Prima maminka

28. července 2017 14:00

Anna Kopečková

Dopisy, cudnost, psané recepty... Co nikdy nemělo vyjít z módy?

Jistě, vlastně můžeme být rádi, že dnes všechno, co potřebujeme vědět, najdeme na internetu. Že máme všechny rodinné fotky uložené v počítači. Nebo že můžeme posílat esemesky a sdílet věci na Facebooku. Ale existují věci, u kterých je opravdu škoda, že už nejsou in.

Ručně psané dopisy

Milostné dopisy psané rukou, na které se muselo čekat dny nebo i týdny. To je ta pravá romantika. Dýchne na vás i po letech z listů, které najdete na půdě u prarodičů. Takovou sílu esemesky určitě nemají.

Papírky s recepty

Ano, všechny recepty najdete během pár vteřin na internetu. Jenže ty nejnej jídla stejně vaří babičky, a jejich rady a tipy na webu nenajdete. Zkuste najít papírky, na které si recepty zapisovaly!

Čančání

Když se načančám, když se načančám, když se načančám… Nebylo by od věci si připomenout, jaké to je se do společnosti krásně vystrojit. Ona totiž jakákoliv akce získá vybranější atmosféru, když na ni dorazíte upravení a „vyšňoření“, což v dnešní době bohužel není vždy pravidlem.

Cudnost

Bylo by tak strašné, kdybychom v dnešní době bez hranic byli trochu umírněnější v oblékání, chování i mluvení? My si myslíme, že ne. Každopádně je skvělé minimálně to, že se do módy vracejí cudné svatební šaty a nevěsty jim dávají přednost před těmi, které toho mnoho odhalují.

Knihy miminek

Dnes už to skoro nikdo nedělá, a to je škoda. Zapisujte si pokroky a první úspěchy svých dětí, rostou tak rychle. Jednou si nad knihou nádherně zavzpomínáte.

Znát čísla zpaměti

Mobil je fajn, ale jakmile vám spadne a rozbije se mu obrazovka nebo si ho omylem namočíte, nejenže už nikomu nezavoláte, ale také ztratíte všechny kontakty. Škoda, ne? Nehledě na to, že cvičení paměti je taky potřeba.

Oslovování „pane“ a „paní“

Vypadá to přespříliš slušně a odměřeně? Možná ano, ale není to spíš tím, že už jsme si zvykli na tu současnou nezdvořilost?

Soukromí

Víc snad ani netřeba říkat…

Tištěné fotografie

Procházet babiččina fotoalba s černobílými fotkami, nebo mámina s barevnými, má tu správnou atmosféru. Zkuste si taky nějaké vytvořit.

Křivky

Od renesance až po zlatou éru Hollywoodu byly ženské křivky to nej a chtěla je každá. Obnovme tenhle trend!

Telefonní hovory

Napsat esemesku s přáním nebo těch pár slovíček prostě jen vyvěsit na Facebook rozhodně není to samé, jako někomu zavolat a společně si popovídat.

Foto: iStock

Počítání z hlavy

Zkuste si výsledek zkontrolovat na kalkulačce až poté, co ho vypočítáte sami. Alespoň jednou…

Znát své sousedy

Víte, kdo bydlí ve vašem domě? Znáte je jménem? Přátelíte se? V tom případě gratulujeme, protože to už také skoro nikdo nedělá. A je to škoda, vždyť kdo vám bude nejblíž, až budete v nějaké nouzi?

Adresáře

Papírovým knížečkám plným čísel a adres nikdy nedojdou baterky a nesmažou se…

Psaní deníčku

Přečíst si jednou za čas, co vás trápilo před řadou let, je ohromné. A zaručeně se taky pěkně pobavíte.

Kouzelná slovíčka

Překvapte někoho a po pozdravu ho o něco poproste a následně poděkujte. Možná se budete divit, ale dnes už tato slůvka rozhodně nejsou samozřejmostí.

Společné večeře

Zkuste si alespoň na jeden podvečer v týdnu odpustit rozlítanost a sejděte se u stolu celá rodina.

Slušnost

Ano, zanadávat si je tak… ulevující! Ale co si asi pomyslí vaše babička, sousedi, děti...? Zkuste vypustit páru jinak, třeba si jděte zaběhat nebo bouchnout do polštáře, a vytřete okolí zrak tím, že už sprostá slova používat nebudete.

Etiketa stolování

Na takové zásady, jako jsou jezení se zavřenou pusou nebo mluvení až po spolknutí jídla, by se nemělo zapomínat nikdy.

Povídání si

Myslíme tím hovor z očí do očí, kdy se druhému díváme do tváře a vidíme, jak reaguje, ne chvilkové telefonování.

Držení dveří

Zkuste se jednou zastavit a podržet dveře tomu, kdo jde za vámi, místo aby ho klika bouchla do břicha. Je to příjemné pro všechny zúčastněné, viďte?

-ana-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Facebook móda recepty dopisy SMS

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.