našich životů a třeba nás i informovat o věcech, které se někdy v budoucnosti stanou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.