Meghan Markle slaví 40 ve velkém stylu: Mezi gratulanty byla i královská rodina

Meghan a oslava narozenin

Vévodkyně Meghan Markle, která slaví 40. narozeniny, zažila během pěti let velmi náročné období. Na začátku vztahu s princem Harrym byla obdivovanou a velmi sledovanou ženou, po odchodu z královské rodiny a vystoupení ve známé americké show se stala terčem kritiky. Mnozí ji nazývali hysterkou. Jedno je ale jisté. Meghan nechybí odvaha. Stejně jako Diana je velmi silná žena, která má styl, osobitost a touhu pomáhat slabším.

Rachel Meghan Markle se narodila 4. srpna 1981 v Los Angeles, kde i vyrůstala. Její matka, Afroameričanka, Doria Ragland, pracuje jako sociální pracovnice a instruktorka jógy. Meghanin otec Thomas Markle pracoval jako kameraman a fotograf v sitcomu Ženatý se závazky a Meghan jako dítě často navštěvovala natáčení.

Rasistické narážky

Rodiče Meghan se rozvedli, když jí bylo šest let. Pak vyrůstala s matkou. Jako míšenka se celé dětství potýkala s rasistickými narážkami a slýchala nemístné vtipy o černoších. Asi málokdo z vtipálků by hádal, že se o pár let později vdá Meghan za člena britské královské rodiny, a stane se tak vůbec první osobou s černošskými kořeny v historii britské monarchie.

Z otcovy strany má dva sourozence, sestru Samanthu a bratra Thomase. S těmi ale nemá nejlepší vztahy. Stejně jako s otcem. Tomu po svatbě s Harrym napsala dopis, který zveřejnila některá média. A byl i důvodem, proč se Meghan s Harrym soudili s bulvárem.

Herečka a bojovnice za práva žen

Meghan Markle vystudovala herectví a mezinárodní vztahy na soukromé Severozápadní univerzitě v Illinois. I díky otci, který se pohyboval u filmu, začala dostávat drobné role v reklamách a v seriálech. Poprvé se objevila před kamerou v seriálu General Hospital.

Zahrála si i v několika filmech, například ve snímcích Nezapomeň na mě, Dostaň ho tam či Šéfové na zabití. Největší popularitu získala díky seriálu z právního prostředí Kravaťáci, kde hrála atraktivní sekretářku Rachel Zane.

Dlouho před tím, než jí vstoupil Harry do života, byla Meghan vyslankyní dobré vůle při OSN a zabývala se především problematikou rovnosti mužů a žen. „Nikdy jsem nechtěla být paničkou, která vaří obědy. Vždy jsem chtěla být ženou, která pracuje,“ řekla podle serveru Independent Meghan Markle během jednoho ze svých projevů. Pomáhat se snažila i v rozvojových zemích. Například ve Rwandě se zapojila do projektu, který podporuje ženy, které se chtějí stát rovnocennými členy společnosti.

A právě sociální cítění a snaha pomáhat slabším je to, co Meghan nejvíc spojuje s Harryho matkou, zesnulou princeznou Dianou. Spisovatel Andrew Morton, který napsal knihu Meghan, hollywoodská princezna, ale upozorňuje, že mají s Dianou společného mnohem víc: „Obě měly rozvedené rodiče, cítily se v mládí odloučené. Diana byla velmi pečující, Meghan je zase velká aktivistka,“ porovnal Meghan s Dianou.

Nejvyhledávanější ženou na Googlu

Kariéra Meghan se slibně rozjížděla, když jí do života vstoupil Harry. To už měla po krachu dvouletého manželství s americkým hercem a producentem Trevorem Engelsonem. S Harrym se potkali v roce 2016. První schůzku jim v červnu domluvil jejich společný přítel.

Ve stejném roce se stala Meghan Markle nejvyhledávanější ženou na Google právě díky tomu, že začala chodit s princem Harrym. Byla zkrátka žádaná, ale tento obří zájem ji v žádném případě nestoupl do hlavy. Naopak prohlásila: „Se slávou přichází i zodpovědnost!“

To ještě netušila, jaká zodpovědnost ji v královské rodině čeká. Zasnoubení s Harrym oznámil Kensingtonský palác v listopadu 2017. A svatbu Harryho a Meghan následujícícho roku v květnu označil britský tisk za obřad „symbolizující moderní, multikulturní, multirasovou Británii“. Na hradě Windsor je za přítomnosti 600 hostů z řad královské rodiny i celebrit oddal arcibiskup z Canterbury. Novomanželé přijali titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu.

Myšlenky na sebevraždu a odchod z královské rodiny

Britové tehdy oceňovali, že si Harry na rozdíl od svého otce, prince Charlese, směl vzít za ženu dámu svého srdce a navíc cizinku. Páru se rok po svatbě, v květnu roku 2019, narodil první syn Archie Mountbatten-Windsor.

Meghan si letos v rozhovoru s Oprah Winfrey stěžovala, že se nejmenovaný člen královské rodiny ptal, jak tmavou pleť může mít její syn, až se narodí. Svěřila se také, že tlak médií a okolí ji dohnal až k myšlenkám na sebevraždu.

Právě tyto důvody dohnaly Meghan a Harryho k razantnímu kroku. Oznámili, že se vzdávají své role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Média jejich výstup z královské rodiny nazývala Mexitem. A někteří tvrdí, že šlo o nejzávážnější krizi v britské královské rodině od smrti Harryho matky princezny Diany při autonehodě v roce 1997.

Meghan si za otevřený rozhovor u Oprah vysloužila kritiku. Podle některých nepochopila roli v královské rodině.

„Jakkoliv jsou všichni zarmouceni jejich rozhodnutím, vévoda a vévodkyně zůstávají milovanými členy rodiny,“ uvedl k tomu tehdy královský palác. Pár ztratil právo na oslovení královská výsost, i když titul jim formálně zůstal. Dvojice se také musela vzdát značky Sussex Royal, kterou měla registrovanou od své svatby.

Meghan s Harrym loni v září podepsali několikaletou smlouva se streamovací službou Netflix, pro kterou budou společně tvořit různé typy pořadů. To by mělo být jejich hlavním zdrojem výdělku. Harry také pracuje na „intimních a upřímných“ pamětech, které vyjdou ke konci příštího roku.

Opulentní oslava čtyřicátin

Pár nyní žije v Kalifornii s dvouletým synem Archiem a dcerou Lilibet Dianou, která se jim narodila před dvěma měsíci a kterou pojmenovali na počest královny Alžběty II.

A právě v Kalifornii, v domě Harryho a Meghan, se bude konat narozeninová párty. A nepůjde zrovna o malou oslavu. Organizaci večírku dostal na starost nejlepší svatební koordinátor v Americe Colin Cowie, který organizoval opulentní večírky takových hvězd, jako jsou Kim Kardashian, Jennifer Aniston nebo Tom Cruise.

Meghan chtěla „skromnou“ oslavu. Chystá ji miláček celebrit v luxusním sídle

Pozvánku na Meghaniny čtyřicátiny dostalo přes 60 lidí. Na guest listu nechybí jméno její velké kamarádky Oprah Winfrey. Spekuluje se také o tenistce Sereně Williams nebo herci Georgi Cloonym s manželkou, kteří se účastinili velkolepé oslavy tehdy ještě nenarozeného Archieho. Z rodiny se večírku kromě prince Harryho a dětí zúčastní pouze Meghanina matka.

Sdílejte článek
Štítky Princezna Diana britská královská rodina Google Oprah Winfreyová svatba princ Harry Meghan Markle královská rodina Diana slavnost Britská královská rodina Archie Mountbatten-Windsor