Nejdojemnější příběhy životem zkoušených talentů. Také vás jejich osudy rozplakaly?

Dojemná vystoupení z Talentu

Mladé zpěvačky, jež ztratily své otce, kteří je vedli k hudbě. Nadaný tanečník, jehož táta v útlém věku opustil a dodnes se o něho nezajímá. Dívka bojující se zákeřnou nemocí, pro niž je lékem hudba, či skvělý zpěvák, který složil píseň pro zesnulého syna. To je jen část těch nejdojemnějších příběhů, které jsme mohli vidět v poslední řadě talentové show.

Pokud se přihlásíte do talentové soutěže, máte talent a trochu štěstí, existuje nemalá šance, že uspějete. Když ale odkryjete část svého soukromí a ke skvělému vystoupení se přidá silný životní příběh, je zaděláno na nezapomenutelné představení, z něhož mají husí kůži a slzy v očích nejen diváci v sále, ale i u televizních obrazovek.

V dnes již loňském ročníku show Česko Slovensko má talent jsme poznali hned dvě mladé zpěvačky, které ztratily otce. Janu Jonášovou i Ester Gerson přivedli k hudbě jejich tatínkové. Své vystoupení v soutěži tak věnovaly právě jim. O tom, že by na ně byli pyšní, není pochyb.

Jana Jonášová předvedla broadwayské vystoupení

„On by podle mě určitě chtěl, abych se hudbě věnovala. Tak uvidíme,“ svěřila se Jana těsně před svým vystoupením. Píseň z muzikálu Funny Girl mířila do nebe k jejímu tatínkovi a svým fantastickým výkonem zvedla ze sedadel celou Incheba Expo arénu v Bratislavě.

„Ježiš, já vás miluju,“ trochu zaskočil svým hodnocením milou brunetku porotce Jaro Slávik. „Já jsem zjistil, že mně chybí Broadway, mně chybí West End, mně chybí muzikály, divadlo, Barbra Streisand, mně chybí život,“ vyznal se a děkoval Janě, že mu alespoň na chvíli tuto jeho vášeň dopřála.

Ester Gerson v písni odkryla nejniternější pocity

Milá dívka Ester Gerson zapěla smutnou písničku, kterou sama napsala a jež vypráví o nejniternějších pocitech mladinké zpěvačky. Promlouvala v ní ke svému zesnulému otci a ptala se ho, jaké je to v nebi nebo kdo ji místo něho povede k oltáři.

Ačkoliv se jí chvílemi třásl hlas, dokázala píseň plnou citů zazpívat, aniž by se rozplakala. To ocenila především Marta Jandová, která má bohužel podobnou osobní zkušenost. „Já jsem přišla o maminku, pak o pár let později o bráchu a napsala jsem pro ně taky písničku. Nedokázala jsem ji ale nikdy dozpívat. Vždycky mě to hrozně moc bolelo,“ řekla Marta roztřeseně.

O Jakuba se otec už od dětství nezajímá

Otec tanečníka Jakuba nezemřel. Nebo o tom Jakub alespoň neví. S jistotou to ale říct nemůže, neboť svého tatínka viděl naposledy v šesti letech. Od té doby už se s otcem nikdy nesetkal. Táta ho nekontaktoval, nezajímal se, jak se synovi daří. Sám Jakub přiznává, že kdyby ho dnes potkal na ulici, dost možná by ho už ani nepoznal. Ze svého smutku a ztráty rodiče se rozhodl vyznat prostřednictvím tance. Hudbu navíc doplnil osobně namluveným vyznáním.

„Je to nějaká moje zpověď, která říká to, co jsem mu vždycky chtěl říct, a tancem se vyjadřuje o dost líp než slovy. Je to pro mě mnohem jednodušší – exprese emocí, než kdybych o tom měl mluvit,“ vysvětlil Jakub, proč si ke ztvárnění dopisu tátovi vybral taneční provedení.

Usměvavá bojovnice s roztroušenou sklerózou

Ne zrovna bezproblémový život si osud připravil i pro sympatickou Martinu Medviďovou. Ta od třinácti let trpí roztroušenou sklerózou a dojít na pódium a zazpívat před porotou je tak pro ni mnohem větší výzvou než pro ostatní soutěžící. Svým úsměvem a optimismem ale nakazila všechny v sále a porotci byli z jejího vystoupení naměkko.

„Je to těžký život, když člověk neujde ani deset metrů a už je unavený,“ přiznává jednadvacetiletá slečna nelehký boj s nemocí, na niž zatím neexistuje žádná známá kauzální léčba. Právě ale hudba ale pomáhá usměvavé Martině překonat náročné chvíle. „Před takovými lidmi, jako jste vy, by se lidé měli sklánět,“ zhodnotila její vystoupení pohnutým hlasem Diana Mórová.

Dojatá Marta Jandová šla zpěváka obejmout na pódium

Noční můru každého rodiče prožil Bartoloměj Girga – pochoval vlastního syna. Milované dítě mu vzala zákeřná choroba. Do talentové soutěže přijel s písní My Baby You od Marca Anthonyho, k níž napsal vlastní text společně s kamarádem. I tomu bohužel zemřel syn. „Nás ta písnička spojila. Tímto bych ji chtěl poslat všem dětem na světě,“ řekl skromný Bartoloměj Girga a předvedl výkon hodný letitého profesionála.

Již během jeho zpěvu slzela nejenom Jasmina Alagič a Marta Jandová, ale oči se leskly i pánům. Text písně byl natolik silný, že si snad každý musel alespoň na chvíli uvědomit, co je v životě skutečně důležité. „Vyzařuje z vás vlastně takový štěstí, i když jste toho prožil tolik smutnýho,“ pověděla mu dojatá Marta. „Ta barva hlasu, ta slova řekla vlastně úplně všechno, co se vám v životě stalo, a já si toho strašně moc cením,“ zhodnotila s nalomeným hlasem a šla „Bertíka" na pódium obejmout.

Nejen na skvělá vystoupení soutěžících s hlubokými životními příběhy se můžete podívat ve výběru těch nejlepších ve speciálním díle Česko Slovensko má Silvestra v pondělní repríze od 10:30 na Primě. Pokud ho nestihnete, pusťte si ho v archivu na iPrima.cz. Rozhodně stojí za to!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.