Celebrity

10. října 2021 05:58

Gabriela Kolinová

Volby a VIP: Kdo volil s dospělými dětmi, kdo vzpomínal na školu a koho naštvala komise?

Máme za sebou volby s rekordní účastí. K volební urnám během dvou dnů přišlo 5,4 milionu voličů, což je nejvíce od roku 1998. Mnozí z nich se pochlubili svou fotkou na Instagramu. Zejména známé tváře se toho nebály a veřejně podpořily stranu, které důvěřují. Na sociálních sítích herci a zpěváci sdíleli fotky od uren, z lavic svých základních škol nebo po boku svých dospělých dětí, které volily vůbec poprvé. Někdo si i postěžoval na chování volební komis

Poprvé u voleb s dospělými potomky

Zpěvačku Leonu Machálkovou doprovodil k volební urně osmnáctiletý syn Artur, kterého má se zesnulým architektem Bořkem Šípkem. „Poprvé volíme spolu! Nepromarnili jsme jednu z milionu chvilek... Tak snad,“ napsala na svůj Instagram. Nebyla jediná, která poprvé přišla k volbám se svým dospělým potomkem.

Také moderátorce CNN Prima NEWS Pavlíně Wolfové dělala doprovod plnoletá dcera Matilda. „Poprvé volíme společně s Matildou (nezaměňovat s umělou inteligencí – ta je s tvrdým Y). Máte ještě dvě hodiny, přidejte se!“ vyzývala dcera zpěvačky Pavlíny Filipovské na sociálních sítích.

Leoš Mareš a vzpomínky na gympl

Moderátor a zpěvák Leoš Mareš se během voleb podíval do své školy v Berouně. Kromě fotografií, na nichž sedí v jedné z lavic, sdílel i snímek s názvem školy a s českou vlajkou. „A je to,“ připsal a jako hudební podkres zvolil českou hymnu. K příspěvku napsal „Moje třída“ a přidal hashstag „kluk z gymplu“.

Optimismus Romana Vojtka

I herec Roman Vojtek volil ve Středočeském kraji, konkrétně v Řitce. K fotce, na které stojí s volebním lístkem u urny, napsal: „Usmívám se, protože věřím. Šťastnou ruku, instabublinko.“ Romana Vojtka nyní můžete vídat v seriálu Hvězdy nad hlavou. Nyní zažívá šťastné období. Před dvěma lety se podruhé oženil, vzal si o patnáct let mladší muzikálovou hvězdu Petru Vraspírovou a loni v listopadu se jim narodil syn Nathaniel. Před šesti lety Vojtek šokoval celý národ, když opustil těhotnou manželku těsně před porodem.

Eva Holubová a stížnost na volební komisi

U volební urny se chtěla vyfotit i herečka Eva Holubová, bohužel narazila u volební komise. Na její chování a zákaz fotografování si stěžovala na Instagramu. „Prý se to nesmí. Ptala jsem se, jak to, že Miloš Zeman může. Prý se objedná napřed. Mám několik fotek z voleb minulých, nikdy nebyl problém. Zákaz mne překvapil, ale ještě více jedna členka volební komise. Byla nepříjemná. Opět závan z totality,“ svěřila se. Hvězda seriálu Slunečná na sociálních sítích i prozradila, že volila Piráty a STAN. Přiznala, že celá její rodina žije volbami a vybídla, aby šli Češi volit. Holubová je vdaná za výtvarníka Miroslava Zdeňka. Letos oslaví třicet let společného soužití. Proč by si ráda změnila příjmení?

Marek Lambora a naděje na důvod k oslavě

Její kolega ze Slunečné, Marek Lambora, na sociálních sítích pobízel především mladé lidi, aby se k volbám nezdráhali jít. „Byl jsem zde. Lamboras. Teď už jen doufám, že bude v sobotu večer aspoň malý důvod k oslavě,“ připsal k fotografii, na které vhazuje svůj volební hlas do urny. Marek Lambora randí s modelkou Andreou Bezděkovou. Zamilovaný pár nedávno ukázal fotky z dovolené.

Tereza Brodská a vtipný příspěvek

Herečka Tereza Brodská, která též hraje v seriálu Slunečná, sdílela vtipný příspěvek, na kterém její pes očůrává politický banner. „Tentokrát se názorově, můj milej, rozcházíme! Já volit jdu,“ napsala a vyzvala lidi, aby nebylil lhostejní. „Chtěla jsem jen připomenout, jak důležité je jít volit. Vždy je to důležité, ale tentokrát je to hodně. Takže já jdu,“ řekla Brodská, která se nedávno stala babičkou.

Lucie Křížková a šestadevadesátiletá teta

Česká miss z roku 2003 a televizní moderátorka Lucie Křížková doprovodila k volbám šestadevadesátiletou tetu. „Náš hlas se započítá. I Davidova teta (96 let) volila. Pojďte taky,“ vyzvala na Instagramu. Manžel Křížkové, úspěšný jachtař, třicetinásobný mistr republiky David Křížek, který čtyřikrát přeplul Atlantský oceán, byl odsouzen za tunelování a dostal tři roky natvrdo. Lucie, která je maminkou dvou dětí, za svým manželem pevně stojí a podporuje ho.

Marek Němec: Bděte a jděte!

Herec Marek Němec, kterého znáte doktora Hofbauera ze seriálu 1. MISE, zase burcoval lidi, aby šli k volbám: „Lidé, bděte!! A nebuďte líní a jděte!“ vyzval všechny občany herec, který se objevil i v seriálech Modrý kód a Sestřičky.

Bára Poláková o politice

Zpěvačka Bára Poláková se na sociálních sítích rozepsala o tom, jak je politika důležitá. „Ta politika je budoucnost. Všech. I těch, kteří se ještě nenarodili. To je to, co jim tu necháváme. Jako vzkaz. Jako místo, kde budou žít. Tím pádem taky vize, vize je TA politika. Tak si to ještě do zítra rozmysli,“ připsala k fotografii, na které drží volební lístky.

Youtuber Kovy a jeho poučná videa

Český úspěšný youtuber Karel „Kovy“ Kovář též na sociálních sítích sdílel fotografii od voleb, aby šel příkladem. I on svůj volební hlas vhodil do urny v místnosti, kde měl třídu. Stejně jako moderátor Leoš Mareš. Kovy se snažil před volbami mladým lidem přiblížit politickou situaci a poskytnout jim srozumitelné informace. K jeho sledování vyzvala i zpěvačka Bára Poláková. „Vy, co nevíte, koukněte na videa, která dělá Kovy. Jsou super zábavná a srozumitelná,“ připsala ke svému příspěvku na Instagramu. A možná měl dobrý vliv, protože u voleb byl i infulencer Adam Kajumi z LIKE HOUSE, přestože v minulosti v rozhovoru tvrdil, že ho politika nezajímá a nemá na volby čas. A hle, letos šel poprvé volit.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.