Životní styl

28. června 2020 06:00

Petra Kloidová

Příběh Pavlíny: Odhalila jsem nevěru a zrušila svatbu, místo mě se vdá sestra

S Honzou jsem byla tři roky před tím, než pokleknul a požádal mě o ruku. Na tento moment jsem se těšila už od začátku vztahu, takže jsem řekla jasné ano. Dva měsíce před svatbou jsem ale zjistila, že Honza má milenku. Vše jsem chtěla zrušit, ale moje sestra chce využít moji svatbu, aby se mohla vdát ona.

Začátky s Honzou byly jako z pohádky. Potkali jsme se v práci, kde jsme si sedli hned na začátku, ze společných obědů tak vznikly společné večeře a následně to byly i snídaně. Proplouvali jsme vztahem bez problémů, a proto jsem doopravdy dlouho neváhala, když poklekl romanticky u zasněženého rybníka a požádal mě v lednu o ruku.

Plánování svatby jsem vzala hopem, naplánovali jsme ji na půlku července. V půlce jara jsem měla i s pandemií vše zařízeno a zaplaceny všechny zálohy, protože jsme chtěli tak trochu netradiční svatbu bez okrasných zámků a luxusních penzionů. I tak se ukázalo, že svatba rozhodně není levná záležitost. Všechny zálohy jsem platila sama, protože Honza zaplatil část našeho nového bydení.

Osudná esemeska zničila úplně všechno

Jednou během půlnoci jsem ležela v posteli vedle Honzy, který usnul s mobilem v ruce. Jeho zlozvyk si hrát neustále na smartphonu jsem vždycky nesnášela, vzala jsem mobil do ruky a chtěla jsem ho položit na noční stolek, když v tom mi v ruce zavibrovala zpráva určená Honzovi. Už jen prvních pár vět od Ivetky bylo jasné, že to byla jeho milenka. V amoku jsem Honzu vzbudila a během mého řvaní všechno přiznal. Aféru spolu mají už dva roky a nechce se rozcházet ani s jednou. To všechno mi stačilo k tomu, abych věděla, že takového muže si vzít nechci. Svatbu jsem druhý den zrušila. Trvalo mi týden, než jsem začala být schopná řešit zařizování svatby, respektive její odvolání a obvolávání všech složek, co se na ní měli podílet.

Sestra a rodiče vzali vše do svých rukou, ale špatným směrem

Na některé telefonáty směrem k dodavatelům už jsem neměla sílu, nechtělo se mi všem vyprávět, co za zrušením svatby stojí, a tak jsem musela jít s pravdou ven a vše říct mé rodině. Politovali mě, ale následně přišli s "nápadem", který mi vyrazil dech. Sama jsem byla ještě ve stádiu, kdy jsem odmítla uvěřit, že moje vysněná pohádka se zkrátka už nesplní. Byla jsem zmatená. Třeba to dáme ještě s Honzou dohromady a všechno dobře dopadne, nebo se sbalím a odjedu na Nový Zéland, po čem jsem tak dlouho toužila? Hlavou se mi honilo ledacos.

ŠŤASTNĚ AŽ NA VĚKY. ANEB PRAVIDLA DRUHÝCH SVATEB

Jestli mě ale něco nenapadlo, tak to byl nápad mé rodiny, která přišla s opravdu zajímavým řešením mého problému. A to sice, že by si moje sestra, která je shodou okolností také zasnoubená, vzala mou naplánovanou svatbu za svou. Což by v praxi znamenalo, že by se vdávala ve stejný den, jedla by mnou vybrané menu na hostině a vdávala by se na stejném místě jako jsem plánovala já.

5 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB, KTERÉ DĚLAJÍ NEVĚSTY

Rodiče mají v plánu sestře částečně něco doplatit, aby její svatba byla trochu jiná. Zajímavé je, že mi během plánování svatby nenabídli žádnou finanční pomoc. Nevím, co si o tom vše myslet. Ačoliv mi to řešení přijde kruté, ušetří to mnoho financí...


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.