Michal Pavlata: Obermaierová mu zahýbala, pro Vetchého byl tátou. Umřel jako milionář

Přestože několik let bojoval se zákeřnou rakovinou, kolegové o tom, čím si prochází, neměli tušení. Nesvěřil se ani lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové, se kterou chodil pět let. Charismatický herec a uznávaný dabér zemřel ve věku jednasedmdesáti let. Je to přesně pět let.

Na sklonku života Michala Pavlatu sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí a nakonec onemocněl rakovinou. Na psychice mu nepřidala ani smrt milované manželky Evy Svobodové, se kterou prožil sedmatřicet let. Ve stáří mu bylo líto, že se nedočkal ani vlastních potomků, neboť jeho paní po jistém zákroku nemohla mít děti. Herec k tomu v posledních rozhovorech říkával, že by byl výborným dědečkem.

S Obermaierovou chodil pět let, ona s ním tři

Že trpí vážnou nemocí, snášel velmi statečně. Nedával na sobě absolutně nic znát a před kolegy byl pořád samý úsměv. Když se od lékařů dozvěděl, že se jeho čas naplnil, chtěl umírat doma, ve svém bytě. Tam 21. ledna 2017 také skonal. „Pár dní předtím, než zemřel, mi volal, ale vůbec se nezmínil, jak na tom je. Teprve po jeho smrti mi došlo, že se tím se mnou chtěl rozloučit. Strašně mě to sebralo. Míša byl skvělej chlap, úžasnej člověk,“ vzpomínala na něj herečka Jaroslava Obermaierová.

S Pavlatou během studií měli vážný vztah. Byla to velká láska, pro oba první, na kterou se nezapomíná. „Chodili jsme spolu pět let. Teda ona se mnou jen tři. Měl jsem parohy, které se téměř dotýkaly hvězd. Ale nezlobím se na ni. Ona byla tak nádherná ženská, že přece nemohla mít jen jednoho kluka,“ bral to se svým typickým nadhledem Pavlata.

Ondřej Vetchý ho měl jako tátu

Herec po sobě zanechal několikamilionový majetek – kromě bytu v centru Prahy také vilu v Klánovicích. Před smrtí o sobě s humorem prohlašoval, že díky tomu, že je dobře situovaný důchodce, se o něj příbuzenstvo moc hezky stará.

Smrt všestranného umělce šokovala nejen nejbližší, ale i jeho kolegy. Například herec Ondřej Vetchý ho bral skoro jako vlastního tátu a na pohřbu o něm pronesl velmi dojemnou řeč. „Děti samy pochopí, že dospějí v ten den, kdy odejdou jejich rodiče. S tímto faktem jsem musel dospět během studií. Celý můj následný život, a to nejenom v Činoherním klubu, byl protkán skvělými muži, kteří mě k sobě připoutali. Je těžké být dospělý, zejména když musím dospívat znovu a znovu. Ztráta Michala je snad ještě osobnější. Stal se mým Pavlatátou. A já tím získal celou novou rodinu,“ vyznal se tehdy se slzami v očích Ondřej Vetchý.

Pavlata se proslavil nejen jako filmový a divadelní herec, ale také jako znamenitý dabér. Namluvil tisíce větších i menších rolí. Jeho nezaměnitelným hlasem v pohádce Honza málem králem promlouval i Jiří Korn.

ZDROJ: Autorský článek, vznikl na základě vzpomínek Davida Laštovky


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 11. 6. 2023

Nadcházející den vám bude vyhovovat, ale nesmíte očekávat zázraky. Nyní je čas uzdravování. V následujících týdnech obnovíte harmonii svých energií a díky lepší stravě a životnímu stylu získáte zpět svou kondici. Přestavba čeká i váš citový život, protože najdete odvahu postavit se některým znepokojivým otázkám.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.