Alešovi spadne nádobí a vaří všechno poprvé. Ostatní myslí, že taktizuje

Má školu - Prostřeno! S29 (50)

V pátek se o vítězi soutěže amatérských kuchařů rozhodne u hostitele Aleše. Ten si věří natolik, že vsadí na náročné menu, které si ani dopředu nevyzkoušel. Má ovšem jinou výhodu, s níž se netají.

Páteční hostitel Aleš pozve soutěžící do pronajatého bytu plného květin a kuchařských knih. Skleničky a prostírání už má dopředu připravené. Soupeři si budou moci prohlédnout jeho fotky s partnerem Martinem, který se v minulosti soutěže rovněž zúčastnil a vsadil na menu plné alkoholu. Martin při svém vaření prozradil, že měli s přítelem krizi, která je již zažehnaná. To každopádně uvidíte na prima+ a vpodvečer na obrazovce. V medailonku se Martin od Aleše nehne a je jisté, že se ho snažil na natáčení připravit. Dosáhne na výhru?

Aleš bude pro hosty péct miniquiche Lorraine, vařit francouzskou cibulačku, hovězí po burgundsku a loupáčky s tvarohovým dezertem. Aleš brzy dokáže svá slova o tom, že jídla na menu ještě nevařil. Potřebuje tahák, plete si rozmarýn s tymiánem a ke všemu se řízne do prstu. Loupáčky nevykynou, jak by měly, a Aleš bude mít zkaženou náladu. Opravdu věřil, že vše půjde hladce. Páteční hostitel si myslí, že je kvůli introvertní povaze považován za hráče. A skutečně, například Richard tipuje, že taktizuje právě Aleš. Jestli je to pravda, posuďte sami.

Podívejte se, proč Aleš experimentoval a uvařil něco, co neumí:

Má výhodu díky hotelové škole?

Jako přípitek dostanou hosté panáka domácí višňovky. Při předkrmu Petra zjišťuje, zda má sympatický hostitel přítelkyni. Aleš jí oznámí, že žije s mužem, stejně jako středeční kuchař Richard. Ten prý orientaci hostitele odhadl podle jeho pohybů. Vzhledově však podle něj gaye nepřipomíná. Aleš zkušeně po předkrmu sesbírá talířky a přizná, že má hotelovou školu. Jestli to je výhoda, nedokážou soutěžící určit, protože mu vzápětí půlka nádobí spadne na zem.

„Možná kdybych nemachroval, nedopadlo by to tak,“ uzná chybu Aleš. Cibulačku budou hosté hodnotit jako příliš sladkou, hlavní chod ve srovnání se středečním dušeným hovězím pokulhává. Petra si myslí, že Richard uvařil lépe. „To, že jsem všechno vařil poprvé, byla pravděpodobně sebevražda,“ uvědomí si příliš pozdě hostitel. Doma totiž častěji vaří přítel Martin, kterému chtěl dokázat, že Prostřeno! také zvládne.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.