reklama

Marian Vojtko: Fantom, který neumí odpouštět

Fantom (Marian Vojtko) a Christine (Michaela Gemrotová) Foto:
Fantom (Marian Vojtko) a Christine (Michaela Gemrotová)
Foto: Goja Music Hall

Muzikálový a operní pěvec Marian Vojtko sice pochází ze Slovenska, ale dlouhodobě účinkuje v Česku. Mohli jste ho vidět například v muzikálu Dracula, Hrabě Monte Christo nebo Fantom opery, kde vystupuje v hlavní roli od loňského září.

Mariane, když jste zkoušel Fantoma opery, říkal jste, že je to pro vás životní role a splněný sen. Pořád si to myslíte?

Myslím, že Fantom opery je snem každého zpěváka a já mám tu čest patřit do této „rodiny“. Je spousta krásných muzikálů, ale Fantom je jen jeden, a považuje se za tu pomyslnou špičku. Říká se: Sen se splnil, musí přijít další, ať je motivace.

S čím jste se musel při zkoušení nejvíc prát, co je na této roli nejtěžší?

Pral jsem se nejvíc s režisérem, ale v tom dobrém slova smyslu, protože jsme chtěli charakter postavy co nejlépe vystihnout. Tak aby byla pro diváky co nejvíc autentická. Což se nám, myslím – podle ohlasu a reakcí publika – docela povedlo. Mezi nejtěžší části patří podle mě závěr celého představení, kde se střídají různé expresivní hlasové a herecké polohy. Člověk si musí od začátku rozložit síly, aby to finále ustál.

Nedávno jste oslavili stou vyprodanou reprízu Fantoma opery. Změnilo se něco od prvních představení, hrajete či zpíváte teď něco jinak?

Samozřejmě, mění se toho hodně. Od premiéry člověk “vychytá” různá místa, zjistí, jak na dané scény reaguje publikum i kolegové, kde může ubrat a naopak, kde je potřeba přidat. Myslím, že za dalších 100 repríz to bude zase jiné, a o to lepší představení.

ABC_9696 Foto:

                                                                                                          Foto: Goja Music Hall

 

V jakých jiných muzikálech vás mohou fanoušci vidět?

Momentálně účinkuji v Divadle Broadway v muzikálech Kleopatra v roli Caesara a ve Třech mušketýrech v roli Athose. V Hudebním divadle Karlín hraji v obnovené premiéře úspěšného muzikálu Dracula krvelačného upíra a v muzikálu Aida od Eltona Johna postavu Radamese. A nemohu opomenout ani operetní role jako Bolo v Polské krvi a Champlantre v Mamzelle Nitouche, rovněž v Karlíně.

Na čem pracujete právě teď?

Momentálně mě čeká konečně křest mého prvního videoklipu písně Není přístupná, příprava koncertu a doufám, že i nějakého nového CD.

Kdybyste měl vybrat jednu muzikálovou postavu, kterou jste hrál a která vás osobnostně nejlépe vystihuje, která by to byla?

Nejraději bych řekl Jekyll a Hyde, to myslím vystihuje každého z nás, je to taková schizofrenie jako v životě. Ale pro moji osobu je to určitě Bolo z Polské krve. Bonviván, proutník, lev salonů, ale když ho okouzlí krásná a chytrá žena, tak se postupně zklidní a nachází jiné hodnoty. Co se mne týče, tak se začínám zklidňovat (smích).

Prozradíte mi 5 vlastností, které Mariana Vojtka nejlépe vystihují?

Jsem trochu líný, mám rád přímost a chlapské slovo u mne platí. Taky jsem citlivý, u každého filmu se rozpláču. Jsem trochu workoholik. A nakonec jsem fakt hodný, pokud mne tedy někdo nenaštve.

Je nějaká vlastnost, kterou má Fantom opery a kterou byste vy sám bral?

Odpuštění. Já moc odpouštět neumím. Když mě někdo zklame, tak trvá dlouho, než se s tím vyrovnám.

Muzikál Fantom Opery oslavil koncem března stou reprízu Foto: Muzikál Fantom Opery oslavil koncem března stou reprízuFoto: Goja Music Hall

 

Blíží se léto, kam se chystáte na dovolenou?

Konečně asi po 6 letech zkoušení budu mít i v letní sezoně pravděpodobně volno. Moc se na to těším, i když nevím, co budu s tím volnem dělat. Asi si sám nastuduji nějaké nové dílo, ať nezahálím (smích). Mám raději hory než moře, tak pojedu třeba na lyže, pokud někde bude ještě sníh.

Přemýšlíte občas o tom, že byste už založil rodinu?

V poslední době dost často. Bohužel zatím není ta správná konstelace. Asi jsem moc stydlivý. Na druhou stranu si neumím představit, že by kolem mě běhalo dítě, když já sám jsem v podstatě tak trochu ještě dítě (smích).

Máte nějaký nesplněný sen?

Sny jsou krásné, jenom je naplnit. Ale kdybych nesnil, tak by to zase bylo prázdné jak v mé umělecké sféře, tak soukromě. Mám tajné sny, ale ty jsou tak tajné, že je ani nemohu prozrazovat, pak by mi je někdo vyfoukl.

Kde byste se rád viděl za 10 let?

Na jachtě, krásné ženy, víno, zpěv... (smích) to asi každý... Mně bude stačit, když budu moci zpívat krásné tituly pro nadšené publikum a k tomu samozřejmě budu potřebovat i to zdraví.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Video VIP zprávy: Muzikál Fantom opery oslavil stou reprízu Foto:

Gábina Kratochvílová a Fantom opery oslavili stovku!

Muzikál Fantom opery totiž slavil stou reprízu a Gábina zase stou odvysílanou relaci Zpráv na Primě. „Když jsem šla moderovat poprvé, byla jsem plná nadšení a očekávání,...

Článek

Článek

Horoskopy 2018

reklama

reklama