Životní styl

21. července 2019 07:30

redakce Prima Zoom

Malý lexikon letního líbání: Doplňte si znalosti o polibcích!

Léto a prázdniny jsou čas přímo stvořený pro trochu něžností, na které přes rok nebývá čas. Doplňte si své znalosti o líbání a hlavně si sladké polibky užijte!

Pořádná letní líbačka pod oblohou plnou zářících hvězd. Nemusí vám být osmnáct, abyste si ji nemohli dopřát! Jde jen o to být ve správnou chvíli na správném místě se správnou osobou!

Musíme vás ale také předem upozornit, že letní líbání nemá jen příjemné dopady. Dejte proto pozor, aby vaše líbající polovička byla zdráva jako řípa a abyste své líbání provozovali v těch částech světa, kde se nepovažuje za vážný společenský přečin.

Léto, čas na líbání

Proč se bavíme o líbání nyní, když je krásné léto? Z dobrého důvodu! Podle průzkumů se totiž lidé nejvíce líbají právě v létě. Naopak v zimních měsících se líbáme (bůhvíproč) daleko méně.

Líbáním k hubnutí

Potěšující bude také informace, že během líbání můžete spálit nějaké ty kalorie. Konkrétně: během jednoho minutu trvajícího polibku spálíte 26 kalorií. A každá kalorie se počítá, ne?

Líbání je poplatné kultuře

Líbání není všude na světě stejné, a to mějte na paměti, až budete cestovat. Podle antropologů je fenomén líbání vnímán v různých kulturách různým způsobem. V Africe se v rámci některých domorodých kmenů líbají muži, což by v západní kultuře znamenalo něco docela jiného. Eskymáci zase třou o sebe nosy – to není mýtus, ale fakt. Zatímco v Evropě je líbání na veřejnosti bráno s úsměvem, v mnoha muslimských oblastech světa by to znamenalo velký problém.

Líbají se všichni!

Nebo skoro všichni. Vědci mají za to, že se nějak líbá až 90 % lidí na světě.

Proč je to příjemné?

V ústech a na rtech je obrovské množství nervových zakončení. Když je stimulujete líbáním, způsobuje nám to erotické vzrušení. Právě proto je líbání nedostižnou předehrou před milováním.

Líbání je zdravé!

Alespoň pro váš kardiovaskulární systém ano. Při vášnivém polibku se zvýší krevní tlak, zrychli srdeční tep a rychleji proudí krev. Nejenže posílíte krevní oběh, ale také snadněji dosáhnete orgasmu.

Pusu dokořán

Všimla jste si, že váš partner je při líbání vehementnější než vy? Asi máte dobrý odhad. Muži totiž při líbání otevírají ústa více než ženy. Zařídila to evoluce, aby tak předali ženám ve slinách testosteron, který zvyšuje libido. Prostě se vás snaží dostat do varu!

Líbání zakázáno?

Ve středověku byste se běžně líbat nemohli. Možná tak při bohulibém manželském sexu, ale ani to se vždy nepraktikovalo. Polibek s nádechem erotiky byl trestuhodným hříchem. Nezapomínalo se ani na zrádný Jidášův polibek. Líbání na veřejnosti není dovoleno ani členům královské rodiny. Snad jen když je nachytají paparazzi na dovolené, můžete královské líbání vidět v bulváru.

Oslavte to v únoru

Proč? Protože 5. únor je světový den líbání. Nicméně, slavit líbání líbáním můžete každý váš zamilovaný den.

Je to věda

Představte si, že existuje seriozní věda, která se líbáním zaobírá! Jmenuje se filematologie. Znáte nějakého filematologa?

Líbací rekord

Ano, i líbání má svého rekordmany, jak jinak než z USA, kde je možné asi všechno. Stali se jimi Rich Lanley a Louisa Almedovar, kteří se vydrželi líbat 30 hodin a 59 minut.

Líbáním k dlouhověkosti

Je dokázáno, že líbání prodlužuje život! Muži, kteří se denně líbají se svou partnerkou, prý žijí až o 5 let déle než ti, kteří o líbání moc nestojí. O důvod více zavést líbání na denní pořádek!

Líbání a nemoci

A je to tady, musíme kousnout i do hořké pilulky. Líbání, ač je tak příjemné, může být přenašečem nemocí. Afty a opary počínaje, přes chřipku a virózy až po mononukleózu. Nutno říci, že pokud se líbáte až do krve, je zde také nebezpečí přenosu viru HIV.

Autor: Kamila U.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.