Celebrity

10. července 2022 20:35

Tomáš Durčák

Bez partnera, přesto s úsměvem. Kateřina Brožová si užívá léta i skvělé postavy

Kateřina Brožová (54) prakticky odjakživa platí za jednu z nejpohlednějších českých hereček. Patří mezi zářné příklady „stárnutí s grácií“ a letos oslavených 54 let by jí tipnul jen málokdo. Jak si užívá letošní léto? Prozradila už konečně, jak to dělá, že se jí daří mít tak skvělou postavu?

Pravdou je, že v jednom aspektu má Kateřina Brožová ve svém životě relativně smůlu. A tím jsou muži. Byť může být rozhodně pyšná na svou jednadvacetiletou dceru Kateřinu, milovnici koní, z které vyrostla stejně půvabná kopie maminky, na dlouhodobé vztahy Kateřina zkrátka nemá štěstí.

„Poprvé jsem se zamilovala na základní škole do spolužáka o tři roky staršího.Trhali jsme spolu třešně. To byla platonická láska. Pak jsme se potkali na gymnáziu, a už to tak nefungovalo jako na třešních. Vážně jsem se zamilovala v patnácti letech, chtěla jsem se vdávat. Samozřejmě, že to nešlo. Ale bylo to krásný, prožívala jsem vážný vztah. Trvalo to tři roky a skončilo to vojnou,“ svěřila se Brožová v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Umí být šťastná i bez muže

V letech 1997 až 2004 byla provdaná za podnikatele Zdeňka Tomana, se kterým má zmíněnou dceru Kateřinu. Manželé však dle Brožové měli tak rozdílné povahy, že vztah dlouhodobě zkrátka nefungoval. Následovaly další vztahy – ať už přiznané, či vycházející ze šuškandy... Přičemž ten poslední, s Jaromírem Soukupem, trval celých šest let, ale rovněž skončil nezdarem.

Kateřina si však své vztahové nezdary nenechává přerůst přes hlavu a již dávno se naučila být šťastná i sama se sebou. Dokazují to i její letní snímky od bazénu, z lesa či s houbovou nadílkou, které sdílela na svém Instagramu.

Mimo aktivní život plný pohybu a výletů do přírody je Kateřina rovněž vášnivou rybářkou, což o ní neví každý. „Začínala jsem opravdu jako dítě, k rybám mě přivedl tatínek, který byl vášnivým rybářem, já ho na ryby doprovázela tak od dvou let a už jako malá holka jsem dostala bambusový proutek. Později jsem si udělala rybářský lístek, který mám dodnes,“ řekla herečka pro ŽivotvČesku.

Jak si udržuje svou perfektní figuru?

Ve stejném rozhovoru rovněž prozradila, jak to dělá, že se jí daří držet si celoživotně perfektní figuru. Vyhýbá se striktně kaloriím, nebo má zkrátka štěstí na genetiku? „Já vždy měla štěstí, že nějak zásadně nepřibírám, i když tedy s věkem si už musím dávat pozor. Určitě se nepřejídám, spíše se snažím si jídlo vychutnat. Na svůj věk se snad držím. Co se týče váhy, tak se čísla zásadně nemění, i když covid mi dal zabrat (usmívá se). Mám dobrý genetický základ a také hodně pohybu, i když v té covidové době práce bylo méně...,“ vysvětlila Brožová.

Jak ale fanoušci, kteří ji sledují, moc dobře vědí, figura Kateřiny rozhodně není pouze „o štěstí“. Stačí letmý pohled skrz její Instagram a ihned je jasné, že úspěšná herečka a zpěvačka, kterou svého času proslavila třeba role v seriálu Život na zámku po boku Tomáše Töpfera, dbá o svou životosprávu a žije velmi aktivním životním stylem, který nezahrnuje mnoho vysedávání doma u televize.

Co rovněž Kateřině nikdy nechybělo a zřejmě do jisté míry může za její minimum vrásek, je vždy přítomný úsměv na rtech. I když si v životě prošla mimo jiné vážnou dopravní nehodou či řadou vztahových zklamání, vždy se dříve či později začala na svět opět usmívat a tento recept jí očividně funguje až dodnes.

Sdílejte článek
Štítky léto dcera optimismus rybaření Kateřina Brožová Jaroslav Soukup životospráva Život na zámku Zdeněk Toman

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.