zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Víte, co to znamená, když máte sny o smrti?

Sny o smrti
Autor: iStock Sny o smrti
Petra Kloidová , Vydáno: 24.06.2020
Nemusíte se strachovat. Každý měl minimálně jednou za život sen o smrti a umírání. Je to jeden z nejčastějších motivů ve snu. Co sen o smrti ve skutečnosti znamená?

reklama

Znamená moje smrt ve snu, že zemřu?

Naštěstí ne. Věřte tomu nebo ne, může to znamenat několik věcí. Důležitým aspektem je, kdo sní. Mnoho kultur věří, že pokud sem tam máte sen o vlastní smrti, vypovídá to o tom, že vaše smrt zemřela. Jinými slovy to znamená, že váš osud se změnil k lepšímu a budete žít déle.

Co to znamená, když se vám zdá o smrti blízkých?

Snění o smrti blízkých už ale nemusí být tak pozitivní zprávou. Může to vypovídat o tom, že zmiňovaný prochází drastickou proměnou nebo životní zkouškou. Většinu času se ale jedná zase o pozitivní transformaci, která může vést k bohatství nebo dlouhému životu. V některých kulturách znamená sen o smrti ženy i to, že je těhotná. Pokud se jedná o sen, který se neustále opakuje, leckdo by vám mohl říct, že se jedná o zlou předtuchu nebo intuici. Problémem je, že snění o smrti je opravdu častým motivem snících, pokud by to byla pravda, tak by na planetě moc živých nezůstalo.

instagram/iamtheswimreaper
instagram/iamtheswimreaper

Co na sny o smrti říká psychologie?

Na psychologický význam lidského snění upozornil jako jeden z prvních Sigmund Freud, který klientům pomáhal v terapii i rozborem jejich snů stejně jako jeho nástupce Karl Gustav Jung. Zatímco Freud viděl ve snech sexuální symboliku, Jung mluvil o archetypech kolektivního nevědomí lidstva (matka, otec…).

5 NEJČASTĚJŠÍCH SNŮ, KTERÉ SE NÁM ZDAJÍ: CO ZNAMENAJÍ A JAK NÁM MOHOU POMOCI?

Podle některých teorií nám sny umožňují udržovat rovnováhu v našich myslích. Co potlačíme, to se nám může vrátit ve snu. Smrt je samozřejmě náročným tématem a může se ve snech objevovat v mnoha formách. Smrt pro většinu lidí znamená obrovskou ztrátu a málokdy představuje něco pozitivního.

Smrt jako strach ze změny

Podle různorodých psychologických výzkumů může snění o smrti lásky, přítele nebo dítěte vypovídat o strachu z toho, že je ztratíte. Takové snění může v hloubce vaší mysli říci hlavně něco o vás. Možná se cítíte v úzkých, protože se vaše okolí mění. Sen o smrti tak může naznačovat vaši potřebu, aby vše zůstalo při starém. Sen o smrti matky by tak například podle Junga mohl znamenat, že procházíte změnou a osamostatňujete se od vlivu rodičů. V jiném případě to ale může naznačovat strach z toho, že v rámci smrti přítele například přijdete o jeho charakterovou kvalitu.

JAK SE ZBAVIT ZLÝCH SNŮ PODLE PSYCHOANALÝZY?

instagram/iamtheswimreaper
instagram/iamtheswimreaper

A pokud se vám zdá sen, kde umíráte vy sami, psychologie hovoří o tom, že se cítíte ztraceni ve změnách, kterými možná momentálně procházíte. Smrt totiž znamená i pocit bezmoci.

Sny o smrti jako zástup vzteku a zklamání

Smrt ve snu ale může popisovat i hněv a zklamání, které v sobě můžete pociťovat. Není výjimkou, že se obětem násilí často zdají sny o kruté smrti jejich násilníka. Jsou to upozaděné emoce, s kterými se takovýmto způsobem může mozek snadněji vyrovnat.

Některým lidem, kteří se cítí být zneužití, ať už fyzicky, nebo psychicky, může sen o jejich vlastní smrti naznačit jejich emoce. Mozek vám ukazuje metaforu vás samých jako bezmocných a využitých.  

POZOR NA TĚCHTO 12 SYMBOLŮ VE VAŠICH SNECH

Nejvíce interpretací smrti se dotýká konfrontace změny a snícího

Jediná věc, na kterou se můžete v životě spolehnout, je změna, a proto může být snění o smrti tak časté. Umírání také reprezentuje nové začátky, takže pokud procházíte změnou ve vašem životě, tento důvod je dost možná ten správný. Nejlepším způsobem, jak rozklíčovat vaše sny, je podívat se na to, co momentálně prožíváte. Každý sen a snící je jedinečný, takže v případě, že na vás žádné vysvětlení nesedí, hledejte dál, co by mohla smrt symbolizovat ve vašem snění.

Jak poznáte, že se vaše duše reinkarnovala?

8 znamení reinkarnované duše. Podle čeho poznáte, že na světě nejste poprvé?

Nejčastější sny

5 nejčastějších snů, které se nám zdají: Co znamenají a jak nám mohou pomoci?

reklama

Související témata: snář , sny , noční můra , smrt , sen o smrti , psychologie

reklama

Přečtěte si také

reklama