zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zdeněk Svěrák prozradil, v jaké roli měl Libušku nejradši. Jan Hrušínský: Byla krásný člověk

Zdeněk Svěrák a Libuše Šafránková.
Autor: profimedia Zdeněk Svěrák a Libuše Šafránková.
Gabriela Kolinová , Vydáno: 10.06.2021
Okouzlující, něžná, křehká a velice empatická. Takhle vzpomínají na herečku Libušku Šafránkovou herečtí kolegové a přátelé. Její smrt většinu z nich šokovala. Někteří nebyli schopní slov. Tak moc ji všichni měli rádi. Byla zkrátka výjimečná.

reklama

Herec, dramatik a scenárista Zdeněk Svěrák si s Libuškou Šafránkovou zahrál hned v několika filmech. Na oblíbenou herečku a kamarádku zavzpomínal i pro pořad Showtime: „Já jsem vždycky herečce Šafránkové říkal Libuško, nikdy jsem nevypustil Libuše. Asi proto, že to byla taková milá holka. Dokázala vás rozesmát i dojmout,“ svěřil se.

Svěrák také prozradil, že nejraději ji měl v komedii Vesničko má středisková, kde hrála nevěrnou manželku žárlivého Josefa Turka. „Někomu zůstane v paměti jako Barunka v Babičce, jiným jako Popelka ve filmu Tři oříšky pro Popelka. Já si ji nikdy nenechám ujít ve filmu Vesničko má středisková,“ prozradil. 

A jakou scénu s Libuškou má Zdeněk Svěrák nejraději? „Nedívám se na celý film, ale vždyky řeknu manželce: ‚Zavolej mě, až tam bude Libuška.‘ A to na hrázi rybníka, kde počítá manželovi, jak dlouho vydrží na jeden nádech pod vodou,“ dodal.

Jak na Libušku Šafránkovou vzpomíná herec Jan Hrušínský?

ČTĚTE TAKÉ: Pánbůh vybírá poslední dobou špatně. Smrt Šafránkové oplakávají Jandák, Havlová i Babiš

Herec a principál pražského Divadla na Jezerce Jan Hrušínský zmínil její neobyčejně laskavou povahu. Podle něj byla velký charakter. Když v roce 2015 bojoval o život kvůli prasklému žlučníku, tepně a oboustrannému zápalu plic, strávil tehdy celkem dvanáct dní v umělém spánku. Šafránková mu prý volala a snažila se jej povzbudit, přestože sama v té době bojovala s rakovinou plic. „Já jsem nevěděl, že v té době sama zápasila se závažnější chorobou. To je pravá podstata Líby Šafránkový. Takový byla člověk,“ řekl CNN Prima NEWS Hrušínský. „Neznám nikoho, kdo by o ní mluvil špatně,“ dodal.

Bývalá první dáma Dagmar Havlová se Šafránkovou studovala na konzervatoři. Její smrt ji tak šokovala, že se nezmohla na dlouhé vzpomínání: „Všechno ve mně pláče. Je to hrozné,“ řekla pro CNN Prima NEWS. Smrt Libuše Šafránkové zaskočila i herečku Jiřinu Bohdalovou: „Na tyto zprávy se těžko odpovídá. Je mi to strašně líto. Nebyly jsme blízké přítelkyně, ale každého lidského života je škoda. Zvlášť když jsme ho znali,“ uvedla herečka.

Také na sociálních sítích všichni vzpomínají na okouzlující a oblíbenou herečku a Popelku. Upřímnou soustrast vyjádřila i zpěvačka Lucie Bílá: „Je mi to neskutečně líto. Budete nám moc chybět Libuško, Popelko naše milovaná,“ napsala. 

Jak na Libušku Šafránkovou vzpomínají politici a další veřejně známé osobnosti čtětě na CNN Prima News.

Herečka Libuše Šafránková.

Zemřela Libuše Šafránková. Barunka i Popelka. S Abrhámem byli pořád spolu

 

Libuše Šafránková a vnukové

Libuše Šafránková byla na svou rodinu hrdá. Její malí vnuci vyhrávají ceny

reklama

Související témata: Libuše Šafránková , Josef Abrhám , Zdeněk Svěrák , Jan Hrušínský , Jiřina Bohdalová , Dagmar Havlová , Lucie Bílá

reklama

Přečtěte si také

reklama